Echt beroerde timing voor een dweilorkest 26 Twee verschillende theaters, twee verschillende toneelstukken over seksueel grens overschrijdend gedrag. Verslag van twee ingrijpende avonden. Mariëtte Hamer, regerings commissaris rond dit hyperactuele thema: ,,Ik heb kippenvel.'' Soms moet je als comedyschrijvers je verlies erkennen. Zoals de makers van De Avond show met Arjen Lubach maandagavond. Die hadden de hele dag zitten broeden hoe ze in hun eerste aflevering én grappig én kritisch én analy tisch konden zijn over het escalerende conflict tus sen Oekraïne en Rusland en over de NOS-verslag- geving van de Olympische Spelen in 'Genochina', en hoe ze daartussen nog een grapje konden prop pen over stormen Dudley, Eunice en Franklin - iets wat ze overigens heel aardig was gelukt. Maar toch werden ze op hun eigen terrein kei hard ingehaald door de presentatoren van Opi. Want het werd maandagavond op tv niet hilari- scher dan het beeld waarin de immer keurige Hugo Logtenberg en Nadia Moussaid met een handmicrofoon voor de mond boven de hoempa- muziek van dweilorkest Kleintje Pils probeerden uit te schreeuwen dat ze een studio vol olympische winnaars hadden. Ze keken daarbij net zo opgeto gen als de hedendaagse variant van een kind in een snoepwinkel, oftewel Mark Rutte die hoort dat hij weer naar een concert van De Toppers mag. Maar wat het extra komisch (of pijnlijk, zo u wilt) maakte was de timing van dit eerder op de avond opgenomen onderdeel van Opi. Die was ronduit beroerd, nu Poetin vlak daarvoor de Derde Wereldoorlog had uitge roepen. Het is te hopen dat onze achterkleinkinderen deze verzachtende context meekrijgen als Andere Tij den in 2072 dit fragment uit het archief opdregt om te laten zien hoe de serieuze talkshows destijds reageer den op dit wereldnieuws. Ik heb hem en zijn humo ristische blik en liedjes ge mist afgelopen maanden. Zijn nieuwe Avondshow deed met visuele grapjes en zijn geëngageerde be toog tegen de NOS in veel opzichten denken aan Zondag met Lubach, waardoor het prettig ver trouwd voelde voor een eerste aflevering. Mes scherp was het niet, en dat zal het wel vaker niet zijn nu hij een dagelijkse en best vroege deadline heeft (de opnames beginnen half zes, zag ik). Maar het is als tv-kijker een prettige afwisseling om rond de klok van 22.00 uur eens te kunnen lachen om een weggewaaid schuurdakje dat is terugge vonden tussen de tanks van Poetin in plaats van om de heren van VI die het over pijpen hebben. maar dat is nu eenmaal mijn werk - Lubach oogt als een verdwaalde paradijsvogel op NPO 1 in plaats van zijn vertrouwde NPO 3. Hij is dé troef van de NPO om eindelijk jongere kijkers aan die zender te binden, u weet wel, waarvoor eerder flops Showcolade en Dino's Bezorgservice in het leven werden geroepen. Lubach zal ongetwijfeld slagen, maar zijn hippe beeldtrucjes en Graham Norton-achtige interview met Kim van Kooten zijn behoorlijk wennen tussen 'boomerprogram ma's' als Radar, Spoorloos en Opi. Lubach deed wat hij het beste kan: er meteen maar een grapje over maken. Zoals ik ook verwacht dat hij inhaakt op het dweilorkest van Nadia en Hugo. Avondshow Lubach: prettig vertrouwd, maar nog niet messcherp Besluit over Lil Kleine THEATER TONEELSTUKKEN OVER SEKSUEEL MISBRUIK Gary Brooker overleden Maar goed, Lubach dus. Alleen - en noem me gerust een muggenzifter, WOENSDAG 23 FEBRUARI 2022 PC MUZIEK De rechtbank in Amsterdam buigt zich maan dag over het be roep dat het Openbaar Minis terie heeft aan getekend tegen de vrijlating van Lil Kleine. De rapper zat enige tijd vast op ver denking van mis handeling van zijn verloofde Jaimie Vaes. MUZIEK Gary Brooker, zanger en pia nist van de Britse band Pro col Harum, is za terdag op 76-ja- rige leeftijd over leden aan kan ker. Hij werd vooral bekend van zijn hit A Whiter Shade of Pale, uit 1967. 'De zin het is niet jouw schuld raakt me elke keer weer' Actrice Lisse Knaapen blinkt uit in de voorsteling In het licht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 26