PSV moet in Tel Aviv een nieuwe M Benfica blijkt in prachtg voetbalgevecht in de 20 Ajax heeft in een zinderend voetbalgevecht nog geen afstand kunnen nemen van Benfica. Door een dramatische tweede helft moet het over drie weken aan de bak in de Arena: 2-2. Dik duizend dagen na de pijnlijke nederlaag tegen Tottenham Hot spur in de halve finale, keerde Ajax terug in de knock-outfase van de Europese koningsklasse. Dat de Amsterdammers daarin opnieuw stoute plannen hebben, ontdekten Lissabon en Benfica al snel. In de middag al namen dik drieduizend overgevlogen fans al slalommend op een step en clubliederen zin gend het bekende plein Pra^a de Comercio over. Het tobbende Benfica overmees teren in de achtste finales bleek 's avonds echter veel lastiger dan ver wacht en lukte eigenlijk alleen in de eerste helft, zo zagen de massaal meegereisde supporters in een schitterend gevecht tussen twee roemruchte clubs. In de kolkende, rood-witte voetbaltempel voegde Benfica onmiddellijk de daad bij de eerder uitgsproken woorden van Erik ten Hag. De counters? Levens gevaarlijk. Maar het spel maken? Niet het ding van de Portugezen. Dat bewees Antony meermaals, waarbij de zee aan ruimte de eerste keren nog werd verprutst. Toen de Braziliaan Alex Grimaldo na een kleine twintig minuten weer de bal afsnoepte, sloeg Ajax dodelijk toe. Noussair Mazraoui was al onder weg op de flank. Zijn voorzet werd met rechts knap in de verre boven hoek geponeerd door Dusan Tadic. De Servische captain was in no vember 2018 nog degene die Ajax aan een vitaal punt hielp in Estadio da Luz. Een zege op AEK Athene en een verbluffende knock-outfase CHAMPIONS LEAGUE Achtste finales T volgden. Toen Ajax in september terugkeerde in de Portugese hoofd stad, gaf Sébastien Haller tegen Sporting met liefst vier goals het startschot van een historische pou lefase. Tegen rivaal Benfica ging de CL-topscorer van de hel naar de he mel in vier minuten. Eerst liep Haller een harde voor zet van oud-Ajacied Jan Vertong- hen, die profiteerde van een uitglij der van Mazraoui, binnen. Even la ter bewees Haller meer in de andere doelmond te zoeken te hebben. Zijn tip-in na een strakke pass van Steven Berghuis was al knap. De snelheid waarmee hij na de redding van Odisseas Vlachodimos opstond en via de binnenkant van de paal Ajax met zijn elfde CL-goal op een nieuwe voorsprong zette, nog knapper: 1-2. Het spel bleef op en neer golven. Ajax had de handen vol aan het in de zesde versnelling counterende Benfica. Op slag van rust verzuim- Zverev uit toernooi gegooid Alexander Zverev (foto) is verwijderd uit het toernooi van Acapulco vanwege 'onsportief gedrag'. Zverev (24), de num mer 3 van de wereld, misdroeg zich na zijn partij in het dubbelspel met de Braziliaan Marcelo Melo. Het duo verloor van de Brits/Finse combinatie Lloyd Glasspool en Harri Heliövaara. Meteen na de partij inti mideerde de Duitser de umpire. Hij sloeg onder meer met zijn racket tot vier keer toe tegen de stoel van de arbiter. Djokovic wint weer in Dubai Novak Djokovic heeft op het toernooi van Dubai ook zijn tweede partij gewonnen. De Servische nummer 1 van de wereld ver sloeg de Rus Karen Chatsjanov. Djokovic won in twee sets, 6-3 7-6 (2). De partij duurde ruim anderhalf uur. Djokovic speelt in Dubai zijn eerste officiële toer nooi sinds december. In januari werd hij geweigerd bij de Australian Open. Rainey kan weer racen den de bezoekers de genadeklap uit te delen. Na een fraaie aanval schoot Edson Alvarez diagonaal op de paal, waarna Haller in een reflex de bal niet tussen de palen kreeg. Ook An tony een kans op een derde Amster damse treffer nog liggen. Daardoor bleefBenfica bloed rui ken en jagen op de tweede gelijk- Rik Elfrink Tel Aviv Hoe heet wordt de soep vanavond in Tel Aviv opgediend voor PSV? Wordt het tegen Maccabi mis schien zelfs nog link? In het Eind- hovense kamp gaat niemand uit van een miskleun bij de eerste halte van het toernooi om de Conference League, maar toch staat in de return de druk na een karige thuiszege (1-0) nog vol op de ploeg. PSV kan zich in internationaal opzicht niet nóg een uitglijder permitteren in een seizoen waarin in de andere UEFA-toernooien al twee tikken zijn geïncasseerd. De teleurstellingen tegen Benfica in de Champions League en Real Sociedad in de Europa League zijn verwerkt en het doel is nu helder: PSV gaat vol voor de Conference League. Daarin kan de ploeg nog iets rechtzetten en alleen een plek in de buurt van de absolute eind fase is aansprekend voor PSV. Tel Aviv moet vanavond de eerste tus senstop worden op weg naar de Al banese hoofdstad Tirana, waar dit seizoen de twee beste teams uit de C-divisie van de Europese voetbal bond heen mogen reizen voor de fi nale. Wat zou Roger Schmidt graag het ticket met PSV inboeken, maar wat is de coach tegelijkertijd nog ver af van het vervullen van die ambitie. De route is niet alleen lang en kan voeren langs wedstrijden tegen Eu ropese subtoppers, waar PSV zo maar over kan struikelen. Maar ook op het spel van PSV is genoeg aan te merken en er was een aantal keren geen lijn te ontdekken in de beslis singen van de trainer. Tegenvaller De thuiswedstrijd tegen Maccabi van vorige week kan Schmidt niet veel vertrouwen hebben ingeboe zemd, omdat met miniem verschil Geen Depay bij Barga Dumoulin verliest tijd Tadej Pogacar (foto) heeft de vierde rit in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. De Sloveen won op de slotklim Jebel Jais de sprint van een groep van zo'n twintig renners. Daarin ontbrak Tom Dumoulin, die dinsdag nog geklommen was naar de vierde plaats in het algemeen klassement. Hij verloor nu ruim vijf minuten. Pogacar leidt het klas sement, twee tellen voor Filippo Ganna. United niet met Aeroflot Vanwege de escalatie in het conflict rond Oekraïne zal Manchester United voorlopig niet met de Russische maatschappij Aero- flot vliegen. United zou dinsdag kort voor vertrek een vlucht naar Madrid met Aero- flot hebben afgezegd en met een charter naar de Spaanse hoofdstad zijn gevlogen voor het duel met Atlético. Het besluit zou in overleg met de Russen zijn genomen. Quote van de dag 'Het is over weldigend. Het maakt mij trots en blij dat ik met deze groep kan werken' DONDERDAG 24 FEBRUARI 2022 GO H Benfica Ajax JohanInan Lissabon Gisteren Benfica - Ajax 2-2 Atlético Madrid - Man. United 1-1 7. Joao Félix 1-0, 80. Elanga 1-1. (returns op dinsdag 15 maart) Dinsdag Chelsea - Lille 2-0 Villarreal - Juventus 1-1 (returns op woensdag 16 maart) Vorige week woensdag RB Salzburg - Bayern München 1-1 Internazionale - Liverpool 0-2 (returns op dinsdag 8 maart) Vorige week dinsdag PSG - Real Madrid 1-0 Sporting Lissabon - Man. City 0-5 (returns op woensdag 9 maart) TENNIS TENNIS VOETBAL Ajax wacht nog MOTORSPORT Drievoudig we reldkampioen Wayne Rainey gaat na bijna dertig jaar weer op een racemo tor rijden. De Amerikaanse legende (61) raakte bij een ongeluk tijdens een WK-race in 1993 verlamd tot aan zijn borst, maar gaat in juni rijden op de Ya maha waarop hij in 1992 wereld kampioen werd. Die is nu zo aan gepast dat de motor alleen met het stuur hoeft te worden be diend. Roman Jaremtsjoek koopt voor de graaiende handen van Remko Pasveer de 2-2 voor Ben- fica binnen. foto anp Roger Schmidt kreeg gisteren tijdens de persconferentie voor het duel met Maccabi Tel Aviv voor het eerst sinds zijn komst naar PSV minder vragen dan de speler die hem vergezelde. Hij geeft tafelgenoot Eran Zahavi vanavond in zijn thuisland het vertrouwen en de kans om zich opnieuw te bewijzen. wAKHEtU Memphis Depay ontbreekt van daag nog altijd bij FC Barcelona in de Europa La- gue tegen Na- poli. De 28-jarige Oranje-internati onal zit niet bij de selectie. Trai ner Xavi zei meer dan een week geleden nog snel op een terugkeer van Depay te hopen nadat de Neder lander een kleine terugval van zijn hamstringbles sure had gehad. Die liep Depay al in december te gen Bayern op. WIELRENNEN VOETBAL - De nieuwe bondscoach Per Johansson van de handbalvrouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 20