Evenementensector: personeelsfeest is terug van weggeweest Groene Ster gaat tweede fase competitie in Trainer Azdine Boufrahi vol vertrouwen in zijn zaalvoetbalploeg Met het voltallige personeel lasergamen, barbecueën of een rondvaart maken. Nu morgen bijna alle coronamaatregelen vervallen, durven werkgevers weer personeelsuitjes te boeken. ,,Voor maart hebben we al vijftien aanvragen." Twee jaar thuiswerken met spora disch een bezoek aan kantoor, het heeft erin gehakt. Geen praatje bij de koffieautomaat, geen kennisma king met nieuwe collega's, geen be- drijfsbarbecue of personeelsfeest. Vanaf morgen kan dat allemaal weer wel. Dan is het voor groepen tot vijfhonderd mensen klaar met de 1,5 meter, het mondkapje en het coronatoegangsbewijs. En dat merken ze in de horeca- en evenementenbranche, zoals bij speelboerderij 't Klok'Uus in 's-Heer Arendskerke. Lois Pen- nings, marketing- en communica tiemedewerker: ,,We hebben voor maart al vijftien offertes, veelal van werkgevers die vorig jaar een perso neelsuitje hadden geboekt, maar dat moesten afzeggen. Nu wordt dat ingehaald. Personeel is er ook aan toe. Het gevoel dat je als organi satie of bedrijf bij elkaar hoort, is door het thuiswerken verwaterd. Werkgevers kunnen eindelijk weer aan teambuilding doen en perso neel snakt naar onderlinge gezellig heid, merken wij." De populairste activiteiten die 't Klok'Uus biedt, zijn groepsritten op elektrische scooters en boeren spelen, zegt Pennings. ,,Het kan al lebei buiten, dus coronaveilig. Bo vendien zijn ze geschikt voor grote gezelschappen." 't Klok'Uus zelf heeft voor eind maart ook een per soneelsfeest gepland voor de hon derd vaste mensen en oproepkrach ten. ,,Dan gaan we lekker met z'n allen eten en dansen." Bij Frisia Rondvaarten in Zierik- zee lagen de schepen bijna twee jaar tegen de kant. Gisteren maakte de partyboot van Frisia weer eens een zeehondensafari, met 150 gasten aan boord. ,,Het is er een prachtige dag voor", zegt Coby Hoogstad, die samen met haar man Gerard aan het bedrijfsroer staat. Sinds het kabinet op 15 februari vergaande versoepelingen aankon digde, staat bij Frisia de telefoon roodgloeiend. Hoogstad: ,,Familie- feestjes, bruiloften, jubilea en per soneelsuitjes, iedereen heeft er weer zin in. We krijgen veel aanvra gen voor rondvaarten en catering voor groepen van honderd mensen. Van beursgenoteerde bedrijven, een energiemaatschappij tot een autobedrijf." Expeditie Robinson Ook voor sportieve personeelsuit jes is volop animo. Movement Sports in Kamperland heeft net een aanvraag van een groot bedrijf ont vangen. ,,Ze komen met negentig mensen. De aanvragen druppelen gestaag binnen. Ook voor school kampen. Half april is de eerste. Ie dereen lijkt op dit moment te heb- ben gewacht", zegt mede-eigenaar Aaron Lexmond. Movement Sports organiseert activiteiten op het strand en in het water. ,,We hebben bijvoorbeeld een supplank waar je met twaalf man op kunt. Verder kun je bij ons kite- en windsurfen, een zeskamp of Expeditie Robin son spelen, met pijl en boog schie- Het is hoog tijd dat we met z'n allen iets gaan ondernemen ten, bubbelvoetballen of een puz- zeltocht maken. Bedrijven kiezen vaak activiteiten waarbij personeel moet samenwerken." Lang niet alle bedrijven en dienstverleners laten de teugels vieren. Ze willen eerst zien hoe de pandemie zich ontwikkelt. Che miebedrijf Dow in Terneuzen, zie kenhuis Adrz en provider Delta la ten weten voorlopig geen grote per soneelsbijeenkomsten op touw te zetten. Bouwgroep Peters in Mid delburg houdt pas in juli een perso neelsfeest. Directeur Stefan den Dekker: ,,Ons plan is dit jaar meer aan teambuilding te doen. Hoe? Daar denken we nog over na. Wel is zeker dat dertig collega's meedoen aan de Ride for the Roses. Dat is ook teambuilding. Verder willen we de personeelsvereniging nieuw leven inblazen. Het is hoog tijd dat we met z'n allen iets gaan onderne men." De 250 medewerkers van de Prisma scholengroep hebben al twee jaar geen personeelsfeest ge had. In juni moet het dit keer luk ken, zegt directeur Mieke Schipper. ,,Onze medewerkers verdienen het. Er is veel van hen gevraagd de afge lopen twee jaar. Met veertien loca ties hebben ze elkaar ook weinig ge zien. Ik hoop op een knallend feest met eten, drinken en een bandje. Waar weten we nog niet, maar waarschijnlijk op het strand. Oh, nu verklap ik het al een beetje." Ipzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl donderdag 24 februari 2022 It 3? Zeeland CZEELAND 15 Inschepen op de Frisia voor een zeehondensafari vanuit Zierikzee. foto marieke mandemaker Bedrijven boeken weer uitjes Frank Balkenende Middelburg - Stefan den Dekker, Bouwgroep Peters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 29