'Kroonprins' Rigters laat zich echt niet meer gek maken 25 JUMBO-VISMA EN OVER WEER SPRINTEN TEGEN JAKOBSEN nieuwe stap, naar een nieuwe ploeg, heeft voor mij bevrijdend gewerkt.'' ,,Het allermooiste zou zijn dat Jumbo alle Nederlanders zou heb ben. Met Mathieu van der Poel, met mij en Tom Dumoulin in ab solute topvorm. Maar het is ook fietsen en daar gaan ook andere doelen en belangen mee gepaard. Het doel van de ploeg is om de Tour te winnen. Of dat nou met Jonas Vingegaard, met Tom of met Primoz Roglic is, dat maakt niet uit. Daar past een pure sprinter niet bij. Heel jammer voor het Ne derlandse publiek. Maar ik ga voor mezelf, de ploeg gaat voor de klas- m sementsambities. En dan gaan de wegen een andere kant op.'' „Veigeten gaan we dit niet. Dat moet je ook niet proberen. Maar je moet het wel een plek kunnen ge ven. Ik heb het wel achter me kun nen laten. Misschien is daar een nieuwe ploeg ook wel belangrijk in geweest. Een nieuwe stap, nieuwe mensen. Ik ben ook van management gewisseld (Groene- wegen vertrok bij SEG, ook het management van Jakobsen, red.). Het is alsof ik aan hoofdstuk 2 van mijn carrière begin.'' ,,Ik wil de beste sprinters verslaan. Als het op dat moment Fabio is, dan wil ik Fabio verslaan, want hij hoort da'ar zeker bij. We hebben nog niet enorm veel tegen elkaar gekoejst- De enige keer was vorig jaar in de Ronde van Wallonië. Toen fce'k het dat wanneer de één wm^e ander slechte benen had. Het leek wel toeval. Dit jaar rijden we allebei Parijs-Nice, De Panne en Gent-Wevelgem, al moet je daar altijd maar afwachten of het sprinten wordt. Voor het Neder landse publiek is het mooi: twee Nederlanders die tegen elkaar sprinten. En zelfs voor successen in de Tour kunhen gaan zorgen. Dat zou natuurlijk prachtig zijn.'' ,,Ik ben vol gefocust op de wereld titel", zegt de 'kroonprins' rustig, al doet die naam hem weinig. ,,Ik ben niet van die bijnamen. Ze boeien me niet. 'Prince of Kick boxing' klinkt leuk, maar je moet het uiteindelijk in de ring laten zien", zegt hij. ,,Ik ben totaal niet bezig met kritiek of meningen van anderen over mij. Ik trek mijn ei gen plan." In een wereld waarin haan tje-de-voorste het hoogste woord voert, is Levi Rigters een beetje een vreemde eend in de bijt. Te midden van alle poeha die rond de kickbokswedstrijden van Glory komt kijken, oogt hij rustig, be dachtzaam en neemt hij de tijd om na te denken over zijn ant woorden. De traditionele 'stare down' bij de persconferentie duurt niet lang. Toch heeft de 'kroon prins' ambitieuze plannen. Op 19 maart geeft Rigters acte de présence op Glory8o, een groot kickboksevenement in Hasselt. Hij vecht er tegen de Belgische gi gant Jamal Ben Saddik, die voor het eerst voor eigen publiek zijn kunsten mag tonen. Ook Badr Hari is erbij: de Marokkaanse Am sterdammer vecht tegen de Pool Arek Wrzosek, van wie hij zijn laatste partij nog verloor. Zwaar gewichtkampioen Rico Verhoe ven is afwezig in Hasselt. Zwakke punten ,,Op mijn 28e ben ik zwaarge wichtkampioen", zei 26-jarige Rigters in eerdere interviews. Ook nu kijkt hij vol vertrouwen uit naar zijn eerste 'headliner'. ,,Ik heb Ben Saddiks vorige gevechten ge zien. Ik zag sterke, maar ook zwakke punten. Hij is dus zeker te verslaan." Onlangs nog verloor Ben Saddik in een spannend gevecht nipt van Rico Verhoeven. Je hoeft aan Rig- ters niet vragen wat hij in Ben Saddiks positie had gedaan: ,,Ja, dan had ik het afgemaakt. Maar je moet wel eerst maar eens zover zien te komen." Het is Rigters ten voeten uit: met bravoure, maar niet over the top. En als hij dan toch een bij naam moet hebben, dan maar 'The Judge', een andere veelgebruikte koosnaam voor de twee meter lange Nederlander. Na een korte denkpauze klinkt het: ,,Ik ben een berekenende vechter, dus als je het zo stelt, dan klopt dat wel." Geschil Aanvankelijk zou het evenement in de Gelredome, maar door een geschil tussen Glory en de Neder landse Vechtsportautoriteit heeft Glory besloten om voorlopig geen evenementen meer in Nederland te organiseren. Ik ben totaal niet bezig met kritiek of meningen van anderen over mij. Ik ben gefocust, trek mijn eigen plan Ben Saddik heeft daardoor een thuiswedstrijd. De Belg, die in ok tober een episch titelgevecht van Rico Verhoeven verloor, heeft zij n focus op de wereldtitel absoluut nog niet opgegeven. ,,Elke wed strijd is cruciaal, ook deze", vertelt hij. ,,Levi is een sterke vechter, en dat is fijn. Je hebt twee man nodig om een wedstrijd te maken, je kan het niet alleen doen. Dat zag je ook in mijn wedstrijd tegen Rico. Maar ik ben klaar om kampioen te worden." Met grote woorden geeft hij aan zich geen zorgen te maken over het gevecht met de Nederlandse 'kroonprins'. ,,Er ligt geen druk op mij, daar heb ik nooit last van. Maar ik weet wel dat hij zal be zwijken onder de druk. Nog voor dat hij in de ring stapt." GO WOENSDAG 23 FEBRUARI 2022 Toch blijft het voor de buiten wacht raar dat voor een van de beste sprinters ter wereld, een Nederlander nota bene, geen plek is bij de grootste ploeg uit ei gen land. Is vpor jou het ongeluk met Fabio Jakobsen, en de nasleep daarvan, liaaglijker geworden? Je hebt altijd gezegd je te willen meten met de beste sprinters ter wereld, zoals Caleb Ewan. Jakob sen hoort daar sinds twee jaar ook bij. Het echte duel tussen jul lie is er vorig jaar niet van geko men. Kijk je uit naar naar een sprintduel met hem? 3XlftlG.COM ULÜnl MLADuAmm.i.uwi Levi Rigters (r.) eerder in actie tegen Tomas Mozny. foto pro shots Als 'Prince of Kickboxing' weet Levi Rigters al jaren dat hij het talent heeft om kans te maken op de wereldtitel. Op 19 maart mag de stoïcijnse Nederlander in de ring voor zijn eerste grote gevecht, tegen niemand minder dan Jamal Ben Saddik. Maarten Teunisse/Joris Geene Utrecht - Levi Rigters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 25