3oys mist na tegengoal slot op de deur Hoek houdt weer de nul maar verzuimt nu om zelf te scoren 13 BALLEND VERMOGEN OOSTKAPELLE/DOMBURG Gruiter van een fout bij Oostka- pelle te profiteren. Hij omspeelde keeper Dion Aerssens, waarna zijn actie strandde. In de luwte Na rust bracht Eikenhout met De Nooijer en Bliek extra aanvallers in het veld. Ronaldo Meijer zakte te rug naar het middenveld, waardoor hij een belangrijk aanspeelpunt werd. De moeilijk af te stoppen nummer tien zorgde voor de aan voer naar de spitsen. Oostkapelle kreeg via Maarten Hazelaar en Van der Wel goede mogelijkheden, maar zakte daarna weg. Een fana tiekere thuisploeg was vooral via de tegenaanval gevaarlijk. Eikenhout: ,,Je zag dat er voor ons iets te halen viel." De Nooijer was drie keer dichtbij Ronaldo Meijer was zaterdag middag moeilijk af te stoppen. een doelpunt. De vierde keer was drie minuten voor tijd raak. Uit blinker Meijer stuurde Bliek in de diepte. Zijn voorzet werd door De Nooijer afgerond. Heel Arnemui- den juichte. Harro Hazelaar liep nog een gele kaart op na commen taar op de leiding. ,,De scheidsrech ter was niet consequent. Dat is mijn fanatisme. Ik probeer mijn spelers op te peppen." Arnemuiden verloor dan wel de eerste drie competitieduels, maar doet na een sterke serie ineens mee voor de titel. Oostkapelle doet daar entegen even een stapje terug, zag de verliezende trainer. ,,We hadden een mooie slag kunnen slaan, maar misschien is het goed even in de luwte te blijven. De competitie wordt aan het eind beslist", aldus de strijdbare Hazelaar. teiten om druk te zetten of het spel te maken, dan ontstaat er te veel ruimte in onze rug. Met het slot op de deur, zijn we beter. Maar na een doelpunt tegen, is het vaak de om gekeerde wereld." Zo ook op bezoek bij BVCB, waar in het eerste bedrijf weinig aan de hand leek. ,,Het was van allebei de kanten niet best, maar we hadden wel de betere kansen. BVCB kwam er eigenlijk niet doorheen." Tot vlak na rust. ,,Ewoud (van Troost) werd op zijn enkel geraakt, waardoor ie dereen stopte en de voorzet gemak kelijk gegeven kon worden. Glenn (Michielsen) probeerde de bal weg te werken, maar op één of andere manier schoot hij hem in eigen doel. Ik weet nog steeds niet hoe." Speciaal duel Pijnenburg, die kampt met last van zijn onderrug, zag de koppies daarna al vrij snel gaan hangen. ,,Dan gaan we aanvallen, klopt de restverdediging niet en krijg je nog twee counters om je oren." Toch had de oud-keeper van Sparta, Goes en Kloetinge nog vertrouwen in een resultaat. ,,Na de 2-0 had ik echt het gevoel dat het nog gelijk zou kunnen worden. Supporters van de tegenstander zeiden ook dat ze bij 0-0 dachten dat wij gingen winnen. Wat dat betreft is het een onnodige nederlaag." Ondanks de mindere fase, Ter- neuzense Boys won slechts één van de laatste vijf duels, blijft Pijnen burg positief. ,,We zijn een jonge ploeg, van dit soort dingen moeten we leren. Het was leuk en aardig dat we veel wonnen, maar het doel blijft gewoon handhaving." Ko mend weekend staat de derby tegen Kloetinge op het programma. Voor de doelman een bijzondere wedstrijd. ,,Dat blijft mijn club, dus het is extra speciaal." En een derby, blijft een derby. ,,Dan maakt het niet zo heel veel uit of je goed in vorm bent. We zullen samen weer iets harder moeten werken, het gaat even minder vanzelf. Dan moeten jongens, waaronder ik, opstaan en de boel op sleeptouw nemen." RIJSSEN Voor de derde keer op rij hield Hoek zaterdag de