Kensington, Racoon, Di-Rect en Chef'Special op Concert at Sea Huizenprijzen: Terneuzen spant de kroon Primera Griezel bende is nu verkrijgbaar bij Albert Heijn en Primera 5 qkiheitem ren. Daarbij wordt - behalve naar vergelijkbare panden die recent in de buurt zijn verkocht - niet meer gekeken naar de inhoud van de wo ning, maar naar de oppervlakte. Dat leidt soms tot behoorlijke verschil len. In elk geval actie ondernemen. Zowel bij Samenwerking Belas tingen Walcheren en Schou- wen-Duiveland als bij Sabewa is het taxatieverslag op te vragen. Daarin staat hoe de waarde tot stand is gekomen en met welke andere panden de woning is ver geleken. ,,Je kunt ook onze taxa teurs benaderen en vragen: leg het me eens uit", zegt Sabe- wa-voorzitter Herselman." Wie wil weten hoe andere panden zijn getaxeerd, kan op wozwaar- deloket.nl de waarden van alle huizen vinden. Teken dan binnen zes weken bezwaar aan. Dat is makkelijk zelfte doen, maar er zijn ook tal loze bureaus actief die aanbie den dat 'gratis' te doen. Gemeen ten zijn daar niet blij mee, omdat zij de bureaus een vergoeding moeten betalen als een bezwaar uiteindelijk wordt gehonoreerd. Dat kost Sabewa bijvoorbeeld al gauw zo'n drie ton per jaar, zegt Herselman. ,,Dat geld moet toch weer worden opgebracht door de gemeenschap." Kopers in de provincie moesten af gelopen jaar gemiddeld ruim 294.000 euro neertellen voor een woning. Dat is 35.000 euro meer dan in 2020, zo blijkt uit cijfers die het CBS en het Kadaster gisteren publiceerden. In Terneuzen liepen de prijzen naar verhouding het hardst op: van bijna 208.000 euro naar ruim 252.000 euro. Puur in euro's gerekend kenden Schouwen-Duiveland en Middel burg de grootste stijging. Op Schou- wen-Duiveland nam de gemid delde verkoopprijs met ruim 55.000 euro toe, naar 371.000 euro. In Mid delburg kwam er 50.000 euro bo venop (van 271.000 naar 321.000 euro). Daling Veere is, samen met Ameland, een van de twee gemeenten in het land waar de gemiddelde koopsom daalde (van 382.000 naar 373.000 euro). De afgelopen jaren stegen de prijzen in Veere juist sterker dan in de rest van Zeeland. Dat er nu sprake is van een daling, komt mo gelijk doordat meer huizen in een wat minder duur segment zijn ver- kocht. Dat drukt de gemiddelde prijs. Toch zijn de prijzen in Veere bin nen de provincie nog altijd het hoogst. Schouwen-Duiveland doet er inmiddels nauwelijks voor on der. Kapelle volgt als nummer drie op ruime afstand, met een gemid delde koopsom van 328.000 euro. Vlissingen staat in de landelijke top-10 van goedkoopste gemeen ten, met 248.000 euro. De duurste gemeenten van het land zijn Blari- cum en Bloemendaal. Daar legden kopers vorig jaar gemiddeld ruim een miljoen op tafel voor een wo ning. Na twee afgelastingen kan Concert at Sea dit jaar waarschijnlijk weer in volle omvang doorgaan op de Brouwersdam. Gisteren zijn de eerste namen bekendgemaakt. Donderdag 30 juni, na de traditio nele opening Cover at SEA (Blof en gasten spelen bekende num mers van anderen) plaveien ach tereenvolgens Nona, Meau, Rondé, Diggy Dex, Miss Montreal en Maan de weg voor slotact Ken sington. De succesvolle Utrechtse band houdt er in augustus mee op en is nog een laatste keer gestrikt voor Concert at Sea. Een dag later zijn The Script, Krezip en DI-RECT de grootste namen. Andere bekenden die het podium betreden zijn dan Snelle De Lieve Jongens Band, Ronnie Flex The Fam, Froukje, Son Mi- eux, Van Dik Hout, Michelle David The True-tones en The Dirty Daddies. Het zaterdagprogramma wordt traditioneel afgesloten door orga- nisator Blof. Andere klinkende na men die dag zijn Chef'Special, Su zan Freek, Racoon, Davina Mi chelle, songfestivaldeelnemer S10 en Wipneus Pim. Meer namen worden later bekendgemaakt. Het programma komt groten deels overeen met dat van de afge laste edities. In plaats van Concert at Sea werd toen twee keer Con cert at Home georganiseerd, een festival dat fans vanuit huis kon den volgen. ,,We hebben wat in te halen met elkaar, dus op donder- dag doen we poorten eerder open dan voorgaande jaren," zegt Paskal Jakobsen van Blof. ,,We zijn zo blij dat we met ons publiek en alle ar tiesten eindelijk weer ons festival kunnen beleven.'' De meeste bezoekers hebben hun kaart behouden voor de editie van 2022. Er gaan nog wel enkele teruggekomen festivalkaarten, comfortkaarten en VIP-kaarten in de verkoop. Deze verkoop start maandag 28 februari om 12.00 uur via concertatsea.nl. GO WOENSDAG 23 FEBRUARI 2022 Sabewa-voorzitter: „Men sen moeten zich niet blind staren op die WOZ-waarde" FOTO MARCELLE DAVIDSE v.--*' Bezwaar maken? VLISSINGEN Vrijwel overal gingen de huizen prijzen in Zeeland vorig jaar fors omhoog, maar Terneuzen spant de kroon. De gemeente no teerde een gemiddelde stijging van 21,4 procent. - Rolf Bosboom dan ooit Ernst Jan Rozendaal Vlissingen Concert at Sea in 2019. foto johan van der heijden ADVERTENTIE Door de makers van -©Bwf g.»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 37