Maar mijn ouders kwamen nooit op de krant zitten Acht keukens Kleine hapjes Sexy streetfood Het is leeg. DE HORT OP Het huis is Adje kwijt. In april zou ze twintig zijn geworden, de poes die alles overleefde: binnen dringende buurkatten, uitvallende hr-ketels, onbehouwen klussers, verwar rende verhuizingen, huiselijke deiningen. Die zonder dat ze daar nou zozeer op uit was, stabiliteit in huis en haard bracht door gedrag dat tegelijk onvoorspelbaar was en te voorzien, door vertoon van onafeankelijkheid terwijl ze toch onderhorig rekende op bakjes eten om twee keer per dag dankbaar knorrend op aan te vallen. Tijdens haar bestaan zijn de huizen waar ik woonde een hond, drie andere katten, een echtgenote en twee kinderen kwijtgeraakt. Adje overleefde, deels doordat ze een bangerdje was. Haar aanpak: drie stapjes naar buiten, een snelle draai, rennen naar de kachel. Maar op een dag... Zag ik het goed? Ik liep mijn straat in en daar stond ze midden op de klinkers, 250 meter van huis. Ze hief haar kopje en rende langs twee voor bijgangers heen op me af. Soms had ik getwijfeld: als allemansvriendin heette ze thuis altijd elke menselijke bezoeker van harte welkom, en of ze mij herkende als eigenlijke kameraad en verzorger bleek nooit ergens uit. Deze dag wel. Nu wist ik het zeker. En ze keek me aan, daar op de klinkers, knipogend, innemend. Hoe weet zo'n dier eigenlijk waar je ogen zitten, vroeg ik me voor het eerst af. Waarom kijkt ze niet naar je knieschijven? Ook mijn vader en moeder zijn overleden, en dat deed verdriet, maar die hadden nooit naast me op de bank zitten spinnen, oortjes alvast plat, anti ciperend op te verwachten strelingen. Die waren nimmer op me af komen hobbelen zodra ik van buitenaf de huisdeur van het slot draaide. Mijn ouders kwamen niet op de krant zitten die ik aan de keukentafel aan het lezen was, boven op het meest interessante artikel. Die waren nooit van diezelfde tafel gelazerd omdat ze dachten dat ze op de opengeslagen krant konden staan waar de pagina's over het tafelblad heen staken. Die waren niet een troost voor elke dag. Adje wel. MEZZA 11 Egbert Jan Riethof (68) is journalist, dwarsdenker, ex-leraar, ex-minnaar en vader. Lekkere foodhallen In de Twentsche Foodhal in Enschede eet je bij acht verschillende wereldkeukens. Je neemt plaats aan een tafeltje in de duizend vierkante meter grote hal en je kunt bij elk van de keukens gerechten bestellen. twentschefoodhal.nl Het leuke is dat de zeven keukens van Mout in Hilversum allemaal kleine gerechtjes serveren, zodat je lekker veel verschillende dingen kan proberen. Van Azië tot New York en Zuid-Amerika: allerlei smaken komen voorbij. mouthilversum.nl Op de Down Town Gourmet Market in Eindhoven laten negentien foodkunstenaars zien wat er gebeurt als je streetfood naar een hoger niveau tilt. Alle wereldse hapjes bestel je via een QR-code. downtowngour- metmarket.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 91