Statement Higler werkt 2 ■El I7'5 l[6^Hf5>5 EREDIVISIE GO AHEAD EAGLES - AJAX 7,5J 15 Gemakzucht Ajax leek na de winterstop juist af gerekend te hebben met de gemak zucht die volgens trainer en spelers vaak aan verrassend puntenverlies ten grondslag lag. 'Niet aan staan' en 'geen pijn willen lijden', klonk het vaak. Na de zege op PSV stelde Noussair Mazraoui nog dat de groep lït *1 "ri i 1413 GOALALERT Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! pzc.nl/goalalert VRIENDEN LOTERIJ COLUMN Hugo Borst We zijn in de voetbaljungle allemaal één handdruk van Vladimir Poetin verwij derd, omdat we Dick Advocaat persoon lijk kennen. Ik dacht: zal ik Dickie eens bellen? Vragen wat hij ervan vindt dat het oorlog is in Eu ropa vanwege de frustraties van zijn oude baas. Maar Dick is een behoedzame man. Hij zegt iets in de trant van: ik vind het vreselijk, maar hou mij er lekker buiten. Bij Everton - Manchester City werd zaterdag flink uitgepakt. City droeg warming-up-shirts met het blauw-geel van Oekraïne met daaronder NO WAR, de spelers van Everton kwamen allemaal op met de vlag van het land dat door Vladimir Poetin de oorlog is verklaard. Verder gebeurde er dit weekeinde nog verdomd weinig op de voetbalvel den. In Nederland al helemaal niet. Niet dat ik vaak trots ben op de spelers van mijn zieltogende club, zeker dit seizoen niet. Maar het deed me veel dat gistermiddag, op het moment dat Vladimir Poetin bekendmaakte dat hij zijn legerla- keien opdracht had gegeven de nucleaire wapens op scherp te zetten, Spartaan Adil Auassar PSV bestreed met een aanvoerdersband in de kleuren van de Oekraïense vlag. Je wint met zo'n gebaartje de oorlog niet, maar signalen uit de sportwereld komen bij Poetin binnen, bezwoer oud-Spartaan Evgeniy Levchenko (Lev) me na afloop. De Russi sche president is dol op sport en elke nationale prestatie van formaat is voor hem een persoonlijke triomf, een medaille of be ker is voor Poetin een sta tussymbool. De Olympi sche Spelen en het WK Vnlgend voetbal gehouden in zijn g land; och, voor de kleine weekend Russische president is het allemaal dan of hij op David Bowies Oekraïense plateauzolen uit 1972 loopt. Oekraiense Reken dus maar dat het aanvoerders- statement van de Poolse banden voetbalbond en voetbalve dette Robert Lewandowski, dat Polen niet tegen agres sor Rusland gaat voetballen (er is een plaats te ver dienen op het WK in Qatar), Poetin ter ore is geko men. De stelligheid van de boodschappers ergert hem. Poetin is gevoelig voor harde taal, sterker, hij verstaat alleen harde taal. De FIFA blinkt voorals nog uiteraard uit in lafheid, dus voetballers aller landen: verenigt u en maak voor elke wedstrijd een statement. Vrijdag dronk ik een kop koffie met twee Neder landse profvoetballers. Ze discussieerden over wat je nou moest zeggen als voetbalprof als je voor of na de wedstrijd gevraagd wordt naar de situatie in Oekraïne. 'Zeg gewoon wat je voelt', zei die ene. Die andere was op zijn hoede, hij wil zich liever niet politiek uitlaten. 'Dat hoeft ook helemaal niet', zegt Lev. 'Zeg ge woon dat je voor vrede bent, dat je geen oorlog wil. Dat is al heel wat.' Lev vertelde en passant over een kindertehuis in het oosten van Oekraïne dat door de oorlog be schadigd is. De kinderen moeten verhuizen. Dat kost geld. Misschien dat de Nederlandse voetbal lers iets kunnen betekenen. Misschien kunnen de spelers van Go Ahead (een deel van) de winstpre mie schenken, misschien kunnen de spelers van Ajax financieel boete doen na hun wanprestatie in Deventer. Ik raad ze aan te googelen op kinder- hulpdonbas.nl. Wat ook mooi zou zijn: volgend weekend alle maal Oekraïense aanvoerdersbanden bij de wed strijden in de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie. Feyenoord ging in Alkmaar kopje onder tegen AZ, dat de kraker won door twee rake strafschoppen: 2-1. De frustratie leek de ploeg te veel in de weg te zitten, met arbiter Dennis Higler