Sportgala: komt Van Anrooij naast Van Assche? c Groene Ster begint vol vertrouwen aan tweede fase competitie 15 Togo meer in de nesten Na maanden van voorbereiding gaat het voor Groene Ster Vlissingen vrijdag dan eindelijk echt weer beginnen. De ploeg van Azdine Boufrahi opent de tweede fase van de competitie met een thuiswedstrijd tegen AGOVV, doet dat met een aantal bekende gezichten, maar vooral met een hoop vertrouwen. Want hoewel de laatste competitie wedstrijd dateert van begin december, zaten ze de afgelopen periode allesbe halve stil bij Groene Ster. De zaalvoet balploeg kreeg versterking van Khalid El Hattach en zag ook Josimar Patti- nama terugkeren van een korte afwe zigheid. Die kwaliteitsimpuls zorgde voor een goede voorbereiding, vertelt Boufrahi. ,,We hebben het gezien als een soort competitie. In januari wer den er nog veel wedstrijden afgelast, toen moesten we flexibel zijn, maar ge zien de laatste twee duels, vind ik dat we er goed op staan." Ondanks dat de laatste ontmoeting van voor de winterstop, thuis tegen Texel'94, gewonnen werd en zorgde voor een goed gevoel, was de eerste sei zoenshelft niet wat ze in Vlissingen hadden gehoopt. Het zorgt voor ge mengde gevoelens bij de trainer van Groene Ster. ,,Op sommige dingen heb je geen invloed, het was roeien met de riemen die we hadden. We moesten vaak een beroep doen op spelers van het tweede en ook jonge gasten moes ten eigenlijk te veel meters maken. Wat dat betreft vind ik het nog knap dat we zeven punten hebben gehaald, maar op die plaats horen we niet." Aan stand verplicht Het betekende na twaalf duels een veertiende plek op de ranglijst en dus een plaats bij de onderste acht, nu zijn de punten gehalveerd en dus kijkt Bou frahi positief naar het vervolg van de competitie. „Daardoor zijn de verschil len klein. We zijn aan ons stand ver plicht om erin te blijven, maar zullen iedere wedstrijd moeten benaderen als een finale. Vrijdag is de eerste van veer tien." Over die degradatie bestaat nog Er is onderlinge concurrentie, daardoor ligt de trainingsarbeid een stuk hoger wat verwarring, zo blijkt. ,,Het laatste wat ik heb gehoord, is dat er geen na- competitie is. Dus alleen de laatste twee degraderen direct." En hoewel een eerste plaats in 'Poule B' nog recht zou geven op deelname aan de play-offs om het kampioen schap, is Boufrahi daar absoluut niet mee bezig. „Behoud is voor nu echt ons doel. Volgend seizoen moeten we zor gen dat we bij die eerste acht staan." Om dat voor elkaar te krijgen, moet er vrijdag eigenlijk meteen gewonnen worden van AGOVV, vindt de trainer. ,,Ze hebben in de eerste competitie helft de meeste punten gehaald, maar ik denk dat Tigers Roermond de groot ste kanshebber is voor plek één. Door hoe we de laatste weken bezig zijn, heb ik er veel vertrouwen in." Dat vertrouwen komt deels door de komst van nieuwe spelers en het feit dat Boufrahi nu weer iets te kiezen heeft. ,,Dat is wel de conclusie van de afgelopen maanden. Nu wordt het mij weer moeilijk gemaakt en is er onder linge concurrentie, de trainingsarbeid ligt daardoor een stuk hoger." Met Pat- tinama en El Hattach kan hij straks kie zen voor ervaring, mocht dat nodig zijn, maar ook rouleren wordt weer mogelijk. „Jongens als Mourad Azzana- gui en Hoessein Bouzambou moesten te veel minuten maken, omdat we maar negen man hadden. Nu heb ik er veer tien." De knop is dan ook om, denkt hij. „Trainingen waren soms echt wel min der, maar dat krijg je als je weinig spe lers hebt. Nu zweept Khalid iedereen op, dat vind ik geweldig. Dat