Steijn wil bij Sparta het succes van voorganger Fraser gaan evenaren Europese dreun voorkomen H achtste finale tegenstander van formaat Vitesse zonder Bazoer 21 Vitesse moet vanavond vanaf 21.00 uur tegen Rapid Wien in de Conference League de laat ste zestien proberen te berei ken zonder Riechedly Bazoer. De 25-jarige verdediger is nog niet fit genoeg, nadat hij zich vorige week na een training vlak voor de heenwedstrijd in Oostenrijk niet goed voelde. Bazoer is op de weg terug, maar trainde gisteren nog niet mee bij de Arnhemmers, die in eigen huis een 2-1 achterstand moeten proberen goed te maken. Oefenmeester Thomas Letsch vertrouwt erop dat Vitesse ook zonder Bazoer en de geschorste Loïs Openda in staat is ten koste van Rapid op het Europese po dium actief te blijven. „We zijn er klaar voor. Het is een historische kans", zei Letsch, die rekent op de steun van het publiek. „Ik wil me tot de fans wenden: kom naar het stadion, we hebben jullie nodig.'' maker. En die kwam er uiteindelijk ook. Omdat Ajax slordig omsprong met de ruimte en kansen voorin. Berghuis, Blind en Tadic, allemaal gaven ze de razende Portugezen de kans om hun specialiteit te beoefe nen. Steeds lag het middenveld open bij balverlies. En Ten Hag? De coach, die Ajax juist op vreemde bodem in het miljarden bal zo vaak liet schitteren, wachtte maar met wisselen en kreeg daarvoor de reke ning gepresenteerd. Nadat Everton en Roman Ja- remtsjoek al dichtbij de 2-2 waren, sloeg de invaller uit Oekraïne als nog toe. Remko Pasveer redde fraai op een afstandsschot, maar kwam te laat toen Jaremtsjoek de langver wachte gelijkmaker binnenknikte. Daardoor riep Benfica Ajax na zes opeenvolgende zeges in de ko ningsklasse en een foutloze serie na de winterstop een halt toe en moet het ambitieuze Ajax over drie we ken in Amsterdam alle zeilen bij zetten om er weer een prachtcam- pagne van te kunnen maken. De ambities van Maurice Steijn (48) liegen er niet om. De coach wil met Sparta een stabiele club in de eredivisie worden, ondanks het feit dat in Spangen nu gevochten wordt tegen degradatie. Gistermiddag werd de Hagenaar op Het Kasteel gepresenteerd als coach voor het aankomende seizoen. Maurice Steijn wordt bij Sparta de opvolger van Henk Fraser. De assistent-bondscoach van het Nederlands klftal maakte on langs bekend dat hij komende zomer vertrekt bij de Rotter damse club, waar hij nog een doorlopend contract had. De huidige technisch directeur in Rotterdam-West, Gerard Nij- kamp, wilde Steijn eerder ook al naar PEC Zwolle halen. Die over gang ketste toen af vanwege fi nanciën. Nu gaan ze dus alsnog een samenwerking aan. ,,Sparta is een club met heel veel traditie, heeft een mooi sta dion, een goede jeugdopleiding en vanaf de zomer ligt er ook weer echt gras in het stadion", somt Steijn op. ,,Dat zijn allemaal redenen waarom ik graag hier wil werken. Ik kijk er echt naar uit om bij Sparta aan de slag te gaan. Een stabiele eredivisieclub worden, dat is het doel." De Hagenaar was in Nederland eerder als hoofdcoach werkzaam bij ADO Den Haag, VVV en NAC. Bij de eerste twee clubs was hij succesvol. Zijn avontuur in Breda liep minder goed af. Na dat de geel-zwarten afgelopen seizoen promotie naar de eredi visie ternauwernood mis zagen gaan in de finale van de play-offs tegen NEC, stapte hij op. Sparta verkeert nu in een he vige strijd om handhaving. Vast staat niettemin dat Steijn na de zomer hoe dan ook aan de slag gaat op Het Kasteel, waar hij voor twee jaar heeft getekend. ,,lk ga er vanuit dat ik bij een eredivisie club terechtkom. Sparta heeft kwaliteit genoeg om in de eredi visie te blijven." werd gewonnen en de Israëliërs niet bepaald de sterkste ploeg in het toernooi zijn. Daarnaast is er op nieuw een grote tegenvaller voor PSV, omdat Cody Gakpo in het Midden-Oosten niet beschikbaar is wegens enkelklachten. Het belang rijkste aanvallende wapen ont breekt dus op een avond waarop de Eindhovenaren het liefst snel van Blessures horen erbij en we moeten ons richten op de spelers die we wel hebben de ruimtes gebruik willen maken en het vuur in het Bloomfield Sta dion willen doven. Schmidt moet er bijkans gek van worden, maar hield zich gisteren in. ,,Blessures horen bij voetbal en we moeten ons richten op de spelers die we wel hebben", zei hij. Een van hen is Eran Zahavi, die eerder dit seizoen symbool stond voor de mislukking in de Champi ons League en een bal op de lat knalde tegen Benfica. Tegen zijn vroegere club Maccabi krijgt hij het vertrouwen van Schmidt, die ge woon lijkt te kiezen voor de 4-2-3-1-bezetting waarmee hij dit seizoen vrijwel altijd startte. Of hij twijfels heeft over zijn ploeg? ,,Nee, die heb ik niet", zei de coach. ,,Wij hebben altijd respect voor een tegenstander en denken ook dat het hier een moeilijke wed strijd kan worden. Onze spelers hebben wel de kwaliteiten om hier te winnen." Of ze allemaal het hoofd erbij houden in de atmosfeer die 30.000 fanatieke Israëlische thuissuppor- ters ontketenen? Het zal moeten om een blamage en een derde Euro pese deceptie voor PSV in een half jaar te voorkomen. Een zege houdt ook de druk weg bij Schmidt, die de komende maanden dolraag wil la ten zien dat PSV met zijn aanstel ling in maart 2020 een goede keuze heeft gemaakt. GO DONDERDAG 24 FEBRUARI 2022 CONFERENCE LEAGUE een lastige klus Benfica - Ajax x-x Scoreverloop: 18. Tadic 0-1, 26. Haller (e.d.) 1-1, 29. Haller 1-2, 72. Jaremtsjoek 2-2 Opstelling Benfica: Vlachodimos; Gilberto (90+1. Lazaro), Otamendi, Vertonghen, Gri- maldo; Rafa Silva, Taarabt (85. Paulo Ber nardo), Weigl, Everton (62. Jaremtsjoek); Nunez (90+1. Gon^alves), Gon^alo Ramos. Ajax: Pasveer; Mazraou (90+2. Rensch), Timber, Martinez, Blind (73. Tagliafico); Al varez, Berghuis, Gravenberch (74. Klaas- sen); Antony, Haller, Tadic. Scheidsrechter: Vincic (Slo). Geel: Nunez, Ramos, Jaremtsjoek (Benfica), Mazraoui, Berghuis, Antony (Ajax). Dennis van Bergen Rotterdam G Maurice Steijn heeft zin in zijn nieuwe baan bij Sparta. FOTO PRO SHOTS - Roger Schmidt Vermoedelijke opstelling PSV: Drommel; Mauro Juniór, Teze, Boscagli, Max; Veer man, Sangaré; Madueke, Götze, Bruma; Zahavi. Eran Zahavi krijgt van trainer Roger Schmidt het vertrouwen in de spits van PSV tegen Maccabi Tel Aviv. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 21