als aanleiding. Een aanstelling van Dennis Higler werkt bij Feyenoord als een rode lap op een stier. Dat de Rotter dammers dit seizoen in de eredivi sie alleen strafschoppen tegen kre gen als Higler de scheidsrechter was, daar vinden ze bij de num mer drie van Nederland iets van. Vijf keer wees Higler dit seizoen naar de stip in het nadeel van Fey- Gelijkspel voor Union 'JP' Man of the Match Tom Boere trefzeker Uitgerekend nu Ajax de topvorm keihard nodig heeft voor de losgebarsten driefrontenstrijd, toont de Amsterdamse koploper zich in één week uitermate kwetsbaar. Met het verlies tegen Go Ahead Eagles als dieptepunt: 2-1. Een overwinning die uit de tenen werd getrokken in Tilburg, een dra matische tweede helft in Lissabon waarmee een fraaie uitgangspositie werd verspeeld én een zeldzame nederlaag tegen Go Ahead Eagles, waardoor Ajax rivaal PSV tot op twee punten zag naderen. Juist op het moment dat de ploeg van trai ner Erik ten Hag klaar leek om linea recta door te stoten naar titelpro- longatie en de kwartfinale van de Champions League, toont Ajax zich zeer kwetsbaar. Tijdens het vierde bezoek aan Overijssel (gelijkspel bij FC Twente en Heracles en winst bij PEC Zwolle) ging het voor de derde keer lelijk mis. In de kolkende Ade laarshorst kwamen oude kwalen aan het licht, die in rap tempo get ackeld moeten worden om de strijd op drie podia nog een paar maan den succesvol door te trekken. zich had voorgenomen om zich niet weer te laten verrassen en de koppositie andermaal te verspelen. Een maand lang hield Ajax woord, maar tegen Go Ahead ging het weer mis. En opnieuw zat de grootste te leurstelling van Ten Hag in het mentale gedeelte. Dat zijn ploeg zich liet piepelen door een stugge en gretige ploeg. In een te verwach ten dampende ambiance, waarin Go Ahead met publiek de laatste vier duels won en zonder de uitzin nige achterban juist de laatste vijf thuiswedstrijden verloor. Dat het misging, kon niet los worden gezien van de mutaties in de opstelling, waarmee Ten Hag zijn analyse ook begon. Zowel Remko Pasveer als Jay Gorter liepen in Lissabon een vingerblessure op, waardoor dopingzondaar André Onana zich dertien maanden na zijn laatste eredivisieduel en maan den voor zijn overstap naar Interna- zionale terugvond onder de lat. MAANDAG 28 FEBRUARI 2022 PC Oude kwalen GO AHEAD EAGLES - AJAX Martina Noppert Nauber Kramer Idzes 70. Lucassen - Brouwers Oratmangoen Rommens K65 Córdoba Lidberg 70. Heil - 70. Botos - 90+5. Linthorst - Tadic |5,5| Haller Antony 82. Kudus - Berghuis Alvarez Blind 59. Danilo 5,5 Martinez Schuurs Onana 59. Gravenberch 6 Rensch 46. Mazraoui 6 Activeer nu gratis Mede mogelijk gemaakt door: Feyenoord ageert tegen scheidsrechter Higler die een gele kaart geeft aan Tyrell Malacia. AZ krijgt een tweede penalty. foto pim ras ALKMAAR VOETBAL Bart Nieuw koop kwam met de Belgi sche koploper Union tegen nummer 15 Eupen niet verder dan 0-0. Nieuw koop liep een hoofdwond op, maar speelde het duel wel uit. Dat deed hij met een haarnetje, om het verband op zijn plek te houden. VOETBAL Jan Paul van Hecke pakte met Blackburn Rovers drie belangrijke punten. In ei gen huis werd Queens Park Rangers, een directe con current in de strijd om pro motie, met 1-0 verslagen. Van Hecke werd verkozen tot Man of the Match. VOETBAL Dankzij twee goals van Tom Boere boekte Cambuur een 2-1-overwin- ning op For- tuna Sittard. De Zeeuwse spits - vorige week ook tref zeker tegen Feyenoord - maakte tegen Fortuna de 1-1 en 2-1. Cam- buur had sinds 10 december niet meer ge wonnen. JohanInan Deventer Kamphuis 6 9200 Sébastien Haller probeert ver geefs iets te forceren in het strafschopgebied van Go Ahead Eagles. foto jasper ruhe/pro shots 18. Córdoba 1-0 45+3. Rommens 2-0 64. Berghuis 2-1 GAE/AJA Doelpogingen 5/16 Balbezit 29/71 l|a GAE/AJA Overtredingen 8/11 Hoekschoppen 2/8 Buitenspel 2/4 Reddingen keeper 4/2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 34