Frisse musical met nutttige les voor prepubers 25 'Ik heb me volgevreten' 'Oude puzzels gestampt' 'Er was een afbreukrisico' Ben je klaar voor het wereldberoemde verhaal uit Duizend-en-één-nacht? 'Boerderij is sportschool' BertieSteur ,,De vorige expeditie heb ik wei nig meege maakt, om dat ik al die tijd op afval lerseiland heb gezeten. Dit was een herkansing om te kijken of dat ook anders kon. Ik heb me amper kunnen voorbereiden, omdat ik het te druk had op de boerderij. Op de trekker zitten is niet de beste training, hè. Destijds ben ik maanden gaan sporten. Nu heb ik wel puzzels doorgenomen, gekeken of ik nog vuur kon maken- dat lukte -, maar ik heb vooral gezorgd dat ik er vadsig naar toe ging. Als je gaat afvallen en je bent al slank, dan word je graatmager en heb je het zwaar. Dus heb ik me wekenlang volgevreten. Snoep, choco lade, een extra aardappel. Ik heb reserves opge bouwd en ben met een pens afgereisd. Ziet er mis schien niet charmant uit, maar hallo, het is toch geen bikiniwedstrijd?" Carlos Platier Luna Carlos Platier Luna, winnaar in 2017 ,,De ken ners weten dat ik niet goed was in puzzelen. Dus heb ik in de aanloop alle puzzels van voorgaande jaren in mijn kop gestampt. Dat Magische Vier kant heb ik opgezocht op YouTube. De spellen heb ik nog eens bekeken. De knoop waar ik toen niet uitkwam, heb ik getest. Of ik beter voorbereid was, weet ik niet. Eerlijk gezegd was ik toen fitter dan nu. Ik zat nog in mijn judocarri ère. Ik heb deze week al aflevering één gezien, nou, je ziet het ook wel. Dat was wel even een reminder. Ik moet écht het krachthonk in. Maar met de mindset zat het wel goed hoor. Het fanatisme om zo ver mogelijk te ko men, is gebleven." Hugo Kennis Hugo Kennis, winnaar in 2019 ,,Ik heb wel nagedacht over het af breukrisico. Ik had het record van twee jaar winnaar-zijn én ook nog eens in het jubileumseizoen. Was het dan niet klaar? Nee. Het was juist lekker om weg te zijn, zonder afleiding, zonder telefoon. En waar kan dat beter dan bij Expeditie Robinson? Ik heb naar de vegetatie geke ken op Zanzibar. Het dierenrijk, het visleven. En heb gekeken naar de tasjesknoop, de dubbele platte knoop, die negencijferblokken. Ik had een jaar verwacht met louter haantjes, want ja, ieder een was toen ver gekomen. Het viel mee. Niemand die extra cool of stoer deed. En het begon ontspan nen, maar sloeg helemaal om. Wat hetzelfde was? Nou, ik had Mariana (Verkerk) weer in mijn buurt, de mama-bitch. Binnen twee seconden hadden we weer een connectie. En let op: Mariana gaat weer mooie televisie opleveren." 100% Coco Heel vaak is de eerste indruk juist, maar niet bij de musicalversie van het populaire meidenboek 100% Coco. De introductie is wel heel bombastisch en zwaar aangezet, maar al gauw komt de musical met drie jonge, beloftevolle acteurs in een fijn ritme. Het tempo ligt hoog, het enthousiasme bij de kleine cast is van alle kanten zicht- en voelbaar, om de woordgrapjes moeten ook de volwassen bezoekers grinni ken en het verhaal heeft een waardevolle boodschap voor het (voornamelijk vrouwe lijke) jonge publiek, dat wan kelt op de drempel tussen basis- en middelbare school. 