Olympische koningen en koninginnen \rp m V i c Kelly de Vries brengt zaak-Tanja Groen de grens over 7 Kelly de Vries, dochter van Peter R., brengt de verdwijning van Tanja Groen nu ook in België en Duitsland onder de aandacht. Ze hoopt op de gouden tip waar haar vader naar op zoek was. o'n 750 tips kwamen er binnen sinds Peter R. de Vries op 23 juni 2021 zijn stichting De Gouden Tip lanceerde. Zijn plan: via crowdfunding een miljoen euro bij elkaar brengen en die uitloven aan de man of vrouw met de gouden tip in een van de meest mysterieuze verdwijnings zaken van de afgelopen decennia. Tanja Groen is spoorloos sinds de destijds 18-jarige studente in de zomer van 1993 op een feestje in Maastricht was geweest. ,,Alle tips komen uit Neder land'', vertelt Kelly de Vries, die het werk van de stichting voort zette nadat haar vader amper een maand na de start werd vermoord. ,,Een aantal mogelijk bruikbare tips wordt nog nagelopen, maar het kan ook zomaar dat destijds iemand net over de grens heeft gedacht: ik ga eens kijken in Maas tricht, en Tanja is tegengekomen.'' Natuurlijk heeft de politie ook altijd over de grens gekeken. ,,Bij de vondst van een lichaam of een aanhouding of zo is altijd contact opgenomen met de Belgische of Duitse politie, of er een verband kan zijn met Tanja Groen.'' Maar dat stichting De Gouden Tip een miljoen euro uitlooft is amper bekend over de grens. Vandaar het mediaoffensief om ook daar de zaak-Tanja en 'het miljoen' onder de aandacht te brengen. De Belgische misdaadjournalist Faroek Özgünes gaat zijn tanden in de zaak zetten, net als de Duitse nieuwswebsite van Der Spiegel. Daarmee is de zaak van Tanja opnieuw in de publiciteit, net als een maand geleden. Toen kwam rechtspsycholoog Peter van Kop- pen naar buiten met 'drie moge lijke plekken' waar Tanja begraven zou kunnen liggen. Van Koppen had een team samengesteld dat maandenlang onderzoek had verricht. Justitie concludeerde echter binnen enkele dagen dat Tanja daar niet kan liggen. ,,Ja, we hebben Van Koppen laten weten dat we daar niet ge lukkig mee waren'', zegt De Vries. Iedereen mag mee zoeken, maar het is belangrijk dat de politie eerst onderzoek kan doen naar eventueel gevonden informatie voordat het in de media komt en de familie te snel hoop krijgt.'' Meer zaken De hoop blijft dus gevestigd op De Gouden Tip. Peter R. de Vries streefde ernaar dat het miljoen binnen een jaar binnen zou zijn. „Inmiddels zitten we op 1,4 mil joen'', aldus Kelly, die erbij zegt dat de stichting het werk sowieso gaat voortzetten met andere cold cases. ,,Als de gouden tip voor Tanja binnenkomt en we dat miljoen kunnen uitgeven, hebben we al vier ton voor andere zaken. Zéker als we haar vinden, blijkt dat dit werkt. Veel mensen durven gewoon niet naar de politie te stappen, uit angst voor represailles of publiciteit.'' Kelly de Vries woonde jarenlang in Ghana en werkt sinds 2,5 jaar weer in Nederland. Ruim zeven maanden na de dood van haar vader zet ze zijn werk voor de stichting met overgave voort. ,,Het geeft me houvast, het is voor mij ook rouwverwerking, het voelt dan of hij nog dichtbij is. Het is ook fijn om te merken dat ik, en dat geldt ook voor mijn broer, het vertrouwen krijg dat mijn vader in veertig jaar heeft opgebouwd. Dat geeft natuurlijk ook verant woordelijkheid. Hij kon met al zijn ervaring veel sneller tips beoordelen: dit kan wat zijn, dat is niks en dit komt wel of niet over een met het dossier. Maar als het gaat om rechtvaardigheid en de rug recht houden, zitten wij allemaal op dezelfde lijn.'' GO WOENSDAG 23 FEBRUARI 2022 De koning en koningin poseerden op het bor des van Paleis Noordeinde met de me- daillewin- naars. foto's ANP, BRUNOPRESS Gisteren werden de Neder landse medaillewinnaars van de Olympische Winterspelen in de Ridderzaal in Den Haag ontvangen door premier Mark Rutte en minister voor Sport Conny Helder. Alle gouden medaillewinnaars werden benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, be- halve shorttracker Suzanne Schulting en schaatsers Kjeld Nuis en Ireen Wüst. Zij hadden deze onderscheiding al eens gekregen. Schulting en Nuis kregen naar goede gewoonte een beeldje, maar Wüst werd tot haar grote verrassing be noemd tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. Ze is de eerste sporter die deze eer te beurt valt. De 35-jarige Wüst won op vijf achtereenvolgende Spelen een gouden medaille. Na afloop van de uitreiking werd het gezelschap ontvan gen op Paleis Noordeinde, waar koning Willem-Alexander en koningin Maxima de medaille winnaars feliciteerden. 'Dezelfde rechte rug als mijn vader' Victor Schildkamp Amsterdam Kelly de Vries vorig jaar na de stille tocht voor Tanja in Maastricht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 7