499 corendon nl illeWO KORTING c Kamerlid ontkent ongewenst gedrag en doet aangifte van smaad Minder maatregelen Meer vakantie! bestemmingen 1UU korting en 100 reizen nu nóg O Zante Sun Resort Miracle Resort Lopesan Baobab Resort 10 I A AT ST E DAG Volt zet Tweede Kamerlid Nilüfer Gündogan definitief uit de fractie. De partij heeft dertien meldingen ontvangen over onder meer intimidatie, handtastelijkheden en 'ongewenste seksuele avances'. De politieke partij is ook bezig Gündogan te royeren. Het Kamer lid ontkent en doet aangifte tegen de partij, partijleider Laurens Das sen en de melders. Twee weken geleden werd Gün- dogan al geschorst, nadat er mel dingen van 'grensoverschrijdend gedrag' waren binnengekomen. De partij weigerde destijds meer infor matie te geven, ook Gündogan zelf kreeg de klachten niet te horen. Nu is duidelijk dat het gaat om hand tastelijkheden, ongewenste seksu ele avances, intimidatie en mis bruik van haar positie, zo blijkt uit een verklaring die partijleider Lau rens Dassen heeft getwitterd. 'Het door ons ingeschakelde integri- teitsbureau heeft dertien meldin- gen ontvangen over grensover schrijdend gedrag van Nilüfer Gün dogan en heeft in totaal met zestien mensen gesproken', staat te lezen in de verklaring. 'De meldingen ko men uit alle lagen van de partij.' 'Moeilijke keuze' Gündogan weigerde medewerking aan het onderzoek, ook nadat de fractie en het partijbestuur haar daar herhaaldelijk - in gesprekken, per mail en telefonisch - toe oprie pen. ,,Dat wilde ze echt niet'', zegt een woordvoerder. De partij geeft aan 'geschrokken' te zijn van deze meldingen 'en het feit dat Nilüfer heeft aangegeven niet mee te willen werken'. 'Binnen onze partij dragen we integriteit en een veilige omgeving in het hart', aldus de verklaring. 'Na een laatste gesprek met Nilüfer bleek haar positie onhoudbaar en hebben we de moeilijke keuze gemaakt om haar fractielidmaatschap te beëin digen.' Dat laatste gesprek was een per soonlijk gesprek tussen Gündogan, fractieleider Dassen en co-voorzit ter Peter-Paul de Leeuw van Volt, zegt een woordvoerder. ,,Ze wist dat we deze stappen zouden moe ten nemen.'' Na de verklaring van Volt liet haar advocaat Geert-Jan Knoops weten dat hij is overvallen door de meldingen van seksueel grensoverschrijdend gedrag. ,,Wij zijn nu pas hiermee bekend.'' Enkele uren na de verklaring van Volt twitterde Gündogan dat er sprake zou zijn van 'smaad en las ter'. Het onderzoeksbureau zou vol gens haar 'niet onafhankelijk zijn'. Dit zou de reden zijn waarom ze niet wilde meewerken. Volt wei gert te zeggen welk bureau werd in geschakeld. Ook wil de partij de tussenrapportages niet openbaar maken. ,,Ik heb geen onoorbaar gedrag vertoond'', aldus het uit de fractie verwijderde Kamerlid. ,,Als er spra ke zou zijn geweest van seksueel grensoverschrijdend gedrag, dan zou de weg naar het Openbaar Mi nisterie moeten worden bewan deld'', pareert Gündogan. Zij stelt dat Volt 'zelf voor rechter heeft gespeeld'. Gündogan nam na haar schor sing advocaat Knoops in de arm en spande tegen haar schorsing uit de fractie een kort geding aan, dat morgen om 14.00 uur dient bij de rechtbank in Amsterdam. Binnen de partij werd vorige week al gesuggereerd dat het 'niet in Nilüfers belang' zou zijn om dat kort geding door te laten gaan. Gündogan stelde eerder dat het om één klacht zou gaan en dat daar sprake was van een arbeidsconflict. Volt zei toen al dat het om 'meer dere meldingen van meerdere per sonen' ging. Eerder gaf Gündogan aan hoe dan ook in de Tweede Kamer te blijven. Als zij zelfstandig verdergaat, komt het aantal Kamerfracties op twin tig, een recordaantal. 'Verschrikkelijk' De partij geeft aan 'het verschrikke lijk te vinden' dat er 'grensover schrijdend gedrag binnen Volt heeft kunnen plaatsvinden' en 'dat de betrokken personen zich niet veilig hebben gevoeld om zich eer der op deze schaal uit te spreken'. ,,We beseffen dat we tekort zijn ge schoten en bieden onze excuses aan de betrokkenen en iedereen die hierdoor is geraakt aan'', meldt Volt. Binnen de partij wordt de aan dacht voor integriteit verscherpt, ook bij de screening van kandida ten. ,,Dit is echt niet makkelijk'', zegt een partijwoordvoerder. ,,We heb ben geprobeerd zorgvuldig te zijn in deze vervelende situatie.'' Het onderzoek door een onafhankelijk bureau naar de meldingen is nu be- eindigd. ,,Er moet wel wederhoor kunnen plaatsvinden.'' De partij top heeft wel tussenrapportages ge zien, zegt de woordvoerder, op ba sis daarvan is het besluit genomen. ,,Ze zetten ook stappen om Nilüfer te ontzetten uit het partijlidmaat schap, zoals dat bij ons heet.'' Griekenland Zakynthos All Inclusive Turkije/Antalya k Ultra All inclusive Beoordeeld met een 8.7 Spanje Gran Canarla Logies Ontbijt Beoordeeld met een 8.0 Beoordeeld met een 8.2 023 75106 06 MAANDAG 28 FEBRUARI 2022 GO Volt zet Gündogan eruit Hanneke Keultjes Marcia Nieuwenhuis Den Haag Nilüfer Gündogan en partijlei der Laurens Dassen. fotosanp corendon 4100 SCAN DE QR-CODE BEKIJK DIT HOTEL Moderne en comfortabele kamers 2 zwembaden en 2 kinderbaden Nabij Agios Sostis boulevard en strand SCANDE QR-CODE BEKIJK DIT HOTEL Zeer populair hotel aan de Lam-strook Volop activiteiten voorkinderen Direct aan het strand SCAN DE QR-CODE BEKIJK DIT HOTEL 0 rit Geheel in Afrikaanse stijl Gelegen in het veelzijdige Meloneras 5 zwembaden en 2 kinderzwembaden Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom inclusief SGR-bijdrage en exclusief Calamiteitenfonds 2,50) en reserveringsbijdrage 37,50) per boeking. De genoemde prijzen zijn inclusief tot €100 korting per boeking. Bekijk alle voorwaarden op corendon.nl/alle100 en corendon.nl/voordelen. Bekijk onze website voor de actuele maatregelen op de bestemming. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 10