Ook Spaanse op OS betrapt 24 Zweed Johansson wordt coach van handbalvrouwen De 53-jarige Zweed Johansson is trainer van het Russische Rostov- Don, waarvoor international Lois Abbingh in het verleden speelde. Rostov-Don heeft dit seizoen in de Champions League de kwartfinales bereikt. Johansson was eerder coach van de nationale vrouwen teams van Zweden en Montenegro. De handbalsters werden eind 2021, met interim-coach Monique Tijsterman, op het WK al voor de kwartfinales uitgeschakeld. Doping Rus uitgeschakeld in tweede ronde van toernooi in Doha De Nederlandse, nummer 66 van de wereld, verloor in de tweede ronde met 6-2 6-4 van de Tsjechi sche Tereza Martincova, de mondi ale nummer 42. Het duel duurde een uur en 10 minuten. Rus kwam in de tweede set na een 5-0-achterstand nog terug tot 5-4. De Tsjechische, in de vorige ronde te sterk voor de Oekraïense Elina Svitolina, benutte echter in de tiende game van de set haar tweede wedstrijdpunt. De 31-jarige Rus boekte maandag nog een knappe overwinning op Veronika Koedermetova, die afge lopen weekend nog finaliste was in Dubai. Rus was, nadat ze in de tweede ronde van het kwalificatie toernooi was gestruikeld, als lucky loser toegelaten in Qatar. INTERVIEW GROENEWEGEN OVER HET HOE EN WAAROM VAN ZIJN VERTREK BIJ Dylan Groenewegen (28) gooide afgelopen winter het roer om. Jarenlang was hij het boegbeeld van Jumbo-Visma, nu rijdt hij in het blauw van de Australische ploeg BikeExchange-Jayco. Want voor de sprinter telt boven alles - wederom - succes in de Tour de France en nieuwe lente en een nieuw geluid. De be roemde dichtregels van Herman Gorter passen bij de rigoureuze keu zes in het wielerleven van Dylan Groenewegen. Bij Jumbo-Visma groeide hij in zes jaar uit tot een van de beste sprinters ter wereld. Hij won vier etappes in de Tour de France en werd een uithangbord van de Nederlandse ploeg. Maar na de crash met Fabio Jakobsen in de Ronde van Polen in 2020 werd hij voor negen maanden geschorst en moest hij op zoek naar zichzelf. In een videogesprek vanuit huis, daags voor zijn vertrek naar de UAE Tour, waar gisteren Tom Dumoulin knap derde werd in de tijdrit, vertelt Groenewegen over de keuze om over te stappen naar een nieuwe ploeg. Als hij in beeld verschijnt, is hij juist bezig testuit slagen te verzamelen om de beno digde QR-codes te krijgen om naar Abu Dhabi te reizen. 's Ochtends heeft hij zijn zoon tje Mayson naar de crèche ge bracht. Vriendin Nine is voor een paar dagen naar Spanje om de trouwlocatie te kiezen voor hun huwelijk in oktober. ,,Ze heeft door het hele huis briefjes opge plakt met wat ik moet doen, en wat en wanneer die kleine moet eten. Maar het gaat goed, hoor. Als hij zo terug is, moet hij even wat eten en daarna valt-ie in slaap.'' Dylan Groenewegen: ,,Het is een gedoe, hoor. Want ik zou het kut vinden als ik het nu krijg. Dus ik ben op mijn hoede. Ik let op waar ik naartoe ga. En als ik met vrien den afspreek, doen we allemaal een test. Vroeg of laat gaan we het allemaal krijgen, maar soms denk ik: misschien had ik het beter in de winter kunnen hebben. Aan de andere kant: je weet niet hoe ern stig ziek je ervan wordt. Ik heb al mijn vaccins gehad, dus hopelijk niet heel erg. Maar als je het hebt, kun je niet koersen.'' ,,Ik merkte vorig jaar toen ik mijn comeback maakte, dat ik niet heel lekker in