Souburger crost met 1100 andere rijders Van links met de klok mee: de Zeeuwse trainers Marc de Kunder, Marco Groeneveld, André de Nooijer, Jurriaan van Poelje en Karl Vergouwen. foto camile schelstraete, peter van trijen, anne hana, whs en joyce van belkom c Nieuwe namen, herintreders en meerjarige contracten Zeeuws duo uitgespeeld Roemeratoe verlengt De Zeeuwse trainerscarrousel is bijna uitgedraaid. Conclusie: na twee jaren met weinig veranderingen krijgt nu bijna de helft van de voetbalclubs een andere hoofdtrainer. Vijf thema's. Nieuwe trainers HKW'21 verraste vrijdag met de aan stelling van Miso Josipovic uit Vlissin- gen. Een nieuwe naam in het Zeeuwse seniorenvoetbal. Assistent geweest in de zaal bij Groene Ster Vlissingen, jeugdtrainer bij JVOZ en Kloetinge en nu waagt hij de sprong bij de fusieclub uit Hoedekenskerke en Kwaden- damme. Hij is één van de vele nieuwe gezichten in het Zeeuwse trainersland schap, dat de afgelopen jaren vastge roest leek. Zeeuwse clubs geven komend sei zoen ambitieuze assistenten of jeugd trainers een podium. Pieter Roelse (Be velanders), Shane van Bogaert (Ka- pelle), Marcel Verschoor (Brouwersha ven) en Jesse de Waal (Steen) zijn assis tenten die op eigen benen gaan staan. Richard de Moedt (WIK'57), Vincenzo Frangiamore (Hansweertse Boys), Fa bian Wilson (al begonnen bij Oost burg) komen net als Josipovic nieuw uit het jeugdvoetbal. Meerjarige overeenkomsten Een opvallend fenomeen in deze 'transferperiode' zijn de meerjarige contracten. In een verder verleden ver baasde Sluis al eens met een 5-jarige verbintenis voor trainer Ronny Treso- nie (die er inmiddels nu weer trainer is), maar dat vond sindsdien maar mondjesmaat opvolging. Tot nu. Bruse Boys heeft Michel Maaskant voor twee jaar vastgelegd, Kruiningen hetzelfde met Marvin Paauwe, Goes met Dennis de Nooijer en Spui heeft Marc de Kun der zelfs voor drie jaar gestrikt. Schouwen-Duiveland In vrijwel alle Zeeuwse regio's ververst het trainerskorps jaarlijks. Vooral Zeeuws-Vlaanderen heeft de laatste ja ren veel gerenommeerde oud-spelers trainer zien worden, zoals Mario de Fouw, Hubert van den Hemel, Soufian Dooms, Veli Eryürük en Jorden Takid- dine. In andere regio's is het niet an ders. De regio Schouwen-Duiveland blijft daarin echter nog altijd achter. Michel Maaskant (Bruse Boys) en nu Marcel Verschoor (Brouwershaven) zorgen te genwoordig voor de lokale bezetting, maar alle andere clubs op het eiland hebben nog altijd trainers van buiten Schouwen-Duiveland voor de groep staan. Adri Franke, jarenlang bestuurslid van de trainersvakbond VVON, vond het enige tijd geleden al lastig om de vinger op de zere plek te leggen. ,,Het zou de afstand en het tijdstip kunnen zijn, want de trainerscursussen wor den op woensdag- en vrijdagmiddag gegeven in Goes. Maar dan zou dat pro bleem er in Zeeuws-Vlaanderen toch ook moeten zijn.'' Teruggekeerde trainers Er keert volgend seizoen ook een groep trainers terug in het Zeeuwse amateur voetbal. Drie oefenmeesters die bij Zeeuwse hoofdklassers trainden, ko men hier weer terug het veld: Jurriaan van Poelje (Kloetinge), Marco Groene- veld (Yerseke) en Karl Vergouwen (WHS). Ook Marino Dhooge (Corn Boys), Sigi Leest (SDO'63), Rini Ver west (SPS) en René de Nooijer (Nieuw- land) krijgen na een afwezigheid weer een eerste elftal onder hun hoede. André de Nooijer Alles kan veranderen in het Zeeuwse trainerslandschap, maar één ding blijft. Dat is dat André de Nooijer de trainer van