100% Coco gaat over jezelf worden, jezelf zijn en jezelf blijven. Een ware les voor iedereen die opgroeit in dit digitale spiegelparadijs van de sociale media. Het boek van Niki Smit werd vijf jaar geleden al ver filmd en het verhaal in boek, film en musical is grotendeels hetzelfde. Hoofdpersonage Coco is gek van mode en denkt bij haar overgang naar de middelbare school dat haar uitgesproken smaak op het grote schoolplein (treffend bezongen als een jungle) ook gewaardeerd zal worden. Dat is niet het geval. Vooral haai baai Amanda en haar mee loopvriendje Holly (gespeeld door Suzanna Pleiter en David van Dam, die meerdere rollen vertolken) hebben het op haar voorzien, zodat Coco transfor meert tot een grijze muis. Zo- Claudia Kanne als Coco (l) en Suzanna Pleiter in een van haar rollen. foto boy hazes als dat hoort vliegen de hor monen bij een puberdrama in het rond. Coco is dolverliefd op de onbereikbaar geachte Bruno. Gelukkig leert haar hartsvriendin Jada haar tong zoenen, maar natuurlijk komt ook die diepe vriendschap onder druk te staan. Heerlijke vaart De kracht van 100% Coco zit 'm niet in de grote verrassing, maar wel in het eigentijdse, frisse verhaal (denk aan toe spelingen op het opmerkelijke trio Famke Louise, Vladimir Poetin en Anna Nooshin), de heerlijke vaart en het enorme talent van Suzanna Pleiter. Zij schakelt met een opzienba rende vanzelfsprekendheid van karakter naar karakter, maar neemt het publiek daar bij ook nog eens bij de hand. En dan zingt ze ook nog eens prachtig. Voor Pleiter, student musi caltheater aan de Frank San ders Academie, is deze rol haar theaterdebuut. Onvoorstel baar, hier lijkt iemand te spe len met jarenlange ervaring. Kom maar op met meer grote rollen voor Pleiter. En met meer musicals rond Coco. Want Smits eerste boek rond dit hoofdpersonage sloeg zo aan dat ze nog drie vervolgen schreef. Gelukkig maar. Ut SPECIAAL VOOR JOU Kom dan naar Disney's ALADDIN! De grote Broadway musical over de charmante straatdief Aladdin en de prachtige Prinses Jasmine. Een wervelende show vol humor, kleurrijke kostuums en special effects. Met de beroemde hits zoals 'A Whole New World', Friend Like Me' en 'Arabian Nights'. Nu te zien in het AFAS Circustheater Scheveningen! Profiteer tijdelijk! Nü tot wel 10,- lezersvoordeel per ticket! Bestel nu op pzc.nl/aladdin Jan Bronninkreef Jan Bronninkreef, winnaar in 2018 ,,Toen ik de eerste keer meedeed, was ik niet zo sterk in puz zels. Dus heb ik me daar iets meer in verdiept en afleveringen teruggekeken. Met de conditie zat het wel goed. Een sportschool heb ik nog nooit van binnen gezien. De boerderij, dat is mijn sport school. Daar heb ik voor mijn eerste bak koffie al tienduizend stappen gemaakt. Ik heb me wel ver diept in het eten op Zanzibar en ik ben met een neef van mijn vrouw een dagje gaan vissen. Kijk, we willen allemaal winnen, maar je stapt in het diepe met andere men sen in een andere omgeving. Dus moet je stapje voor stapje kijken hoe ver je komt. Als je op de eerste dag al denkt aan de finale, ben je het spoor al bijster." PC DONDERDAG 24 FEBRUARI 2022 Bertie Steur, win naar in 2016 Musical Gezien: 19/2 in Zaantheater in Zaandam (première) Jeroen Schmale STAGE ENTERTAINMENT PRESENTEERT 5 STERREN VOOR ALADDIN SPECTACULAIR TOP AMUSEMENT - de Volkskrant DE GROTE BROADWAY MUSICAL "Geldig voor geselecteerde voorstellingen t/m 30 januari 2022. Kijk voor aLLe voorwaarden op bovenstaande url.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 25