c Kou uit de lucht tussen partijen die betrokken zijn bij dorpsvisie 7 Al drie jaar woont de dochter van Riet Beinema met haar vriend bij haar in huis. Dertigers die hoognodig aan hun eigen leven moeten beginnen. Maar een passende woning ontbreekt. Riet Beinema wil dan ook het liefst woningbouw op het Gat van Goud zwaard, aan de Noordstraat in Burgh-Haamstede. En niet een hotel, zoals nu het plan is. Laat van je horen, roept ze haar mededorpsgenoten op. De invulling van het Gat is nog geen gelopen race. Het was even zwaar hommeles op Burgh-Haamstede. Martin van Ros- sum van platform de Verbinding, dat de ontwikkeling van de dorpsvisie kritisch volgt, en de dorpsraad kwa men de afgelopen weken lijnrecht te genover elkaar te staan in de kwestie Hotel Residence Noordstaete. De mensen van het platform ergerden zich groen en geel omdat de dorpsraad het hotelplan compleet omarmd leek te hebben. Uitstraling van het plan Dat ligt anders, bleek maandagavond tijdens een op initiatief van Robbert Lievense (Leefbaar Schouwen-Duive- land) en Van Rossum opgetuigde bij eenkomst. De dorpsraad heeft zich al leen uitgelaten over de uitstraling van het hotelplan en over het proces. Maar heeft geen oordeel geveld over de functie van de nieuwbouw aan de Noordstraat; dus woningbouw of ho telappartementen. Daarmee lijkt de angel uit het conflict. Belangrijk is vooral dat dorpsbewo ners nu van zich laten horen. Bouw bedrijf Boogert is van plan op de plek van het afgebrande warenhuis van Goudzwaard hotelappartementen met een commerciële plint op de be nedenverdieping te bouwen. Boogert, die al jarenlang probeert iets op die plek van de grond te tillen, wil zo snel mogelijk duidelijkheid om in het na jaar te kunnen gaan bouwen. Meningen verdeeld Op het dorp zijn de meningen over wat er met de oude warenhuisstek moet gebeuren verdeeld, weet in woonster Beinema. Voorstanders van het hotel zijn blij met het werk dat zo'n hotel oplevert en de reuring die dat brengt in Haam stede en voor ondernemers, somt ze wat argumenten vóór op. Tegenstanders, zoals zijzelf, vinden dat er al zat hotels en B&B's in de buurt zitten en denken dat woning bouw, ook met een commerciële nch Mensen, laat vooral van je horen. We moeten het met elkaar aanpakken plint, veel belangrijker is voor de leef baarheid van het dorp. 'Ontiegelijk aan mijn hart' Loopt Beinema met haar honden over straat dan hoort ze té vaak dat mensen het idee hebben dat de pap al gestort is als het gaat om projecten uit de dorps visie. En dat reageren geen enkele zin heeft. ,,Maar dat is dus niet zo. Men sen, laat vooral van je horen. Iedereen gaat voor zijn eigen belangen en dat is logisch. Het gaat mij ontiegelijk aan mijn hart wat er met het dorp gebeurt. We moeten het met elkaar aanpak ken." En van je laten horen heeft in het ge val van Noordstaete zeker zin, legden Lievense en Van Rossum maandag uit. De gemeenteraad neemt morgen een besluit over de 'ontwerpverklaring van geen bedenkingen'. Daarmee wordt het proces afgetrapt en kan ie dereen (voor én tegen) een zienswijze indienen. De gemeenteraad neemt die zienswijzen mee in het finale besluit. En hecht aan die meningen, zo wordt benadrukt, veel waarde. Niet meer te volgen Dat er zo veel verwarring is over het Gat, is niet gek. Het proces is al lange tijd gaande en ondertussen kwam er een stikstofbesluit langs en weigerde de provincie in eerste instantie een natuurvergunning afte geven voor het hotelplan. Daarop veranderde lande lijk de stikstofregelgeving, waardoor er opeens geen natuurvergunning meer hoeft te worden aange vraagd. Via een motie, die morgen ge presenteerd wordt, probeert de ge meentelijke politiek duidelijkheid te krijgen van de provincie over deze draai. ,,Dit is voor een inwoner niet meer te volgen. Leg het dan in ieder geval goed uit." Dat is 'killing' Ondertussen is het belangrijk om het proces wel in gang te zetten, vinden verschillende fracties. ,,Er is onrust nu. Bij de voorstanders, de tegenstanders en bij de projectontwikkelaar. En in de tussentijd gebeurt er niks. Dat is kil ling voor het proces waarin we zitten", aldus Lievense. Maandag sprak hij zich bewust niet uit over de visie van zijn eigen partij, maar in de motie geeft LSD aan te nei gen naar woningbouw vanwege de roep om woningen. Het definitieve besluit nemen de fracties pas als de in woners hun zegje hebben gedaan. Zoveelste hobbel Voor Boogert is het de zoveelste hob bel op z'n pad. Zijn eerste plan, waar hij in 2016 mee op de proppen kwam, was een woningbouwproject. De toenmalige wethouder stuurde hem destijds, zonder overleg met het col lege, terug naar de tekentafel met de boodschap iets in de recreatie te ont wikkelen. Van Rossum: ,,Ik wil hem in zekere zin ook vrijwaren van de boos heid van de burger. Dit is niet zijn schuld. Het is een bestuurlijke fout. Er zijn colleges voor minder afgetreden." SD WOENSDAG 23 FEBRUARI 2022 Invulling Gat van Goudzwaard is nog geen gelopen race Esme Soesman Burgh-Haamstede Daan Bijl fietst langs het Gat van Goudzwaard. Hij woont vlakbij en zou dolblij zijn als er eindelijk korte metten met het Gat wordt ge maakt. foto marieke MANDEMAKER - Riet Beinema Riet Beinema na afloop van de bijeenkomst die maandag werd gehou den. FOTO ESME SOESMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 49