w Onrust bij Ajax? Benfica maakt het 'Ze zei ja' 22 Kort ,-S Gelijke betalingen in de VS De Amerikaanse voetbalsters hebben afge dwongen dat ze vanaf nu evenveel geld ontvangen als de spelers uit de nationale mannenploeg. Na een lange strijd met US Soccer kregen de speelsters hun zin. Ook ontvangen de voetbalsters van Team USA ruim 21 miljoen euro als compensatie voor gemiste inkomsten in de afgelopen jaren. De VS is met vier wereldtitels het meest succesvolle land in het vrouwenvoetbal. Ajax doet melding bij ISR Ruim twee weken nadat het grensover schrijdende gedrag van Marc Overmars naar buiten was gekomen, heeft Ajax bij het Instituut Sportrechtspraak (ISR) mel ding gemaakt van de zaak. Een aanklager gaat nu eerst onderzoeken of het ISR de juiste partij is om de zaak te behandelen. Overmars legde zijn functie als directeur neer, nadat de club meldingen had gekre gen van vrouwelijke werknemers over wangedrag van de oud-international. 'CL-finale verplaatsen' De finale van de Champions League mag niet in Rusland worden gespeeld, zegt de Britse premier Boris Johnson. Het duel staat op 28 mei gepland in Sint-Petersburg. „Ik vind het ondenkbaar dat grote interna tionale voetbaltoernooien in Rusland kun nen plaatsvinden na de invasie van een soeverein land", zei Johnson na het bericht dat de Russische president Poetin besloot Donetsk en Loehansk in Oekraïne als onaf hankelijk te erkennen. Oekraïner jaar geschorst De internationale ijshockeyfederatie IIHF heeft Andrei Denijskin uit Oekraïne voor een jaar geschorst omdat hij een racistisch gebaar maakte naar zijn zwarte tegenstan der, de Amerikaan Jalen Smereck. Dat ge beurde op 26 september 2021 in een duel tussen Krementsjoek en Donbass. „Dit tolereren we niet", aldus de IIHF Parijs Agüero Pelé CHAMPIONS LEAGUI ACHTSTE FINALE: BENFICA - AJAX Ajax is terug bij de crème de la crème van Europa. Na een historisch sterke poulefase mikken de Amsterdammers nu op een nieuwe stunt. Aan de eerste tegenstander, Benfica, mag het niet liggen. Al blijven het Portugezen. CHAMPIONS LEAGUE Ajax-coach Erik ten Hag noemde de kansen om ten koste van Benfica de kwartfinale van de Champions Le ague te bereiken zondag nog fifty- fifty. Wie niet beter zou weten, zou denken dat Ajax de Portugese kop loper treft. Maar Benfica mag dan eerder dit seizoen PSV en Barcelona hebben uitgeschakeld, sindsdien sneuvelde trainer Jorge Jesus en wankelt nu de positie van zijn op volger Nélson Verissimo. Ook om dat het spel niet overhoudt. FC Porto lijkt met twaalfpunten voor sprong niet meer te achterhalen. Sporting, in de poulefase twee keer door Ajax verslagen, heeft zes pun ten meer dan de stadgenoot. De bookmakers kijken er dan ook iets anders naar dan Ten Hag, die de favorietenrol graag afschuift. Voor elke ingezette euro op een kwartfi- naleplek voor Ajax is een kwartj e te winnen. Oftewel, de Nederlandse koploper is torenhoog favoriet. Dat heeft niet alleen met de problemen van Benfica te maken, maar ook met de opwaartse lijn die Ajax na de winterstop weer laat zien. Nu de prijzen verdeeld gaan worden, geeft de ploeg net als een jaar geleden geen krimp. Naast de bekerwed strijden tegen Excelsior Maassluis (9-0) en Vitesse (5-0) speelde Ajax vijf competitieduels na de winter stop. Die leverden vijf zeges en veertien treffers op. Grote uitdaging Nationaal ligt het elftal wederom op koers. Maar de grote uitdaging halen trainer en spelers toch vooral uit de Europese koningsklasse. Na twee mislukte pogingen snelde het intact gebleven elftal in een fout loze poulefase naar overwintering. Achtste finales I Sindsdien bespeurde Ten Hag al veel energie in zijn selectie, zei hij in december al. De rentree in de knock-outfase, die wilde niemand missen. De spelers weten immers dat daarin alles mogelijk is. Daley Blind, Dusan Tadic en Noussair Mazraoui behoorden tot de stuntploeg van 2019. Talenten als Jurriën Timber en Ryan Graven- berch keken toen vanaf de tribune toe. Een campagne die op een paar tellen van de finale bitter eindigde, maar ook een doorbraak betekende in