W «-ssss*. i Zeeuwse burgemeesters tevreden over verloop carnaval VSr V 1 A, I feestvieren ChevinSasva mooie in straat tUnkdeelopstra plaats, foto fbankpet^ Carnaval was het laatste grote evenement voor corona en het is nu ook weer het éérste na het loslaten van de maatregelen. De Zeeuwse burgemeesters van carnavalsgemeenten zijn allemaal tevreden over het verloop. De vrees dat een en ander misschien uit de hand zou lopen omdat de teugels eindelijk los mochten, bleek volle dig ongegrond. De sfeer was ge moedelijk en iedereen met wie af spraken waren gemaakt rond acti viteiten en evenementen, hield zich daaraan. Burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst: ,,Het was gewoon een ouderwets gezellig zooitje!" ,,Top! Top! Top!", zo typeert Mul der (tijdens carnaval gekend als Sooike van d'n Oversprong) carna val 2022 tot nu in zijn gemeente. ,,Het weer werkt natuurlijk enorm mee, iedereen staat overdag gezel lig buiten. Iedereen heeft zich aan de afspraken gehouden, het was ge woon weer ontzettend gezellig. Verstoringen van de openbare orde zijn er niet geweest, geen nieuws, is goed nieuws." Ontmoetingen en carnavalssfeer werden gemist Zijn Terneuzense collega Erik van Merrienboer laat via een woordvoerder weten ook goed ge stemd te zijn. „Na zo lang zonder car navalsfesti viteiten is het car- navalsweekend goed en gezellig verlopen. ,,Omdat grootschalige ac tiviteiten nog niet konden, speelde carnaval 2022 zich daarom veelal af in en om de horecagelegenheden. Het is heel fijn om te zien dat ook op deze kleinschaligere manier weer veel mensen plezier beleven aan de ontmoetingen en de carna valssfeer die zo gemist werden." In de horeca was het op veel plekken na lange tijd weer druk. „Met ondernemers zijn vooraf goede afspra ken gemaakt. We zijn er te vreden over dat de festiviteiten overal zonder noemenswaar dige problemen zijn ver lopen." Trots op de Uulehatters Burgemeester Marga Ver- mue van Sluis had alleen Uulehat (Aar denburg) om zich over te be- kommeren. ,,Hé, klein maar fijn! Ik ben trots op de Uulehatters, in zo'n korte tijd toch nog zoveel leuks or ganiseren. Er was volop actie en ze Het was eigenlijk ideaal weer voor een optocht geweest... Doen we volgend jaar! hadden een mooi aangepast pro gramma. Ze hebben zich heel erg flexibel getoond! En dan die zon het hele weekend. Dat was eigenlijk wel ideaal weer voor een optocht geweestDoen we volgend jaar weer!" Voor burgemeester Marleen Sij- bers was het haar eerste carnaval in de gemeente Tholen. Ze nam zater dag deel aan de carnavalsceremonie in het centrum van Grööt Pesööt (Oud-Vossemeer) aan de Raad huisstraat. Daar begon toen de op tocht. Ze komt van origine uit Lim burg en houdt van carnaval. Op Tholen verliep het eerste grote volksfeest in jaren gemoedelijk en in goede sfeer, meldt de gemeente zondagmiddag. Op de Bevelanden zijn er meer feestlocaties dan op Tholen. In 't Kraaienist (Lewedorp), Paerehat ('s-Heerenhoek en De Pikpot (Kwadendamme) vierden veel mensen carnaval. Bij het gemeente huis van de gemeente Borsele in Heinkenszand hesen burgemeester Gerben Dijksterhuis en wethou ders Witkam en Van de Plasse vrij dagochtend de vlaggen van de drie carnavalsverenigingen uit de ge meente Borsele. Hij hoopte op een gezellig en veilig carnaval. Die avond overhandigde Dijksterhuis in Paerehat de sleutel aan prins car naval. Volgens afspraak In alle drie de carnavalskernen zijn de vrijdag en zaterdag rustig en vooral gezellig verlopen. Burge meester Gerben Dijksterhuis is blij dat de oproep om vooral lokaal feest te vieren, goed is opgevolgd. Over zijn beslissing een extra tent toe te staan bij Tapperij 's Lands Welva ren in Kwadendamme is hij ook te vreden. ,,Het is daar volgens de af spraken verlopen en goed gegaan", vertelt een woordvoerder van de gemeente. Ipzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl maandag 28 februari 2022 Sheila van Doorsselaer Arie Westeneng Hulst/'s-Heerenhoek Burgemeester Marleen Sijbers vierde voor het eerst carnaval in haar gemeente Tholen. Ze ging ook uitgedost over straat in Groot Pesööt (Oud-Vossemeer). FOTO MARCELLE DAVIDSE 'Een ouderwets gezellig zooitje!' - Marga Vermue, burgemeester Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 21