7 Middelburger Aron Ludikhuijze maakt 'onmogelijke' filmshots na Aron (23) woont op ka mers in Utrecht. Film is zijn grote passie. Als kind ging hij al regel matig met de camera van zijn ouders aan de haal en in groep 4 was zijn eerste film een feit. Jaren later heeft de Middelburger zijn droom waargemaakt en timmert hij aan de weg als regisseur. Daar naast volgt hij een studie literatuur wetenschappen, maar dat is puur en alleen voor de verdieping in zijn films. Aron denkt dat de liefde voor film misschien wel geboren is uit het feit dat hij vroeger stotterde. ,,Ik vind het fascinerend hoe je door middel van film kijkers een bepaalde hoek in kunt sturen. Daar kon ik heel erg mijn ei in kwijt." Aron bekeek hon derden films. ,,Voor corona ging ik wel twee tot drie keer per week naar de bioscoop. Dan pikte ik er iets uit op basis van de titel en verdiepte mij verder niet in het verhaal. Zo leerde ik dat in elke productie wel iets moois zit. Dat kan in dialogen zitten, maar ook in beelden of in de mu ziek." De Middelburgse regisseur zag in die films regelmatig shots voorbijko men die op het eerste gezicht onmo gelijk leken. Bijvoorbeeld vanwege het standpunt of de onnatuurlijke bewegingen van de camera. „Ieder een vraagt zich toch weleens af hoe ze iets gefilmd hebben? Het lijkt soms alsof het niet kan, maar dat is niet zo. Ook dure Hollywoodfilms zijn niet zo'n ver-van-je-bed-show als je misschien denkt." En dus ont stond bij Aron het idee om die shots na te maken onder de noemer: Het onmogelijke shot. Spannend effect Woensdag 2 maart om 17.00 uur ver schijnt de eerste aflevering, waar Aron en zijn team een heel jaar aan hebben gewerkt. Speciaal voor de PZC wil hij wel alvast een klein tipje van de sluier oplichten. ,,We spelen de openingsscène van de laatste Ja mes Bond film Spectre na. Daarin zie je Bond in Mexico-Stad over een druk plein lopen. Vervolgens gaat hij een hotel binnen, neemt de lift en loopt via een hotelkamer het dak op. En dat allemaal in hetzelfde shot. Dat geeft een spannend effect en lijkt on mogelijk na te bootsen." Om uit te vinden hoe ze dat shot gefilmd hebben, interviewde Aron cameraman Rolf Dekens. ,,Hij is een ervaren professional die ook in Los Het lijkt soms alsof het niet kan, maar dat is niet zo Angeles werkt. Ik heb hem gevraagd hoe de pro's dit aangepakt hebben, want ook ik kijk nog vooral als leek. Vervolgens ben ik aan de slag gegaan om het shot na te maken. Ik heb daar geen budget voor. Ik ben helemaal af hankelijk van goodwill en heb eigen lijk alleen een busje met filmspullen. Ook de locaties regel ik zelf. De crew die ik hiervoor om mij heen heb ver zameld, zijn allemaal professionals en amateurs die dit ook leuk vinden. Aron heeft alles bij elkaar een jaar werk gehad aan de eerste aflevering. Maar ondertussen is hij ook bezig ge weest met het opnemen van vol gende afleveringen. Zo staat de tweede in het teken van psychologie en vroeg hij een professor in de Me dia- en Cultuurwetenschappen om het shot te ontleden. ,,Daarmee wil ik het afwisselend houden. Want shots kunnen op heel veel vlakken onmo gelijk lijken, soms zelfs op meerdere punten tegelijk." Aron woont in Utrecht, maar is nog regelmatig in Middelburg te vinden. De kans dat er eens een Zeeuwse lo catie voorbijkomt in Het onmogelijk shot is dus goed mogelijk. Sowieso vindt hij het fijn met mede-Zeeuwen te werken. ,,Het zijn veelal stille wa teren, diepe gronden, maar ze zijn positief, nuchter en enthousiast. Er zitten veel vaardige mensen in de provincie. Als ik ooit in het buiten land kom te werken, vlieg ik ze in." Anders kijken naar films Om een beetje naam te kunnen ma ken in de filmwereld, werkt Aron met bekende Nederlandse acteurs, zoals Mike Weerts in de Bondfilm. Het opbouwen van een netwerk kan hem verder helpen op de lange ter mijn, is de gedachte. Bovendien kan het helpen om kijkers naar zijn ka naal te trekken. Hij hoopt dat die hierdoor anders naar films gaan kij ken. ,,Door een oplossing te vinden voor het onmogelijke, bijvoorbeeld door middel van trucage, hoop ik een brug te slaan naar Hollywood." YouTube-kanaal Of Aron daar in de eerste aflevering in slaagt, wil hij niet verklappen. Mensen die dat willen weten kunnen vanaf 2 maart afstemmen op zijn YouTube-kanaal (youtube.com/c/ AronLudikhuijze/videos). ,,Mis- schien zijn we er wel achtergekomen dat de uitdaging toch groter is dan gedacht." n* rrntm 'nrrrrrer-e Heb je dat weleens? Dat je een film kijkt en denkt: 'Hoe hebben de ze dat in godsnaam gefilmd?' Geen shot is onmogelijk, bewijst Aron Ludikhuijze uit Middelburg. Met beperkte middelen maakt hij beroemde filmscènes na. WA WOENSDAG 23 FEBRUARI 2022 Middelburg Aron Ludikhuijze (links) werkt met ac teur Mike Weerts aan een onmogelijk shot uit de Bondfilm Spec tre. FOTO'S ARON LUDIKHUIJZE - Aron Ludikhuijze Het filmen van het onmoge lijke shot is best een uitdaging. G Aron (l) met camerman Rolf Dekens. 'Dure Hollywood-films zijn geen ver-van-je-bed-show' Wendy de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 39