het denken: in mogelijkheden in plaats van onmogelijkheden. De poulefase was niet meer genoeg. ,,Na de 1-4 zege bij Real Madrid kwam bij mij het besef: niks is on mogelijk. Ik dacht: dat wil ik ook'', zei Gravenberch eerder deze week nog. Drie seizoenen later is Ajax terug bij de beste zestien clubs van Eu ropa. Niet om even mee te doen, V:\v. maar om opnieuw te verrassen. Of zoals Ten Hag zei toen hij tien maanden geleden bijtekende: 'om de Europese top te ergeren'. Hij stelde al dat de historische rits zeges in de groep weinig waard is als de campagne in de achtste finale strandt. De belangen zijn daarin groot voor Ajax, met een kwalifica tiebonus van dik 10 miljoen en het door het Overmars-schandaal be- Grootschalige corruptie, een 'criminele' steniging, een ruzie tussen trainer en captain en als klap op de vuurpijl de vermeende omkoping van een arbiter. Wie denkt dat Ajax vaak in brand staat, moet eens eens kijkje nemen bij het dolende Benfica. Waar Ajax al weken in de greep wordt gehouden door de kwestie rond de grensoverschrijdende Marc Overmars, moet tegenstander Ben- fica vanwege een vermeend om koopschandaal zelfs vrezen voor lijfsbehoud. Reden daarvoor zijn de bijna twee miljoen euro die via een computerbedrijf zijn overgemaakt aan arbiter Bruno Paixao. Tot die ontdekking kwam het Openbaar Ministerie tijdens een onderzoek naar vermeende fraude en witwaspraktijken van zaken man en voormalig Benfica-preses Luis Filipe Vieira. Bij het graven in de boekhouding van het computerbedrijf, dook ook de naam van Paixao op. Diverse Portugese media maakten eerder deze maand melding van een be drag van 1,9 miljoen euro dat door gesluisd zou zijn naar de voorma lige scheidsrechter. Paixao is zich van geen kwaad bewust. 'Puur toe val', stelt hij. Benfica ontkende in een statement ook schuldig te zijn. Het OM zegt ondertussen aan wijzingen voor corruptie te heb ben. Ook de tuchtraad van de Por tugese bond is begonnen met gra ven. Voor bewezen pogingen staat puntenaftrek. Wordt omkoping he lemaal bewezen, dan kan de top club zelfs wordt teruggezet naar het tweede niveau. Het is niet het eerste schandaal van de voorbije jaren. In 2018 werd de huisjurist van de club van liefst 79 administratieve misdrijven ver dacht. Dat liep voor Benfica met een sisser af. Twee jaar geleden haalde een deel van de achterban negatief het nieuws, door de spelersbus te beko gelen. Benfica sprak daarop van een 'criminele' steniging. Voor de win terstop was het weer hommeles. Quote van de dag WOENSDAG 23 FEBRUARI 2022 GO ï- J t|k .12* j ,-H iMi1.0 VOETBAL VOETBAL VOETBAL IJSHOCKEY 2,5 Tennisster Ana- stasia Pavlioetsj- enkova staat nog zo'n 2,5 maand aan de kant vanwege een kniebles sure. Daardoor is het onzeker of de Russin vanaf 22 mei kan deelnemen aan Roland Garros. Vorig jaar haalde ze de finale. Hoewel Sergio Agüero enkele maanden terug zijn carrière beëindigde na hartklachten, gaat hij eind dit jaar wel naar het WK in Qatar. De 33-jarige spits uit Argentinië krijgt een rol in de begeleidings staf van de nationale ploeg. De Braziliaanse voetballegende Pelé moet langer in het ziekenhuis blijven. Pelé (81) ligt al tien dagen in het hospitaal om chemothera pie te ondergaan na behandeling van een darm tumor. Hij heeft ook een urine weginfectie. O a <0 Gouden kans op JohanInan Lissabon Vandaag 21.00 uur Benfica - Ajax 21.00 uur Atlético M. - ManUnited *returns op dinsdag 15 maart Gisteren Villarreal - Juventus nnb Chelsea - Lille nnb *returns op woensdag 16 maart Vorige week woensdag RB Salzburg - Bayern München 1-1 Internazionale - Liverpool 0-2 returns op dinsdag 8 maart Vorige week dinsdag PSG - Real Madrid 1-0 Sporting Lissabon - ManCity 0-5 returns op woensdag 9 maart - 'r O,-.-!, 00 Terwijl zijn spelers zich rekken en strekken bekijkt Erik ten Hag het stadion in Lissabon. foto anp Johan Inan Lissabon - Darter Raymond van Barneveld heeft zijn partner Julia ten huwelijk gevraagd. De vijfvoudig wereldkampioen deed dat bij de Eiffeltoren in Parijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22