OPEN PODIUM H Spotify-lijst gaat alle nieuwe hits van Zeeuwse artiesten bundelen 6 Muzikanten laten zien en horen wat ze in hun mars hebben. Vandaag richten we onze spotlight op de Middelburgse band Rosine Bluegrass Family. Bluegrass is een Amerikaanse mu ziekstijl, gekenmerkt door de aanwe zigheid van instrumenten als een mandoline, banjo, contrabas en viool. De naam werd voor het eerst ge bruikt aan het eind van de jaren 50. De grondlegger van de stijl is de Amerikaan Bill Monroe. ,,We spelen veel van zijn nummers", vertelt Menno Vink, contrabassist in de nieuw geformeerde band Rosine Bluegrass Family. ,,In juli 2020 zijn we gestart. Een aantal leden van een oude Americana band wilde bluegrass gaan maken en zijn op zoek gegaan naar andere mu zikanten." Het bleek niet eenvoudig om de unieke bezetting van een bluegrassband bij elkaar te krijgen. ,,Vooral naar de mandolinespeler hebben we lang gezocht. Yannick van Berlo is eigenlijk gitarist, maar wilde zo graag bij ons aansluiten dat hij mandoline is gaan spelen." Naast Menno Vink en Yannick van Berlo bestaat de band verder uit Joris In Amerika is bluegrass razend populair, maar in Europa totaal niet Lodder (zang), Roos Dobson (zang), Joost van Beek (gitaar), Fokke Ostert- hun (banjo) en Karen van der Stal (viool). ,,In Amerika is dit genre ra zend populair, in Europa totaal niet. In Rotterdam heb je jaarlijks een Bluegrass festival en dan houdt het een eind op. Dat is zonde, want ik denk dat veel mensen kunnen genie ten van deze muziek." Dans om de microfoon Vink legt uit waarom de komende tijd iedereen eens bij een optreden van de Rosine Bluegrass Family moet komen kijken. ,,Wij spelen op de ou derwetse manier, zoals de bands dat vroeger ook deden. Er staat één ka rakteristieke microfoon op het po dium en iedereen soleert om de beurt. Je krijgt een soort dansje rondom de microfoon. We maken veel gebruik van meerstemmige zang en het is erg vrolijke muziek. Het hoge geluid van de mandoline en de klanken van de banjo geven een hoop sfeer." Ook de afwisseling van rustige en uptempo nummers ziet Vink als een voordeel. ,,Aan de ene kant is het luistermuziek, maar we zingen ook de nodige dansbare liedjes, dus de voetjes kunnen van de vloer. Voor bezoekers van onze concerten zal een nieuwe wereld open gaan, al spelen we ook bekendere nummers. In de films O Brother, Where Art Thou? en Broken Circle Breakdown komt veel bluegrass muziek voorbij. We spelen een aantal liedjes uit die films, dat zal voor herkenning zorgen bij het pu bliek." Huwelijk Dat Zeeland trots mag zijn op een ei gen bluegrassband blijkt wel uit een bijzonder verzoek dat de bandleden enkele maanden geleden kregen. ,,Via sociale media zijn we in con tact gekomen met een vrouw uit Nij megen. Ze gaat in september trou wen en zocht al een jaar naar een bluegrassband, maar die kon ze in Nederland nergens vinden. Nu gaan wij straks op haar huwelijk spelen, een voorrecht om dat te mogen doen." Voorafgaand aan het 'huwelijks concert' hopen de leden van de Ro sine Bluegrass Family al de nodige podiumervaring opgedaan te heb ben. „Zaterdag 5 maart is onze offici- ele debuut. Dan spelen we in Porgy en Bess in Terneuzen. Een dag later staan we het kerkje van Ellewouts- dijk. Na lang repeteren zijn we klaar om naar buiten te treden. We hopen dat Zeeland onze muziek zal omar men." In de Spotify-lijst 'Nieuw Uit Zeel and' zijn maandelijks de nieuwste tracks van artiesten met Zeeuwse roots te vinden. Deze lijst wordt door Popaanzee bijgehouden en elke eerste vrijdag van de maand up-to-date gemaakt. Iedereen mag zich aanmelden, zolang diegene maar uit Zeeland komt. ,,We hebben een aantal trajecten waar Zeeuwse bandjes gebruik van kunnen maken, maar we willen er zijn voor alle Zeeuwse artiesten", vertelt Leontien Poppe van Popaan- zee. Specifieke afspeellijst ,,Ook willen we aan iedereen laten zien wat er op muzikaal gebied in Zeeland allemaal ontstaat," zegt Poppe. ,,Het idee van een specifieke afspeellijst op Spotify, de bekendste streaming-dienst voor muziek in Nederland, hebben we overgeno men van een aantal andere popkoe pels in het land. Bij Poppunt Gel derland en Poppunt Overijsel loopt het bijvoorbeeld als een trein, en is het de ideale manier om bij te hou den welke nieuwe muziek er wordt uitgebracht in de regio." Iedereen met Zeeuwse roots kan zijn of haar track aanmelden: be ginnend ofprofessioneel muzikant, maar ook van ieder genre: van pop tot dance en van hiphop tot metal. ,,Met deze lijst willen we de Zeeuwse popscene op de kaart zet ten, want er komt veel talent uit onze provincie. Ook nieuwe num mers van bekende artiesten als BL0F, Racoon en Danny Vera zul len worden opgenomen in de lijst. We hebben al een aardig beeld van wat er maandelijks wordt uitge bracht, maar ook niet alles. Op deze manier krijgen we meer overzicht." Poppe ziet de playlist als aanvul ling op de coachingstrajecten en evenementen die al worden geor ganiseerd. „Maandelijks hebben we in 't Beest in Goes en in De Spot in Middelburg Popaanzee Kickstart. Dat is een ontmoetingsplek, waar jongeren op een laagdrempelige manier muziek kunnen maken. Ze worden begeleid door artiesten en bands uit Zeeland. Dankzij de play- list hebben we een extra mogelijk heid om muzikanten een podium te geven." Elk genre is welkom In de playlist van a.s. vrijdag staan o.a. de Vlissingse rapper Bas de Meijer, Hiphop-artiest Lil Rocky, Singer-songwriter JP deKlerk en de band Tarzan the Beachwaiters. ,,Het is een combinatie van jonge en ervaren artiesten. Elk genre en elke leeftijd is welkom, zolang ze maar Zeeuwse roots hebben. Daarnaast wordt iedere keer de 'Artiest van de Maand' gekozen. We hebben dit keer aan de programmeurs van De Spot en 't Beest gevraagd om de winnaar te selecteren. Zij beluiste ren komende week alle nummers en kiezen er één uit die opvalt. De winnende artiest komt een hele maand op de cover van de playlist te staan. We hopen dat dit platform ware promotie wordt voor muziek uit Zeeland." MAANDAG 28 FEBRUARI 2022 GO Bluegrassband is er klaar voor Hans Puik Middelburg G Rosine Blue grass Fa mily is een van de wei nige blue- grass bands in Neder land. FOTO MAT- THIEU VAN IJS- ERLOO - Menno Vink, contrabassist Rosine Bluegrass Family Wil je Rosine Bluegrass family zien en horen spelen? Kijk op pzc.nl/video MIDDELBURG Vanaf vrijdag 4 maart lanceert Popaanzee, het platform voor talentontwikkeling van popmuzi kanten in Zeeland, iedere eerste vrijdag van de maand de Spo- tify-playlist 'Nieuw Uit Zeeland'. Daarin staan nieuw uitgebrachte nummers van Zeeuwse arties ten. - Hans Puik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 26