Bewoners zijn klaar met de onrust in de Bloemenlaan in Vlissingen Minder ganzen door eieren schudden 7 Steekincidenten, drugshandel, doodsbedreigingen. Een enkele keer wordt iemand opgepakt, maar de volgende dag is de overlast terug in de Vlissingse Bloemenlaan. Buren en buurtbewoners hebben het er helemaal mee gehad. Sinds het opvallende witte pand in het midden van de Bloemenlaan van slagerij werd omgebouwd tot wo ning voor een aantal huurders erva ren ze problemen. Vecht- en steek partijen tussen bewoners onder ling of na conflicten met bezoekers, bedreigingen van passanten en be woners, soms zelfs met de dood. Anita Traas kan er over meepraten. Traas doet dat overigens liever niet. Ze baalt er stevig van dat haar winkelpand elke keer pontificaal op foto's staat als er weer eens een in cident is bij de buren. ,,Alsof mijn winkel er wat mee te maken heeft." Doodsbedreiging Hoewel dierenspecialist Anita niet op dat soort publiciteit zit te wach ten, verheelt ze niet dat de maat meer dan vol is. Haar vertrouwen in politie en gemeente is tot ver onder nul gezakt. ,,Ik heb de politie al zo vaak gebeld en ben al heel wat ke ren op het gemeentehuis geweest. Als er nu weer niets gebeurt, bel ik niet meer." Zo ver gaan Artur en zijn vrouw, die aan de andere kant van het pand wonen nog niet. Maar het echtpaar is de steeds terugke rende overlast ook helemaal beu. Artur trok drie maanden geleden al aan de bel. Toen was er ook al een steekpartij in het kamerverhuur pand. Hij maakte zich zorgen over de veiligheid van zijn dochtertje, dat deze week vijf jaar werd. De af gelopen maanden zijn geen teke nen van verbetering te zien. Het ge zin zou het liefst verhuizen, maar andere huurhuizen liggen niet voor het oprapen. Anita Traas laat zich niet wegjagen, maar alle ellende gaat haar niet in de koude kleren zitten. ,,Het doet wat met je als je met de dood wordt bedreigd. Ik vind mezelf er niet leuker op ge worden; angstiger, minder spon taan." De eerste keer dat een buurman haar met de dood bedreigde, liet ze het nog van zich afglijden. Maar toen - terwijl ze notabene de politie aan de lijn had - diezelfde man voor het raam van de winkel een gebaar maakte dat-ie haar zou vermoor den, greep dat haar wel aan. ,,Vooral omdat er geen actie wordt onder nomen. Als hij al een keer wordt opgepakt, is hij dezelfde of de vol gende dag al weer terug. Ik laat me nog steeds niet echt bang maken, maar ik heb wel tegen mijn zoon gezegd dat zijn oom en tante voor hem zorgen als mij wat gebeurt." De directe buren zijn niet de eni gen die balen van de telkens voor overlast zorgende bewoners van Het doet wat met je als je met de dood wordt bedreigd het kamerverhuurpand. Een iets verderop wonende vrouw woont al twintig jaar 'met veel plezier' in het Middengebied. Het woongenot wordt wel aangetast door bewoners en bezoekers van 'het drugspand', zoals het appartementengebouw volgens haar bekend staat. Ook Hannie de Pooter vermoedt dat er dingen gebeuren die het daglicht niet kunnen verdragen. De coördi nator van het Buurt Preventie Team Middengebied, die in een zijstraat van de Bloemenlaan woont, meldt dat het team regelmatig door de Bloemenlaan loopt en ongeregeld heden altijd doorgeeft. Een woordvoerder van het Open- baar Ministerie kon gistermiddag 'niet direct' zeggen ofer nog onder zoek loopt naar verdachten van steekpartijen in de Bloemenlaan. ,,Ik zoek het zo snel mogelijk uit." Burgemeester Bas van den Tillaar bevestigt dat de Huisvestingsveror dening wordt nageplozen op het stadhuis. Het kamerverhuurpand moet voldoen aan de regels van die verordening. Vlissingen onder zoekt of ze handhavend moet op treden. De eigenaar van het pand meldde deze week nogmaals maat regelen te hebben genomen om overlast te voorkomen. Wat die maatregelen behelzen, wilde hij niet kwijt. Uitwerpselen van ganzen is al lan ger een ergernis van gebruikers van sportvelden en parken in diverse Vlissingse wijken. Vorig jaar sloe gen gebruikers van het sportpark Bonedijke alarm, omdat (jonge) voetballers niet meer konden trai nen zonder van boven tot onder on der de poep te zitten. Er viel niet te genop te werken door de schoon maakploeg. Afschieten of verjagen met knalkanonnen van de be schermde ganzen was geen optie. Wapperende linten, een neproof- vogel aan een vlieger en een laser pen leverden ook geen afdoende re sultaten op. Geboortebeperking De gemeente vraagt de provincie, die over flora- en faunabeheer gaat, eieren te mogen schudden in gan zennesten bij sportpark Bonedijke en in de wijken Paauwenburg, Mid den-Gebied en Weyevliet (eventu eel aan te vullen met Rosenburg op vraag van een raadsfractie). Het schudden van de eieren voorkomt de geboorte van jonge gansjes, die jaar in jaar uit terugkomen. Om de provincie ontheffing te laten verle nen, inventariseert een ecoloog de Vlissingse ganzenpopulatie. Naast geboortebeperking van ganzen hoopt de gemeente de wa tervogels bij grasperken weg te houden door plaatsing van afraste ringsdraden. Jonge ganzen kunnen niet gelijk vliegen en zouden daar door niet van de waterkant naar grasvelden kunnen lopen. Pen ningmeester Rob Verdam van SV Walcheren is blij met de Vlissingse acties. ,,We moeten afwachten of het werkt, maar ik vind het positief dat de gemeente pogingen doet de overlast te beperken. B en W laten zien onze klachten serieus te ne men en oplossingen te zoeken." WA VRIJDAG 25 FEBRUARI 2022 'Gemeente, sluit het pand' Het gewraakte pand in de Bloemenlaan, waar deze week een steekpartij plaatsvond. In november werd de buurt ook al opgeschrikt door een steekpartij. dirk-jan gjeltema René Hoonhorst Vlissingen - Anita Traas, bewoonster Bloemenlaan VLISSINGEN Afrastering van velden en eieren schudden in ganzennesten moe ten Vlissingen voor een groot deel afhelpen van de overlast van ganzenpoep, hopen B en W. - René Hoonhorst SlflWflEiMKM ftWBWnBKW i Maxim Schets (l) en Sten de Witte baalden vorig jaar stevig van de ganzenpoep op hun voetbalveld. dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 35