Angela T Zoveel rare types bij elkaar halen is echt knap KRO-NCRV maakt van de Bijlmerramp een spannende televisieserie in vijf delen 24 'Dealen met angst' 'Ik heb gelet op voeding' KIJKT TV is pure satire waar zelfs Je kan zeggen wat je wilt over de nieuwe omroep Ongehoord Nederland - en laten we eerlijk zijn: er valt van alles te zeggen over dat clubje van Arnold Karskens en Arnold Kars- kens zelf. Maar hoe hij zoveel rare types bij elkaar heeft weten te verzamelen, zodat hij zelf niet eens de grootste mafklapper lijkt, is echt knap. En het is nog knapper dat het hem uiteindelijk gelukt is om 50.000 mensen een tientje te laten overmaken en toe te treden tot het publieke bestel. Dinsdag was de allereerste uitzending van Ongehoord, Ongehoord Nieuws genaamd, een tus- sen-de-middagmagazine op NPO 1. Een plekje lek ker in de luwte, ideaal voor complotdenkers en andere warhoofden, zullen ze bij de publieke omroep hebben gedacht. Dan hebben zo weinig mogelijk kijkers er last van als er een uur lang zon der een spier te verrek ken over de maatrege len van Trudeau tegen de truckdemonstraties in Canada wordt Ik ga volop gepraat. Of dat er aller- nenieten van lei pro-Russische tek- gemeten van sten worden gedebi- Ongehoord Nieuws: het den FvD'erdiesinds hij in de Tweede Kamer het woord 'tribunalen' heeft gebruikt bij geen enkele normale talk- Arjen Lubach show meer welkom is. niet tegenop uitermate raar dat hier belastinggeld naartoe gaat. Maar dat vind ik inmiddels ook van M, dat als prominente talkshow op NPO 1 zelfs op de meest spannende nieuwsavond (Oekraïne! Gijzeling in Amsterdam!) amper kijkers weet te trekken. Dit noemen we pluriformiteit en lang leve het Neder landse publieke bestel. Uiteindelijk lost het zich zelf altijd wel op. De NPO gaat heus een keer in grijpen om 19.00 uur. En wat Karskens betreft: het zal heus niet lang duren voor het hommeles wordt binnen die club of dat hij iets écht kwalijks roept en op zwart moet. Tot die tijd heb ik me voorgenomen om ten volle te gaan genieten van Ongehoord Nieuws. Het is namelijk pure satire, waar zelfs Arjen Lubach niet tegenop kan. Alleen al de maat van diens nieuwe bureautje valt in het niet bij de Trumpiaanse desk die Arnold Karskens voor zichzelf heeft laten maken. En u weet wat ze zeggen van mannen met grote bureaus. Maar de grootste attractie is het presentatie duo. Er zat een mij onbekende man die praatte als een stripfiguur en nog onbegrijpelijker vragen wist uit te kramen dan Margriet van der Linden. In zijn vrouwelijke wederhelft herkende ik Arlette Adriani, al langer Ongehoord-gezicht, maar voor heen vooral bekend van de belspelletjes, Astro TV en de bekende matrassenreclame. Dat laatste blijkt een gouden move te zijn geweest, want daar heeft ze toch maar mooi geleerd om intelligent en geïn teresseerd te kijken en knikken terwijl haar gesprekspartner totaal oninteressante prietpraat uitslaat. Iets dat haar nu heel handig van pas komt. Je ziet haar denken: pas maar op Eva Jinek, hier kom ik aan. De TV Kantine en Promenade zijn dood, lang leve Ongehoord Nieuws. S10 gaat op tournee DiCaprio in champagne EXPEDITIE ROBINSON DE STRIJD TUSSEN OUD-WINNAARS Waar veel fans én kandidaten van droomden, gaat vanavond gebeuren: een All Stars-seizoen van Expeditie Robinson met (halve)finalisten en oud-winnaars. Wij