als een rode lap op een stier voor Feyenoord ■■5 GA Eagles schrijft tegen Ajax sprookje O 3 w Hg<6 Daar bleef het niet bij, want Perr Schuurs en Devyne Rensch losten Jur- riën Timber en Mazraoui af. En op het middenveld kreeg Davy Klaassen weer de voorkeur boven Ryan Gravenberch. Ten Hag benadrukte dat het een falen van het team was, maar zag ook dat Ajax door de wissels inboette op tempo en dynamiek. De veelgeroemde reservebank van Ajax blijkt te vaak juist een valkuil. Niet voor het eerst haperde de tandem C Erik Ten Hag zag dat zijn ploeg zich liet piepelen door een stugge en gretige ploeg in een dampende ambiance met Antony op rechts, met Rensch als vervanger van Mazraoui. En Schuurs ontwikkelde zich ondanks zijn reserverol, maar voorziet de opbouw van Ajax van minder impulsen dan Timber, die boven dien voor meer rust zorgt. Beide stand-ins zagen er niet goed uit bij de tweede tegengoal, op slag van rust. Die achterstand van twee goals maakte Ajax ook niet meer goed. Mazraoui, Gravenberch, Danilo, Mohammed Kudus; allemaal wer den ze tevergeefs opgetrommeld om langszij te kruipen. De absentie van Brian Brobbey laat zich nu hard voelen. De gehuurde en gebles seerde spits ontpopte zich vorig sei zoen meermaals tot redder in nood, ook omdat hij de snelheid en kracht heeft om altijd iets te forceren. Nu heeft Ajax voor de maand maart plots volop zorgen en huiswerk. ,,Dit is de mooiste avond uit mijn car rière'', glunderde Philippe Rommens als hij het feestgedruis op het veld heeft verlaten. ,,Dit hadden we zó no dig als team. Het vertrouwen is nooit helemaal weggeweest, we hadden een keer een overwinning nodig. Dat het dan lukt tegen Ajax...'' De 24-jarige Belg tekende tegen de Amsterdam mers voor zijn eerste doelpunt in de eredivisie. Zijn 2-0 kort voor rust bleek de opmaat naar de eerste Deventer overwinning op Ajax in 44 jaar. ,,De fans waren geweldig en zijn bij Go Ahead echt een factor'', aldus Rom- mens. ,,Het is niet meetbaar, maar het helpt ons echt. Nu hebben de fans ons geholpen om deze zege over de streep te trekken.'' Het zorgde voor frustraties in het Amsterdamse kamp. De opstootjes op het veld waren in het voordeel van Go Ahead. ,,We hebben een ongekende teamprestatie geleverd", oordeelde trainer Kees van Wonderen. ,,Tegen Twente gaven we de 2-0 voorsprong weg, nu bleven we overeind met de fans in onze rug. Knap. Het voelde als een sprookje, bekende Van Wonderen. enoord. In Alkmaar tegen AZ wees hij tweemaal naar de stip. Buiten kansjes die Jesper Karlsson feilloos benutte. Feyenoord liep daarbij meer schade op dan twee tegen treffers, de Rotterdammers staken voor rust meer energie in het aan vechten van arbitrale beslissingen dan in een poging om terug te ke ren in de wedstrijd. De jacht werd pas na de pauze ingezet met een goal van Lutsharel Geertruida. Slot meldde zich in Alkmaar nogal eens bij de vierde man, een woedende assistent Marino Pusic liet zich verbaal gaan tegen de grensrechter en kreeg een gele kaart en zelfs de doorgaans zo rus tige clubarts Joost van der Hoek verscheen met wilde armgebaren aan de zijlijn na een beslissing van Higler. Binnen de lijnen kreeg AZ de tegenstander, met Owen Wijn dal en Jesper Karlsson voorop, de Rotterdammers steeds meer in een geïrriteerde bui. Slot wilde na afloop aanvanke lijk niets zeggen over het optreden van Higler en benadrukte voort durend dat hij zeker niet de inte griteit van de arbiter ter discussie wilde stellen. ,,Maar als jullie je huiswerk goed zouden doen, snap je denk ik wat beter waarom de frustratie er vandaag was", zei Slot. ,,Denk er zelf maar over na.'' Daar was niet lang voor nodig. Gechargeerd: als Higler, met wie Slot als trainer van AZ ook al en kele keren botste, een wedstrijd van Feyenoord fluit, balen ze in de Kuip. ,,Tegen FC Utrecht twee strafschoppen tegen, waar de grensrechter er nog eentje kon te rugdraaien, Ajax thuis waar we een strafschop tegen kregen, al was die terecht. En vandaag weer'', somde Slot op. ,,Je hebt al een be paald gevoel en als dat ook nog eens bewaarheid wordt, dan heeft dat impact. Ook als ze terecht zijn, denk je toch: we hebben maar in drie wedstrijden strafschoppen te gen gekregen, maar toevalliger wijs wel in deze wedstrijden. Nog maals, dat zegt niks over keuze of integriteit, maar wel over het ge voel wat het bij ons oproept.'' Slot vond niet dat die gefrus treerde reacties de ploeg in Alk maar alleen maar in de weg zaten. ,,Ik kan me voorstellen dat de jon gens frustraties hebben, want het zal je niet verbazen dat het niet iets is dat alleen bij de staf leeft.'' De trainer van Feyenoord moet ook hebben gezien dat zijn ploeg de eerste helft het spoor bijster was. Dat Pusic en Van der Hoek ook de vrijheid menen te kunnen nemen om zich richting de ar bitrage te uiten, daar tilt Slot niet al teveel aan. ,,Dat toont ook be trokkenheid", zegt hij. ■6,5] ■7,5] Karlsson 15 15 A |7,5llllH - n PC MAANDAG 28 FEBRUARI 2022 spelen op bij Ajax Het publiek keerde terug in De Adelaarshorst en Go Ahead Eagles veerde op. Na hoogmissen in okto ber tegen Fortuna Sittard en Hera cles beleefde Deventer wederom een memorabele voetbalavond. Met Ajax als slachtoffer. Johan Inan Deventer Philippe Rommens (midden) na zijn goal tegen Ajax. foto pro shots - Mikos Gouka AZ-FEYENOORD E5 Vindahl Q Witry Wijndal 68. Aboukhlal - Q Be! Hatzidiakos Martins Indi 1 Midtsjc Q Clasie 68. Reijnders - De Wit Sugawara Pavlidis 78. Sowah - 87. Beukema - 5« Linssen Sinisterra 82. Walemark - Toornstra Kök$ü Til Hendrix 73. Jahanbakhsh- Senesi Trauner Q 87. Bassett Malacia u Geertruida Pedersen 6,5 Bijlow AZ/FEY 52. Geertruida 2-1 19. Karlsson (pen.) 1-0 Higler 6,5 30. Karlsson (pen.) 2-0 (ft 16.241

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 35