mmmm bolderman nl goedkoopste met vertrekgaranties 17 Drie lagen kleding om minder te stoken De kachel gaat pas aan als het 10 graden vriest het geld op de rekening hebben; veel gemeenten zijn nog druk met het opzetten van de loketten voor compensatie. Fortuin vindt dat de politiek met een koopkrachtplan voor wer kenden, senioren en uitkeringsge rechtigden moet komen. ,,De koopkrachtplaatjes die het kabinet eerder voorschotelde zijn achter haald. Het gaat niet meer om een koopkrachtverlies van 0,1 pro cent." Ook het netwerk Noom hoopt dat de politiek in actie komt. Vol gens de netwerkorganisatie heeft een grote groep ouderen weinig over om nog op te bezuinigen. Besparingstips De energiebedrijven zetten alle zeilen bij om problemen te voor komen. Bij Vattenfall sturen ze mensen mails of attenderen ze via de nota's op mogelijkheden om de klap te verzachten. ,,We hopen de klanten te kunnen bereiken'', zegt de woordvoerder. Ook andere energiebedrijven proberen de klant te helpen, bijvoorbeeld door besparingstips te geven. De energieleveranciers houden de vinger aan de pols bij hun klan ten. Hoe eerder mensen in proble men hulp krijgen, hoe kleiner de problemen blijven, is de erva ring. De energiebedrijven sluiten deze week een nieuw convenant met de NVVK voor schuldhulp voor mensen die de energiereke ning niet meer kunnen betalen. Mensen hoeven zich niet direct zorgen te maken dat ze worden afgesloten. Energiebedrijven zijn heel terughoudend met het afslui ten. Dat gebeurt in principe alleen bij notoire wanbetalers. Geld-terug-garantie V Repatriëringsgarantie Omboekgarantie* 8 dagen Krakow en omgeving 8 dagen Drielandenreis, Nauders en de Bernina Expresss 10 dagen Barcelona en omgeving 10 dagen Istrië, Opatija 10 dagen Saas-Grund met Mont-Blanc Express, Zwitserland 15 dagen Noordkaap Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! GO WOENSDAG 23 FEBRUARI 2022 Pedro Andrade. FOTO FRANK DE ROO De 85-jarige Pedro Andrade woont in een huurflat in Rotterdam. Hij trekt tegenwoordig drie lagen kleding aan. Hij is zo bang voor de hogere stookkos ten dat hij de kachel niet meer durft aan te zetten, vertelt Ruthmila Cicilia namens hem, omdat hij niet goed uit zijn woorden komt. Cicilia is vrijwilliger bij het netwerk Noom voor oudere migranten: „Veel ou deren zitten in een financieel schrij nende situatie, ook deze meneer." Sinds vorig jaar betaalt hij al 182 euro aan stookkosten en daar komt 80 euro bo venop voor gas en elektra. Dit gaat dit jaar nog verder omhoog, alleen is nog niet bekend met hoeveel. Cicilia: „Me neer leeft nu al on der de armoede grens; hij heeft min der dan 130 euro per maand. Hij gaat nergens naartoe, want er is geen geld. Het is overleven met geld." Andrade: ,,Ik heb veertig jaar altijd hard gewerkt, en nu dit." Dat de prijzen stijgen, merkt de Dieuwke de Vries (59) uit het Friese Noordbergum maar al te goed. Laatst be taalde ze in de super markt voor een kuipje halvarine van 500 gram geen 69 cent maar 89 cent. ,,Ik begin nu echt te merken dat levens middelen duurder wor- den en ik koop al alleen budgetmerken." Wat ze aan haar energie en gas kwijt is, weet ze niet precies. Maar ze heeft een variabel con tract en houdt er reke ning mee dat de nota zal stijgen. Ze doet al alles om haar verbruik laag te houden. Ze zet de kachel alleen aan bij -10 en ze gebruikt alleen warm water als ze onder de douche stapt. Als ze iets moet afwassen, ge bruikt ze de waterkoker voor warm water. Bij een reorganisatie verloor ze tien jaar geleden haar baan als administratief medewerker. Toen haar uitkering stopte, kwam ze niet in aanmerking voor de bijstand omdat ze te veel spaargeld had. Haar auto deed ze weg en ze verzekert zich niet meer aanvul lend. Ze heeft een kran tenwijk en brengt post rond. ,,Mijn inkomen is niet erg hoog. Je moet een beetje geluk heb ben met dingen die niet kapot gaan." i Vertrekdata: 18,25 apr/2, 9,16,23, 30 mei/6,13,20,27juni/4 juli etc. Vertrekdata: 14,21,28 mei 4,18, 25 juni/2, 9,16.23,30juli etc. Vertrekdata: 16 mei 11,25 juli 8,22 aug. I Vertrekdata: 7.21,28mei/4,11,18, 125 juni/2, 9,16,30juli/13 aug etc. Vertrekdata: 4,11,18,25 apr/2, 9, 16,23,30 mei/6,13,20.27juni etc. Vertrekdata: 18,25 apr/2, 9,16,23, 30 mei 6 juni 4,18 juli 1 aug etc. Drukfouten en/of prijswijzigingen voorbehouden. Bekijk de voorwaarden op onze website. I ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 wqplr boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excL Caiamiteitenfonds, reserveringskosteni, consumentenbijdrage SCR e.v.t. brandstoftoestag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 17