Jan Vantoortelboom Ongelukken gebeuren toch T In het nieuws Uit het nieuws 'Eindelijk vechten met de echte draak!' Bruiloft op 22-02-22 was grootse dag DEZE WEEK IN Z Heerlijk dat we de musical nu kunnen opvoeren Het getal 2 houden we er maar in als ons geluksgetal9 Wat als de kwaaie tante van Eunice over waaien? 3 'MENSEN ZIJN VAN DE BOEREN VERVREEMD' 6 'HUISARTS, MOET JE DAT NOG WILLEN ZIJN?' 9 DAG HUIS, DAG HARD WERKEN IN DE B&B Ergens las ik dat de Franse wis- en natuurkundige, maar ook filosoof en theoloog Blaise Pascal zou hebben geschreven: 'Al het ongeluk van mensen komt voort uit één ding, ze kunnen niet rustig stil blijven zitten in een kamer.' Had dat maar eens gezegd tegen mijn grootmoedertje van 92 die in een kamer tje van drie bij drie in een bejaardentehuis opgesloten zat, ze zou het billenkletsend hebben beaamd. Zeg dat maar eens tegen de gevangenen in Torentijd, ze zouden dat, wel licht lachend als een boer met kiespijn, ook bevestigen. Zeg dat maar eens tegen die honderdduizenden soldaten aan de grens van Oekraïne, wier ballen eraf vriezen. Als ze niet al te dom zijn, zouden ze dat ook beamen. Blijf gewoon in je kot, is dus het devies. Daar is de jeugd van tegenwoordig best goed in, zelfs voor de komst van corona. Amerikaans onderzoek wees uit dat door het gebruik van sociale media er minder geweldsdelicten, ongevallen, moorden en onge wenste zwangerschappen zijn bij de tieners. Precies: omdat ze meer op hun kamer op hun telefoontjes zaten te spelen. Het is dus werkelijk een veiliger wereld als je op je kamer blijft zitten. Ooit had ik een studievriend wiens ouders daar ook zo over dachten en hem achttien jaar op zijn kamertje hadden opgesloten. Toen ie eenmaal op kot zat in Gent vond ie dat kot al drinkend, blowend en snuivend zelden nog terug. Een bijkomend probleem is bovendien dat er rotzakken zijn die mensen ertoe aan zetten hun kamer te verla ten, zoals president Poetin, die beter zelf ook in een hok in Siberië op zijn Russische reet was blijven zitten en als het even wat meezat, vast vriezen aan zijn stoel. Er zijn helaas ook van die historisch gegroeide syste men, zoals het kapitalisme en de vrije markt, die ervoor zorgen dat we in de brood klem zitten en we wel huis en haard moeten verlaten om de weg op te gaan en onze centen te verdienen. Doe dat maar eens veertig jaar zonder ongelukken. Ongelukken op de weg door idiote chauf feurs, ongelukken op het werk door idiote collega's, ongelukken bij de benzine pomp door idiote klanten, ongelukken op vakantie door idiote toeristen (ja, als je veertig jaar hard werkt, moet je ook veertig jaar hard ge nieten en dus op vakantie). Dat is niet te doen. Trouwens, ik denk ook niet dat er geen ongelukken ge beuren als je je hele leven lang rustig stil op je kamer blijft zitten. Wat als de kwaaie tante van Eunice over komt waaien en je dak naar beneden stort en er een dwarsbalk of een latei op je hersenpan dondert? Wat als jij lekker stil en rustig zit te wezen, maar je vrouw haar geduld verliest om dat je maar niet van je luie stoel wilt komen en ze de koe kenpan op je loslaat? Maar misschien had Blaise Pascal gelijk, hij leefde na melijk in de zeventiende eeuw en in die eeuw was het nog een stuk gevaarlijker om buiten te komen. Je zou namelijk in je beste pak met lakschoentjes en witte plooikraag de in houd van de po van je buren zomaar over je heen kunnen krijgen als je met slechte timing de straat op ging. Ga maar gewoon uit dat kamertje zou ik zeggen, want ongelukken gebeuren toch. Musicalacteur Reinier Wonder- gem wacht al twee jaar op het mo ment dat hij Shrek kan spelen in het theater. Op 2 en 3 maart is het eindelijk zover. ,,Vol in de ma ke-up, als groen monster strijden met de reusachtige draak, het lijkt me fantastisch." Zelfs zijn moeder zal hr-mana- ger Wondergem (45) niet herken nen in zijn Shrek-outfit. ,,Het is heerlijk dat we de musical nu echt kunnen opvoeren, met alles erop en eraan." Na alle repetities was Wondergem een beetje uitgeke ken op de kleine kartonnen oefen draak. ,,De echte draak is enorm en met de grote decors in Theater De Mythe weet je straks niet wat je meemaakt." Toeschouwers zien straks onder meer een kasteel, een moeras en de toren waarin prinses Fiona gevangen zit. ,,Sanne Pronk is geweldig als Fiona. Ze schitterde al in Holland's got talent. Ik ben dolblij met haar als tegenspeler", zegt Wondergem. Kaarten voor Shrek zijn er nog volop. De Musicalvrienden uit Goes waren uitverkocht, maar met de oude coronaregels mocht je maar een derde van de theaterzaal gebruiken. Nu de zaal weer vol mag, zijn er meer kaarten beschik baar voor de middag- en avondop tredens op 2 en 3 maart. In de voorjaarsvakantie naar een grote musical van de Musicalvrienden gaan, kan dus nog. Kijk maar op zeelandtheaters.nl/programma. ,,Onze trouwdag was echt fantas tisch, zo veel aandacht hadden we nooit verwacht'', vertelt Colinda Steffner-Verkaart. Ze is al ruim 22 jaar samen met Mike Steffner. Trouwen op 22-02-2022 om 2 uur leek hen allebei heel bijzonder. Het trouwfeest zou later wel ko men, de trouwdag zelf zouden ze klein houden, was hun idee. De trouwzaal in Zierikzee zag er erg saai uit, vond Colinda toen ze er een kijkje had genomen. Maar vrienden versierden de hele zaal met bloem stukken en ballonnen. ,,Om precies 22 over 2 gaven we elkaar het ja woord, prachtig toch?" De hele trouwdag door rinkelen telefoons. Vanuit de media is er volop belangstelling voor het bij- zondere verhaal. ,,De AD-kranten, Hart van Nederland, Omroep Zeel and, iedereen wilde ons spreken." Om één verzoek moeten Mike en Colinda erg lachen. ,,Mensen van talkshow M vroegen of we naar de studio wilden komen, 's avonds op onze trouwdag, wat dachten ze zelf?", zei Colinda. 's Avonds vierden ze met vrien den thuis een feestje. Het grote trouwfeest komt deze zomer. In hun huwelijksnacht zien ze dat de klok precies om 2 uur stopte met lo pen. ,,Tegen half drie viel het ons ineens op", vertelt Colinda Steff- ner-Verkaart. ,,Het getal 2 houden we er maar in als geluksgetal, mis schien moeten we ook maar een Staatslot met allemaal 2-en kopen." Boer Kim Jong Un KIEK! P10 12 Saskia Noort duikt onder 13 Boer zoekt vrouw is de puurst mogelijke televisie 16 Na ieder akkefietje komt er weer een partij bij in de Tweede Kamer 18 Kijken in het hoofd van Vladimir Poetin ZATERDAG 26 FEBRUARI 2022 GO WH.ktAiW0 \j j'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 50