Hard? Boer Jouke vindt zelf van niet Mariska Bauer na herseninfarct van bezige bij naar rustige vlinder: 'Alles is heel vermoeiend' 16 ROMANTIEK We appen, sms'en, mailen, instagrammen, face- booken en twitteren ons suf anno 2022, maar even serieus: al dit digitale verkeer valt toch in het niet bij een handgeschreven brief? Wat is er romantischer? Zouden we niet wat graag meelezen met die honder den brieven die de boeren ontvingen? Met zinnen als: Jouw stralende glimlach zorgde ervoor dat ik de hele aflevering met een grijns van oor tot oor heb gekeken. Je hebt een prachtige warme stem en je hebt een fijne positieve energie. Ik hou niet van regen, maar voor een spetter zoals jij maak ik graag een uitzondering. Sommigen stuurden hartjes, kartonnen bierflesjes (Hans Bier), tekeningen, tegeltjes, ballonnen, filmpjes en Maud stuurde, jawel, een openhartig geluidsfrag ment naar boer Evert. Het aandoenlijkste moment? Dat witlofboer Rob boven het plankje met kaas, au gurkjes en hammetjes belde met de vrouw die bij hem om de hoek woont. En, en, en? Shit, voicemail! Hij sprak in. Dat ze maar snel mag reageren! ONGEMAK Natuurlijk, het is onwenning, spannend, griezelig - van alles tegelijk - als je meedoet aan een televisie programma, als vrouwen naar je schrijven en als er dan opeens een vrouw opduikt in je melkput. Of in dit geval, op een bankje naast de geitenstal. Het was Bregje ('Ik zag eerst de geiten en toen was ik al en thousiast, en daarna Gerben, een leuke jongen'), ze had een cake meegenomen. Natuurlijk, het moet onwennig geweest zijn voor boer Gerben, spannend en griezelig ook, maar hij ging zitten en draaide er niet omheen: ,,Het zou mooi zijn, als je zo'n beetje 30 bent en je kan iemand vinden, dat je gewoon gelijk een klein beetje doorpakt." Wat zou Bregje hebben gedacht? Iets als: ,,Zou Gerben nu meteen al een gezin willen stichten of kunnen we eerst de cake opeten?" Bregje bleef lief en zei: ,,Snap ik op zich wel. Stoer dat jij het op deze manier gaat proberen.'' ERGERNIS Jouke, de Friese boer met 120 koeien, kreeg maar liefst 434 brieven. Een hele klus om daar tien vrouwen uit te selecteren. En die vrouwen, ze hoeven niet bij hem te komen werken, want 'mijn moeder hielp nooit' en 'op een boerderij werken vind ik niet per se vrouwe lijk'. En hard? Is Jouke misschien niet een beetje te hard? Mwoah. ,,Ik zie dat zelf niet zo", zei hij. Mis schien toch even terugkijken naar zijn reactie op de vrouw, een dierenarts. „Vrouwelijke dierenartsen, ik weet het niet. Die zijn altijd smerig en vies en daar hou ik niet van." Hard? Boer Jouke ziet dat zelf niet zo. SERIE THE GILDED AGE MOET EEN VAN DE HITS VAN NIEUWE Docuserie over Brown Nominatie beste lied Een van de grote trekpleisters van de streamingdienst HBO Max, die op 8 maart in Nederland begint met uitzenden, moet de Amerikaanse kostuumserie The Gilded Age worden, geschreven door Julian Fellowes, de bedenker van Downton Abbey. ,,Het zijn echt verschillende werelden." Van een regelrechte Ameri kaanse kopie van zijn suc cesserie Downton Abbey wil bedenker Julian Fello- wes niets horen als zijn nieuwe kostuumdrama The Gilded Age, dat zich in New York afspeelt, ter sprake komt. ,,Er zijn natuurlijk bepaalde overeen komsten, maar de beide werelden zijn toch heel verschillend van elkaar'', ver telt de 72-jarige auteur via een zoom- verbinding vanuit zijn woonplaats in het graafschap Dorset. The Gilded Age is anno 1880 gesitu eerd in de betere kringen van New York, vooral rond de brede straten bij Central Park waar de luxehuizen her rijzen om de welvarende gezinnen on der te brengen. De serie wordt verteld In Amerika nemen de nieuwe rijken de macht over van het Oude Geld vanuit het oogpunt van een buiten staander; Marian, een jonge, armlastige vrouw die na de dood van haar vader min of meer gedwongen wordt om bij haar rijke tantes in New York te gaan wonen. Zij ervaart dat er in dit milieu regels bestaan die grenzen aan snobisme, waarbij vooral wordt neergekeken op de nieuwe rijken, die dreigen de boven toon in de societywereld van New York te voeren met soms dubieus verkregen kapitaal uit de Burgeroorlog. Geldproblemen Fellowes: ,,Het verschil met Downton Abbey is dat in Engeland de oude adel aan het verdwijnen was. Ze hadden steeds minder invloed op de samenle ving en hadden vaak geldproblemen. In Amerika verloopt het anders. Daar gaan de nieuwe rijken de macht over- ,,Ik heb geen restverschijnselen. Ben wel snel moe en kan slecht tegen prikkels'', zei ze verder. Aan Jeroen van der Boom vertel den Frans en Mariska wat er op 4 januari, de dag van het hersen infarct, gebeurde. Mariska ging plotseling anders praten, zei Frans. ,,Ik merkte dat ze naar dronkenmansgelal ging. Hij begreep meteen dat het niet goed zat. Mariska daaren tegen dacht in eerste instantie dat ze iets verkeerds gedron ken had. Frans ging met Mariska naar het ziekenhuis en daar werden meteen al lerlei onderzoeken uit gevoerd. „Dan schrik je je helemaal het schom- pes'', keek de zanger te rug. Nu, ruim een maand later, is de ergste schrik verdwe nen bij het paar. ,,Mijn armen en benen doen het gewoon weer", zei Mariska. „Ik doe het rustig aan. Ik was een bezige bij maar nu een rustige vlinder.'' Verder vertelde ze dat ze het gevoel heeft dat haar hoofd soms vol met watten zit. „Alles wat ik doe, is heel ver moeiend, maar ik ben er nog. Iedere stap die ik nu zet, is een stap vooruit.'' Hoe ongemakkelijk was het deze week op de boerderij? Sloegen de vonken over? En wat stoorde ons in Boer zoekt vrouw? Na elke uitzen ding geven we in deze rubriek ons oordeel. Dennis Jansen Koetjes-score Aanzienlijk Koetjes-score Voldoende pf» fy* Koetjes-score AmPer MAANDAG 28 FEBRUARI 2022 GO TELEVISIE De Amerikaan se tv-zender A&E werkt aan een documen taireserie over soulzanger James Brown. Rolling Stones- frontman Mick Jagger en The Roots-drummer Questlove zijn als producers bij het project betrokken. THEATER Richard Groe nendijk maakt met Ik hoop het wel, dat hij zingt in zijn nieuwe theatervoorstel ling, kans op de Annie M.G. Schmidtprijs voor het meest indrukwek kende theater lied. Ab Zagt - Julian Fellowes, schrijver FIJNAART Het gaat goed met Mariska, de vrouw van zanger Frans Bauer. Dat vertelde ze aan Jeroen van der Boom in het programma Hoge Bomen. Mariska werd begin dit jaar getroffen door een herseninfarct. Mariska Bauer: Ik ben er nog.' FOTO BRUNOPRESS Downton Abbey op zijn L Amerikaans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 16