c Formule 1 richt zich bij testdagen op het nieuwe seizoen 23 Deignan slaat een jaartje over Jakobsen troef in openingsweekend WK voor ruiters al kans op Spelen Flitsen De strijdbij in de Formule 1 lijkt begraven, twee maanden na het vuurwerk bij de WK-apotheose in Abu Dhabi. Een nieuw seizoen wacht. Niemand kijkt nog achterom bij de testdagen, omdat het heden domweg veel belangrijker is. Gewapend met een mok koffie sjokt Lewis Hamilton even voor de klok van 9 uur een wenteltrap af. De pitbox van Mercedes uit, de ei gen garage door, zo de pitstraat van het lege Circuit de Catalunya in. De Brit heeft nog vrij, deze frisse eerste testochtend, maar zijn wekker rinkelde niettemin vroeg. Als de zon voorzichtig boven de lege tribunes komt prikken, speelt de zevenvoudig wereldkampioen voor spion. Weggedoken in een lange beige regenjas en dito broek, mengt hij zich tussen de persfoto grafen, die foto's maken van alles waar ook hij naar op zoek is. Vleu gels, sidepods, aerodynamische foefjes, de nieuwe grote wielen. ,,Het is zo interessant om te zien welke route de concurrentie heeft genomen, deze winter. Alles aan deze auto's is gloednieuw'', legt Hamilton later uit als hem ge vraagd wordt naar zijn uitstapje. Max Verstappen ('ik zag hem passeren, dichter in de buurt van elkaar zullen Max en ik hier nog niet komen') spreekt hij er nog niet, maar Hamilton staat wel op vallend lang ongestoord naar bin nen te gluren bij Red Bull Racing. Ondenkbaar een paar maanden te rug, toen alle verhoudingen op scherp stonden. Maar dat verhaal is wel verteld nu, wat Hamilton betreft. ,,Done and dusted", noemt hij het hoofdstuk Abu Dhabi. ,,We moeten vooruit. Het heeft geen zin meer om terug te kijken." Spagaat Het is precies die spagaat waar de Formule 1 in beland is in Cata- lonië. Voor het eerst sinds de con troversiële seizoensontknoping zijn alle teams en coureurs weer samen, na een korte winter uitbla zen. Die setting vraagt logischer wijs om terugblikken. Maar zet de coureurs en teambazen voor mi crofoons en je hoort steeds het zelfde: 'We moeten door'. Alsof de FIA en de Formule 1-leiding die morgen een verplicht uit te spre ken soundbite naar alle sleutelfi guren geappt hebben. In dit serene Spaanse voorjaars decor blijft het zo allemaal wat tam, zonder verbaal worstelen van de teambazen. Toto Wolff babbelt over een 'smooth start' voor zijn nieuwe coureur George Russell. En Christian Horner is verheugd dat Max Verstappen probleemloos 147 rondjes afvinkt in de RB18, die ze hier via een testprogramma be ter proberen te begrijpen. Niemand houdt van voortdurende controverse, maar dat is onze wereld Graag communiceert de Formule 1 dat alle teams vanwege ingrij pende regelwijzigingen op nul zijn begonnen en dat betreft klaarblij kelijk ook de rivaliteit. Natuurlijk zit er oud zeer van vorig jaar, maar dat komt hier even niet naar bui ten, nu de sport zo driftig bezig is een nieuw succesverhaal te schrij ven met nieuwe auto's die voor meer spektakel moeten zorgen. Slechts summier komen Wolff en Horner terug op vorig seizoen. Ja, de rivaliteit was soms 'woest en brutaal', erkent Wolff. Maar dat mag je volgens hem ook verwach- ten in een fel bevochten kampi oenschap. „Niemand houdt van voortdurende controverse, maar het is de wereld waar we ons in bewegen. Part of the job", weet hij. Horner: ,,Het zorgde voor spekta kel tot het einde, zoals het moet zijn. Liefst met meer teams die zich in die strijd mengen, dit jaar." De blik naar voren. De sport kan niet eindeloos stil blijven staan bij wat geweest is. ,,Er werd op een gegeven moment zoveel gespro ken over Abu Dhabi, dat het scha delijk begon te worden voor de sport", merkte Wolff. ,,Je móet door, op naar nieuwe kansen." Geen team is naar Montmélo ge trokken om echt te racen, ze wer ken allemaal hun eigen pro gramma af, waarbij het draait om begrijpen en finetunen. Vandaar ook dat Abu Dhabi een gepasseerd station is. Of gooit Lewis Hamil ton toch nog een bommetje als hij in de lunchpauze plots twijfelt aan de onbevooroordeeldheid van de huidige stewards? Toch opmerke lijk, zo'n losse flodder. Maar ge confronteerd met de woorden van Hamilton reageren Wolff en Hor- ner amper. Niet het moment nu voor nieuw gedoe in de kantlijn, zo lijkt het. Die auto op het asfalt, daar ligt nu de focus. Over een kleine maand wacht al de dubbel in Bahrein en Saoedi-Arabië. De rest is ruis. Voor nu dan. PC DONDERDAG 24 FEBRUARI 2022 WIELRENNEN Lizzie Deignan komt dit jaar niet in actie. De winnares van de eerste editie van Pa- rijs-Roubaix voor vrouwen liet gisteren weten dat dat een heugelijke reden heeft. „Phil en ik zijn verheugd te kunnen vertellen dat we ons tweede kind verwachten in september", meldde de Brit se, die voor haar huwelijk als Lizzie Armitstead al veel won. Zo werd ze in 2015 we reldkampioen op de weg. WIELRENNEN Fabio Jakobsen (foto) wordt door zijn ploeg Quick-Step als troef vooruitgeschoven voor het Vlaamse openings weekend. De sprinter is de kopman voor Kuurne-Brus- sel-Kuurne op zondag. Ja- kobsen staat dit jaar al op vier zeges. Voor de Omloop Het Nieuwsblad van zater dag gokt Quick-Step op de Deen Kasper Asgreen. PAARDENSPORT De Nederlandse springrui ters kunnen zich bij de WK in Herning (6-14 augustus) al verzekeren van deelname aan de Olympische Spelen van 2024 in Parijs. De equipe van bondscoach Jos Lansink moet daarvoor in de top 5 van de landenwed- strijd eindigen. De zesde plaats volstaat ook, als het automatisch geplaatste Frankrijk bij de eerste vijf zit. Alain Giresse is de nieuwe bondscoach van Kosovo. De oud-midden velder van de Franse nati onale ploeg tekende tot november volgend jaar. ADO Den Haag kan morgen niet in actie komen tegen Telstar. De schade aan het dak van het sta dion, veroorzaakt door de stormen van vorige week, kan niet op tijd worden hersteld. Weston McKennie heeft aan het duel van Ju- ventus met Villarreal meer dere breuken in zijn voet overgehouden. De Ameri kaan werd het slachtoffer van een tackle van Pervis Estupinan. Over Abu Dhabi is iedereen uitgepraat Arjan Schouten Barcelona - Christian Horner Drukte rond de gloednieuwe RB18 van Max Verstappen tijdens de eerste testdag in Barcelona. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 23