Groede is. In de zomer dat Robin van Persie op het WK met een zweef- kopgoal Spanje voor schut zette, begon De Nooijer in Groede aan zijn eerste klus als hoofdtrainer. En dat is hij nog steeds. Hij maakte een promotie mee, het historische bekerduel met ASWH, een verloren nacompetitiefinale, alles dat een carrière kleur geeft. Deze editie van de strand- cross stond al voor 2021 op de agenda, maar kon niet door gaan vanwege het coronavi rus. Ook nu was er uitstel omdat ■»»w. de ëePlande datum van eind lanu- an op nieuw door de pandemie niet haal baar bleken. Maar nu ge beurt het toch. Le Touquet wordt betiteld als de zwaarste strandcross van de wereld. Tevens is het de finale van het Frans beachcross-kam- pioenschap dat in totaal over zes wedstrijden werd verre den. De Middelburger Gert Meijers (58) neemt op vrij dag deel aan de één-uurs vintage-wedstrijd voor mo toren van voor 1996 met een 500 cc Husqvarna. De start met meer dan 500 deelne mers is om 15.00 uur. Een dag later op zaterdag start zijn plaatsgenoot Rav Kerremans bij de junioren op een 250 cc-Husqvarna. Daar staat de start gepland om 11.00 uur. De grote wedstrijd begint zondagmiddag om 13.30 uur met meer dan 1100 motor crossers aan de start. Onder hen de 24-jarige Oost-Sou- burger Guido Boone. De Husqvarna-rijder trok di verse keren met Meijers naar het bij het Franse Duinker ken gelegen Loon Plage om zich voor te bereiden. Daar nam hij onder meer deel aan een 2,5 uur durende strandrace. Hij reed solo naar de twintigste 20e plaats op zeven ronden achterstand van het winnende duo Jef frey Herlings/Brian Bogers. Le Touquet 2022 wordt de vierde deelname voor Boone. In 2020 werd hij 57ste. Boone: ,,Een plaats bij de eerste vijftig zou een droom zijn.'' Jasper Gunter maakt hattrick voor WHS Koploper WHS boekte gister avond een 4-1-overwinning op Kogelvangers in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal. Nummer twee Halsteren volgt na een 5-1- zege bij Seolto nog altijd op drie punten. Na ruim een kwartier legde Je remy de Witte de bal van afstand lekker in de kruising: 0-1. Wout den Engelsman stond aan de basis van de 0-2 en 0-3, beide gemaakt door Jasper Gunter. In de slotfase scoorde Mo Chaali voor de Bra banders tegen. Het laatste woord was voor Gunter die in buiten spelpositie door mocht gaan en de 1-4 eindstand vastlegde. WOENSDAG 23 FEBRUARI 2022 GO BILJART Sylvia Eckel en Ronald van Geyt uit Hansweert zijn gisteren uit geschakeld in de wereldbeker driebanden in het Turkse An kara. Eckel ver loor van Hong Chiem Thai (Vietnam) en Na- ser Awwad (Jor- danie); Van Geyt verloor van Jun Hyuk Son (Zuid-Korea) en Fatih Korkmaz (Turkije). Maan dag viel het doek al voor Joey de Kok uit Lewe- dorp. VOETBAL Renzo Roemera- toe speelt ook volgend seizoen bij Goes. De ver dediger ver lengde zijn con tract bij de der dedivisionist met een jaar. Hij volgde het voor beeld van zes anderen uit de huidige selectie. Eerder presen teerde Goes acht nieuwko mers. Ruben Hollemans, Gi anni Tiebosch, Riad Elloukmani en Huib van Hecke vertrek ken. Zeeuws trainerslandschap gaat drastisch veranderen Rudy Boogert Vlissingen Drie Zeeuwse motorcros sers doen komend week einde mee aan de 46e editie van de befaamde strandcross van Le Tou- quet. De Middelbur gers Gert Meijers, Rav Kerre- mans en Guido Boone uit Oost-Souburg zorgen verdeeld over drie dagen voor de Zeeuwse inbreng. - Herman Heuvink KLUNDERT O a o "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42