mijn vel zat. Ook na alles wat er was gebeurd natuurlijk. Na mijn schorsing ging ik weer wed- strijden rijden, maar dat ging niet echt lekker. Het begon al in de Giro, daarna de Ronde van België. Toen ik binnen de ploeg vroeg naar de sprinttrein, moest ik het gaan doen met andere jongens. En zo waren er nog wat dingen tussen mij en de ploeg waardoor het niet vlekkeloos liep. Dat is ook logisch als je kijkt naar de klassements ambities van de ploeg. Alleen moest ik aan mezelf denken. Wat wil ik? En dat is een echte sprint- trein om me heen. ,,Ik vroeg me af of ik nog wel op mijn plek zat. Ik dacht ook aan de grote ronden. Afgelopen jaar heb ik de Giro gereden, maar mijn hart ligt bij de Tour. Maar bij Jumbo werd dat een lastig verhaal, omdat ze die gele trui willen winnen. Is dat niet dit jaar, dan volgend jaar. En anders het jaar erop. Dat gaan ze blijven proberen en dan is het voor een pure sprinter heel lastig. Voor mijn gevoel zat ik een beetje op een dood spoor. Ik vroeg me af of ik mezelf nog wel helemaal te rug zou vinden bij deze ploeg. Het antwoord was heel duidelijk: nee.'' ,,Ik laat ook heel veel mensen ach ter. Bijvoorbeeld Merijn Zeeman, mijn trainer, met wie ik een heel goede band had. Merijn was meer dan mijn trainer. Hij gaat met heel zijn ziel op in het fietsen. Hij ziet de ploeg echt als zijn kindje en daar geeft hij alles voor. Dat heeft hij ook altijd voor mij gedaan. In de goede jaren met de Tour-over winningen, ook tijdens mijn schorsing en toen ik wegging. Mijn vertrek sloeg bij Merijn in als een bom, maar dat is ook goed. Dat geeft onze verstandhouding aan. Toen ik twee weken geleden in Saoedi-Arabië twee ritten won, appte hij gelijk. 'Grote klasse, ziet er weer uit als vanouds.' Dat zijn mooie woorden. Ik heb ook super- mooie jaren gehad met Jumbo en dat vergeet ik niet. Maar een WOENSDAG 23 FEBRUARI 2022 GO HANDBAL De Nederlandse handbalsters krijgen waarschijnlijk weer een buitenlandse bondscoach. Volgens Zweedse media wordt Per Johansson coach van Oranje. Vlak na de Olympische Spelen van Peking is weer een dopinggeval naar bui ten gekomen. De Spaanse kunstrijdster Laura Bar- quero heeft positief getest op een verboden middel. De 20-jarige Madrileense werd getest na de korte kür van het paarrijden. Met Marco Zandron eindigde ze op de elfde plaats. Tijdens de Spelen testten ook een langlaufster en bobslees ter uit Oekraïne en een Iraanse skiër positief op doping. In Peking bleek dat de Russische kunstrijdster Kamila Valijeva vlak voor de Spelen was betrapt. TENNIS Het is tennisster Arantxa Rus niet gelukt zich te plaatsen voor de derde ronde van het sterke bezette WTA-toernooi van Doha. 'Alsof ik aan hoofdstuk 2 van mijn carrière begin' Daan Hakkenberg Rotterdam Eerst even over corona. Houd jij er in je achterhoofd rekening mee dat je door een besmetting mis schien wedstrijden zult missen? Jouw vertrek bij Jumbo-Visma kwam als een verrassing voor de buitenwacht. Hoelang was je hier zelf al mee bezig? Zijn eerste van vier etappezeges in de Tour de France boekte Groenewegen in 2017, op de Champs-Élysées in Parijs. foto anp Geen lichtzinnige gedachten. Ook geen lichtzinnig besluit. In 2022 kon Dylan Groene wegen al twee keer juichen. Hij won twee ritten in de Ronde van Saoedi-Arabië. FOTO COR VOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24