Complete top van de gemeente Veere vertrekt Kledingbank in paniek Wil je net als Maartje 102 worden? 'Veel buiten spelen en niet achter schermpjes zitten' 6 Paniek bij de Kledingbank Zeeland. Op 1 augustus moet zij het huidige pand verlaten. ,,We zijn klaar om te verhuizen maar waarheen? We hebben nog steeds geen andere plek." Maurits Sep Middelburg Voorzitter André de Korte slaakt maar weer eens een noodkreet. Wie heeft een loods ofeen gebouw waar de Kledingbank Zeeland tijdelijk terecht kan? De vraag is vaker ge steld de afgelopen jaren, maar heeft nog steeds niks opgeleverd. ,,Of er was geen verwarming, ofhet was te klein, of het was te duur." Al jaren is duidelijk dat de Kle dingbank Zeeland niet in het pand aan de Ravensteijnweg in Middel burg kan blijven. Maar de dag van vertrek werd steeds uitgesteld. Dat was fijn omdat de druk dan weer Het zou toch heel zonde zijn als we op 1 augustus geen nieuwe plek hebben even van de ketel was, maar nu is er echt geen uitstel meer, zegt De Korte. ,,We moeten op i augustus vertrokken zijn." Zelf blijft de Kledingbank ook zoeken naar een andere plek, maar De Korte heeft niet het gevoel dat er vanuit de gemeente 'dingen gebeu ren die ons helpen'. ,,We zijn een vrijwilligersorganisatie met 130 mensen en we delen per jaar drie- tot vierduizend kledingpakketten uit aan mensen in armoede. Het zou toch heel zonde zijn als we op 1 augustus geen nieuwe plek heb ben." In ieder geval tijdelijk, want voor de lange termijn wordt gewerkt aan een oplossing, weet hij. Op het Si loplein aan de Kleverskerkseweg zou een loods verbouwd kunnen worden voor zowel de Kledingbank als de Voedselbank Walcheren, maar dat wordt te duur. ,,Wij zou den tot het uiterste van onze finan ciële mogelijkheden moeten gaan. Wij hebben in ieder geval nog de mogelijkheid om geld te verdienen met de verkoop van tweedehands kleding. Maar voor de Voedselbank is die optie op het Siloplein echt niet haalbaar. En dus voor ons ook niet, want het kan alleen als we er allebei heen gaan." Naar de Mortiere? Een niet nader genoemde 'sociale investeerder' onderzoekt nu de mo gelijkheid om op de Mortiere een stuk grond te kopen van de ge meente en daar een nieuwe loods op te bouwen voor zowel de Kle- dingbank als de Voedselbank. ,,Dat zal wel betaalbaar zijn voor beide organisaties, is ons in het vooruit zicht gesteld", zegt De Korte. ,,Maar ook dan hebben we de gemeente nodig. Die moet de grond verkopen en moet detailhandel op die plek toestaan, zodat wij kleding kunnen verkopen." Maar ja, dat is de lange termijn, verzucht André de Korte. ,,Dat gebouw staat er niet vóór 1 au gustus. De Voedselbank kan nog even in het huidige pand aan de Kleverskerkseweg blijven zitten, maar wij niet. Dus nogmaals: wij zijn klaar om te verhuizen maar waarheen? We hopen dat iemand zich nog meldt met een aanbod." Moeilijk om 102 te worden? Maartje Boogaard-de Hooge denkt even na: „Buiten spelen. Niet achter schermpjes zitten, maar - weer of geen weer - naar buiten." Maartje Boogaard-de Hooge speelde in haar jeugd altijd bui ten. ,,Schommelen, touwtje springen, ravotten in in aanbouw zijnde huizen." De geboren Mid delburgse - 'na mijn trouwen, kwam ik naar Vlissingen'- woont al vanaf de opening in het Vlis- singse woonzorgcentrum Theo van Doesburg. Niet omdat zij en haar man, die ook nog een tijd sa men met haar in het centrum woonde, in de jaren 90 hulpbe hoevend waren. Meer omdat een eigen huis met behoorlijke tuin wat te bewerkelijk werd. Ook nu ze alleen in een appartement woont, doet Maartje nog veel zelf. ,,Ik kleed me zelf aan en uit en ik verzorg me zelf." Zelfredzaamheid is voor haar belangrijk. Ze kan nog best goed uit de voeten, met rollator ook in de binnentuin van het tehuis. Maar alleen de straat op gaan, doet ze niet meer. ,,Stel dat ik val met mijn rollator, dan schrikken mensen