nul. Dat resulteerde echter niet in de derde overwinning op rij, omdat de ploeg van trainer Lorenzo Staelens deze keer het net zelf niet wist te vinden. De derdedivisionist moest op bezoek bij Excelsior'31 genoegen nemen met een punt (0-0). Soms heb je van die wedstrijden waarbij twee ploegen elkaar in een wurggreep houden en het wachten is op een doelpunt, om de impasse te doorbreken. Excel- sior'31-Hoek was zaterdag zo'n wedstrijd, waarin de bezoekers opnieuw vanuit een gesloten or ganisatie opereerden en de thuis ploeg keer op keer tegen een 'blauwe muur' opliep. Griffin de Vroe, de doelman van Hoek, hield zijn doel opnieuw schoon en was in de slotfase ook nog bij een op stootje betrokken. De Vroe kreeg het achter zijn doel aan de stok met de aanvallers Hakim Ezafzafi en Givan Werk hoven, waarna scheidsrechter Van der Vrande de drie kemphanen geel gaf. Vóór dat incident had Hoek het duel zomaar in een be slissende plooi kunnen leggen. In valler Jahrdell Constansia be diende tien minuten voor tijd Steve Schalkwijk, maar de topsco rer verzuimde om zijn elfde van het seizoen te maken. ,,Die had ik moeten maken, maar het veld werkte echt niet mee'', zei Schalk wijk later. Verouderd hockeyveld De aanvaller uit Vlissingen om schreef het kunstgras in Rijssen als een verouderd hockeyveld, waarop de bal soms alle kanten op stuitte. ,,Op ons veld in Hoek had ik die bal zeker gemaakt'', zei Schalkwijk. ,,Nu stuitte de bal net op en daardoor raakte ik 'm ver keerd.'' Twee minuten na de grote kans voor Schalkwijk was ook Mohammad Jabar Zada dicht bij de openingstreffer, maar de mid denvelder raakte de paal naast doelman José Fernandes. Jabar Zada, een week eerder tegen Goes (2-0) goed voor twee assists, had deze keer een andere rol gekregen van Staelens. De Belg, die deze zomer de overstap maakt naar het Dikkel- venne van voormalig Hoek-trai- ner Lieven Gevaert, verving de af wezige Rik Impens als aanval lende middenvelder. Zijn plek naast controleur Aaron Verwilli- gen werd nu ingevuld door Roycel James. Door een blessure en ope ratie - en de komst van Gertjan Martens - raakte James zijn plek centraal achterin onlangs kwijt. Staelens is wel gecharmeerd van de Vlissinger, maar had na de overwinning op DVS'33 geen re den om te wisselen. Door de afwe zigheid van Impens moest hij voor het duel met Excelsior'31 zijn Op ons veld in Hoek had ik die bal zeker gemaakt. Nu stuitte de bal net op - Steve Schalkwijk basisformatie wél wijzigen, waarna James weer van stal werd gehaald. James heeft al aangegeven vol gend seizoen voor Goes uit te ko men, net als Schalkwijk, Erwin Franse en Steven Smulder. Bij Hoek werd afgelopen week nog een poging gewaagd om James en Schalkwijk met een beter aanbod deze zomer alsnog voor de club te behouden, maar dat leidde voor alsnog tot niets. Met de Belg Tom Vermeire, die in mei 27 wordt, legde Hoek wel opnieuw een Belg vast voor vol gend seizoen. De middenvelder komt over van Berchem Sport. Eerder werden doelman Lars Knipping (Mandel United) en ver dediger Ennio Martens (KVV Zel- zate) gestrikt. Van de huidige se lectie liggen Impens, Ruben de Ja ger, Giovanni Delannoy, Seppe Vereecke, Jahrdell Constansia en Alexander Embrechts nog vast tot medio 2023. - Barry van der Hooft Roycel James (rechts) duelleert met aanvoerder Hakim Ezaf zafi van Excelsior'31. foto albert ten hove/orange pictures PM MAANDAG 28 FEBRUARI 2022 r - T1™**™*" «b

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 45