c VN-Veiligheidsraad vandaag bijeen in zeldzame spoedzitting c Nederland stuurt serieuze vuurkracht naar Oekraïne JOL Walcheren OORLOG OEKRAÏNE RUSLAND Nieuwsmedia Na bijna elf maanden verplicht een mondkapje op, mag het masker af Sylvio Hage en Gianni Tiebosch zorgen voor overwinning op Dovo Onder een inktzwart gesternte gaan Oekraïne en Rusland onderhandelingen voeren bij de grens van Belarus en Oekraïne. De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft een hard hoofd in het staken van de oorlog. ,,Ik geloofniet echt in een uitkomst van deze ontmoeting, maar laten we het proberen", zei hij gisteren in een videoboodschap. Zelenski voegde eraan toe dat als er een 'kans' is om de oorlog te beëindi gen, hij aan gesprekken moet deel nemen. De Russische inval heeft inmid dels meer dan 7 miljoen mensen op de vlucht gejaagd, schat de Euro pese Commissie. Er dreigt zich de 'grootste humanitaire ramp in Eu ropa in vele, vele jaren' te voltrek ken, zegt Eurocommissaris Janez Lenarcic na overleg met de migra tieministers en -staatssecretarissen van de EU-landen. De VN-Veilig- heidsraad komt vandaag in spoed zitting bijeen om de Russische aan val te bespreken. Charkov De gewapende strijd in Oekraïne gaat vandaag de vijfde dag in. Oek raïne slaagde er volgens de regio nale gouverneur gisteren in het Russische leger uit Charkov te ver drijven, de tweede stad, waarbij op straat felle gevechten ontstonden. Het was gisteren een dag van ui tersten, van propaganda en van niet te controleren berichten. De burge meester van Kiev meldde dat de Russische aanvallen waren afgesla gen. In verscheidene Oekraïense steden kwamen burgers bij elkaar om molotovcocktails te vullen, mocht het aankomen op straatge- vechten. Het ene uur kwam er een angstaanjagend bevel van de Russi sche president Vladimir Poetin om nucleaire afschrikkingsmiddelen op scherp te zetten als reactie op 'agressieve verklaringen' van wes terse landen. Het volgende uur kon digden Oekraïne en Rusland de on derhandelingen aan bij de grens van Belarus en Oekraïne. Internationale waarnemers zien paniekvoetbal van Vladimir Poetin. Heeft de Russische president het dan echt zo verkeerd ingeschat? ,,Hij dacht dat we hem met bloe men zouden verwelkomen, we staan klaar met molotovcocktails", zei de Oekraïense oud-president Petro Porosjenko zaterdag op de Britse zender Sky News. Hij had een pistool bij zich, voor wie nog twijfelde. De moraal onder de Rus sische troepen om de buren eron der te krijgen lijkt niet erg hoog, al dus Ruslanddeskundige Bob Deen van Instituut Clingendael. ,,Poetin dacht echt dat Oekraïne als een kaartenhuis zou instorten. Net als Georgië in 2008. Ze bieden echter weerstand en nu moet hij een veel moeilijkere strijd voeren, waarbij zijn aanvoerlijnen langer worden en hij misschien in de steden moei lijke straatgevechten zal moeten le veren. Ik ben bang dat hij niet wil toegeven dat hij de operatie ver keerd heeft ingeschat en dat hij de strijd eerst zal laten escaleren." c P7 De glimlach is eindelijk weer terug in de winkels Na 21 duels zonder winst, kan Goes weer eens juichen maandag 28 februari 2022 Weeroverzicht lange termijn: C regio P12 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging CZEELAND2 C SPORT 11 Poetin wil onderhandelen Bob van Huët Saskia van Westhreenen Rotterdam/Kiev c P2 Zo helpt Zeeland Oek raïne C P3: Hulp van burgers Lviv C P4: Verslag gever Mark van Assen bericht vanuit Polen C P9: Erfgoed kan Oekraïners beschermen De bevol king maakt molotov cocktails. FOTO EPA F President Volodomir Zelenski gaat met de Rus sen praten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1