en moeten ze me helpen. Die soesa wil ik niet." Genen Naast vroeger altijd buiten spe len, zullen ook de genen Maartje hebben geholpen bij het bereiken van haar 102de verjaardag. ,,Vader en moeder werden 95 en 97, mijn jongste zus heeft ook de 100 ge haald." Regelmatig leven Een regelmatig leven, meestal ligt ze bij het begin van de avond al in bed, zal ook helpen. Ze staat nog immer tevreden in het leven, maar het leven was niet altijd goed. Haar oudste zoon en een kleinkind zijn overleden. Maar de overgebleven zoon, schoondoch ters, drie kleinkinderen en twee achterkleinkinderen schenken haar vreugde. ,,En ik mag graag puzzelen, ik lees nog wat - geen dikke boeken meer hoor - en ik kijk televisie. De Olympische Spelen en voet bal, als ze maar winnen." De complete ambtelijke top van de gemeente Veere vertrekt nadat de beide directeuren zich mei vorig jaar ziek meldden. Gemeentesecretaris/algemeen directeur Jo Steinbusch kiest voor een nieuwe baan als advi seur bij een Tilburgs bureau. De gemeente neemt ook afscheid van programmadirecteur Aline van Opdurp. Zij legt zich weer toe op haar eigen bedrijf. Het vertrek van de beide directeu ren komt nog geen maand nadat burgemeester Rob van der Zwaag liet weten te vertrekken bij de ge meente. Hij blijft wel aan tot er een vervanger voor hem gevonden is. Zelfverwacht hij dat dat eind dit of begin volgend jaar zal zijn. De gemeente nam kort geleden ook al afscheid van griffier Jantien Fröling. Dat gebeurde in eerste in stantie niet vrijwillig. Zij vocht dat gedwongen vertrek echter aan waarna de rechter besliste dat de beide partijen opnieuw met elkaar moesten onderhandelen. Daarop bereikten ze overeenstemming over een vergoeding en vertrok ze per 1 januari 2022. Inmiddels is er een nieuwe griffier aangetreden. Toen zomer vorig jaar duidelijk werd dat de beide directeuren niet op korte termijn terug zouden ke ren, is Peter Brakman aangesteld als waarnemend gemeentesecreta- ris/algemeen directeur. De oud-wethouder van Middelburg vervult die functie nog steeds. Wel laat de gemeente weten dat op korte termijn stappen worden ge- C Na onderzoek is besloten dat afgestapt wordt van het model met twee directeuren zet om een nieuwe gemeentesecre taris/algemeen-directeur te vin den. Er komt geen nieuwe pro grammadirecteur. Naar aanleiding van een organisatie-onderzoek is besloten dat afgestapt wordt van het model met twee directeuren. De nieuwe gemeenteraad moet na de verkiezingen de procedure in gang zetten om een nieuwe burge meester te benoemen. Steinbusch was sinds 2015 ge meentesecretaris/algemeen direc teur en gaf de afgelopen jaren lei ding aan de gemeentelijke organi satie. Hij heeft zich onder andere ingezet voor de organisatieontwik keling van het ambtelijk apparaat en was vanaf het uitbreken van de coronacrisis nauw betrokken bij het werk van de Veiligheidsregio. Programmadirecteur Aline van Opdurp werkte vanaf juni 2019 voor de gemeente. Ze was onder andere aangetrokken om ervoor te zorgen dat grote projecten, zoals de bouw van nieuwe scholen, dorpshuizen en gymzalen, goed zouden verlopen. Daarnaast zette ze maart 2020 het zogenoemde co ronateam op binnen de gemeente. Ambtenaren van allerlei discipli nes en ingehuurde krachten wer den in dat team gezet om ervoor te zorgen dat de gemeente, inwoners en bedrijven zo goed mogelijk door de coronacrises kwamen. In een re actie laat Van Opdurp weten dat er een verschil van inzicht was over de manier van werken. Ze meldt ook dat beide partijen 'in goed overleg' uit elkaar zijn gegaan. - Emile Calon DONDERDAG 24 FEBRUARI 2022 WA 'Wie heeft een pand voor ons?' Maartje Boogaard voelt zich ook tijdens haar 102de verjaardag nog behoorlijk goed. foto dirkjan GJELTEMA VLISSINGEN - André de Korte, Kledingbank - René Hoonhorst DOMBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 34