heb je no dig." Dat alles bij elkaar moet genoeg zijn om in een, hopelijk gevulde Bas- kensburg, te winnen van AGOVV. ,,We willen Groene Ster weer laten zien!" Van de vier pro vinciale sport- prijzen die in Kamperland worden uitge reikt, is die voor het talent het oud ste. Al in 1990 hield de Zeeuwse Sportraad, de voorlo per van SportZeeland, een gala en judoka Marion van Dorssen was toen de eerste winnares. Pas vanafi995 kwamen er ver kiezingen van de sportman en sportvrouw van het jaar bij. Inmiddels zijn er 32 talen- tenprijzen uitgereikt. In 1991 vielen twee beloftes die eer te beurt, in 2021 was er van wege corona juist geen uitverkiezing. Ach ter Anthony van Assche, die al op zijn tiende voor de eerste keerde prijs kreeg, staan de tennis sters Lesley Kerk- hove en Silvana Bauer én veldrijdster Shirin van Anrooij met elk twee tro feeën. Voor de laatste, die in 2020 wereldkam pioene bij de juni ores werd en daar in 2021 de Europese titel bij de beloftes pakte, kan daar nu een derde bij komen. De concurrentie bij de ta lenten is evenwel moordend. Ook Mick van Dijke en Paul Hameeteman zijn genomi neerd. Van Dijke, begonnen als mountainbiker, ontpopte zich in de voorbije twee jaren tot groot wielertalent. Hij werd Nederlands kampioen tijdrij den bij de beloften en vijfde op het WK tijdrijden. Zeiler Hameeteman won het WK on der negentien jaar in de Laser Stan daard. Bijzonder is dat Van Dijke en Ha- meeteman al in decem ber werden gehuldigd als de grootste Nederlandse talenten binnen hun sport. Sportwet Voorafgaand aan het gala is er een debat over de 'sportwet', die er tijdens deze kabinetspe riode zou moeten komen. On der meer Bernard Wientjes, lid van de Nederlandse Spor- traad, zal daar in Kamperland over meepraten. DONDERDAG 24 FEBRUARI 2022 VOETBAL RIA W. naar de leiding RIA Westdorpe heeft de kop ge nomen in de vierde klasse zondag. Het in- haalduel met Corn Boys werd met 7-1 gewon - nen, waardoor de ploeg Honte- nisse passeerde. RIA heeft twee duels meer ge speeld. Het in- haalduel werd in Axel gespeeld, omdat de kan tine en kleedka mers in West- dorpe door storm Eunice geen dak meer heeft. KORFBAL De korfballers van Togo zijn er ook in de derde wedstrijd niet in geslaagd om te winnen. De Goe- senaren liepen tegen Dijkvogels van a tot z ach ter de feiten aan en verloren uit eindelijk met 18 20. ,,Heel teleurstel lend. We waren niet scherp ge noeg'', analy seerde coach Jelle de Laet het duel tegen de ook nog punt loze bezoekers. Azdine Boufrahi heeft nu eindelijk weer wat te kiezen Azdine Boufrahi (staand tweede van rechts) ziet dat de knop om is bij Groene Ster. foto paul ten hacken Daniël Wissel Vlissingen - Azdine Boufrahi Veldrijdster en wielrenster Shirin van Anrooij kan van avond bij het Zeeuws Top sportgala in de voetsporen treden van Anthony van As- sche. De oud-turner uit Sas van Gent werd liefst drie keer uitgeroepen tot 'sport talent van het jaar'. Het Ka- pelse multitalent heeft al twee beeldjes thuis staan en is nu opnieuw één van de genomineerden. Genomineerden. Sportman: Hans Peter Min- derhoud (dressuur), Bart Nieuwkoop (voetbal), Milan Vader (mtb). Sportvrouw: Dinja van Liere (dressuur), Anne Terpstra (mtb), Nancy van de Ven (motorcross). Sporttalent: Shirin van An- rooij (veldrijden), Mick van Dijke (wielrennen), Paul Ha- meeteman (zeilen). Paralym pisch sporter: Sylvana van Hees (basketbal), Corné de Koning (roeien), Joeri van Liere (basketbal). - Roeland van Vliet ftSflDOW iS O a o "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43