vroegen de laatste groep: wat deed je dit jaar anders? Edith Bosch Kay Nambiar x Edith Bosch, winnaar in 2013 ,,De vorige keer ben ik er vrij onvoorbereid ingegaan. Ik was superallround, maar won - op de laatste na - geen enkele proef. Misschien wel goed, want zo was ik geen gevaar voor medekandi daten. Nu ben ik wel serieus op survivalskills gaan oefenen. Ik ben met survivalinstructeur Clemens Disch een dag op de Veluwe geweest. Bouwen, vuur maken, knopen leg gen, vis ontleden. Een leuke, pittige dag, want het was koud - vorst aan de grond - en hij was best veeleisend, maar supergoed. Zo moest ik knopen met mijn ogen dicht kun nen maken. Waarom ik weer ben gaan mee doen: Robinson ligt in de lijn van mijn werk als coach. Dat gaat om teamdynamiek, men sen helpen in hun levensprocessen, dealen met angst. Het leek me superinteressant om mezelf daarin ook uit te dagen." KRO-NCRV komt met een dramaserie over de Bijlmerramp: Rampvlucht. De vijfdelige serie is een op wer kelijkheid gebaseerde thriller over de Bijlmerramp zelf en de nasleep. De reeks wordt mede geregisseerd door Lourens Blok (bekend van Het Verhaal van Ne derland) en Edson da Conceicao (Laatste Rit). Op 4 oktober 1992 stortte een Boeing 747 van de Israëlische vliegtuigmaatschappij El Al met voornamelijk goederen aan boord neer in een flatgebouw in de Amsterdamse Bijlmermeer. Uit onderzoek bleek dat de vei- ligheidspin van een van de motoren was losgeschoten. In de maanden na de ramp werden bewoners en reddingswerkers ziek, waarna uitvoerig onder zoek werd gedaan naar de oor zaak daarvan en de gevolgen van de ramp zelf. Dit leidde uitein delijk in 1998 tot een parlemen taire enquête over welke infor matie er allemaal was achterge houden. De serie van KRO-NCRV is vanaf het najaar op NPO 1 te zien. DONDERDAG 24 FEBRUARI 2022 PC Als je er drie tellen kan over nadenkt, is het SONGFESTIVAL S10, in mei na mens Nederland op het Eurovisie Songfestival, gaat na het eve nement op tour nee. Het concert dat de zangeres volgende maand zou geven in Paradiso is ver plaatst naar juni, omdat ze zich moet voorberei den op het song festival. DUURZAAM Leonardo DiCa prio heeft geïn vesteerd in het Franse cham- pagnemerk Tel- mont. De acteur zegt er trots op te zijn zich te verbinden aan een merk dat werk maakt van duurzaam pro duceren. 'Nog even vuur maken en de puzzels doornemen' Dennis Jansen Kay Nambiar, winnaar in 2014 „Anders dan de vorige keer heb ik me nu wel voorbereid. Ik heb beter gelet op mijn voeding en ben ook meer aan het sporten geweest. Hardlopen, calisthenics. Het was echt heel fijn om me sterker te voelen. Eenmaal op het eiland moet je er gewoon voor gaan. Dan is er tegelijk ook een soort berusting. Je weet dat Expeditie Robinson onvoorspelbaar is. Je ziet wel wat er gebeurt. Je moet je gewoon overgeven. Dat heb de eerste keer gedaan en nu weer. De les die ik uit mijn vorige expeditie heb gehaald is: je kunt veel meer aan dan je denkt. Waarom ik ja heb gezegd? Het is zo'n mooie ervaring om zo dicht bij de natuur te zijn. Bijna één met de natuur. Zodra ik één voet op dat eiland zette, voelde ik dat meteen." Expeditie Robinson All Stars vanaf vanavond elke donderdag om 20.30 uur op RTL 4 TELEVISIE De flats in de Bijlmer waar de Boeing neerstortte. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24