De eerste van Lubach stelde niet teleur U België vervolgt verdachte van dood kleuter 15 MARJAN BERK Ik verheugde mij al de hele week op die Lubachshow. Ik was bang mij te verslapen, want met al die veranderingen van aanvangs- en slui tingstijden, begint het bij mij als ge volg daarvan een beetje door elkaar te lopen. Zo heb ik op alles voorbereid nog steeds een mondkapje aan één oor hangen Als digitaal dwaallicht stuit ik tij dens mijn zoektochten naar gemiste uitzendingen op mijn toestel op de merkwaardigste programma's die ik anders nooit zou hebben gevonden. Tijdens een uitzending van Down- ton Abbey stuitte ik op een moment, waarop ik de door mij intens bewon derde Maggy Smith, die in deze serie een ongelofelijk grappige chique oude dame speelt, in een onbewaakt spelmoment met een kritische vin ger een randje stof van een antiek meubel heb zien vegen! Vooral de uitsmijter met Kim van Kooten en de puberende kinderen en haar eigen man Maar nu had ik mij grondig voor bereid om naar het nieuwe program ma van Arjen Lubach te kijken en ik was gelukkig dat ik stipt op tijd de goeie zender had gevonden! Vooral de uitsmijter met Kim van Kooten en haar verhaal over de nieuwe succes volle serie over puberende kinderen, en haar eigen man die we nu langza merhand hebben leren kennen als succeskandidaat van De Slimste Mens, waardoor wij in deze Lubachshow kennismaakten met deze grensover schrijdende kracht van het medium televisie. Heerlijke verwarring zien wij graag, zoals wij ook erg verwilderd raakten, toen wij in de uitzending van M een schitterende sopraan een vir tuoos lied over een dildo hoorden zin gen. En dan als voorbeeld van beeld- rijm de topacteur, echtgenoot van Kim, zagen spelen met een slecht exemplaar van dit handige gebruiks voorwerp voor zijn buik gebonden weer in de televisieserie met die pube rende kinderen! NA INZAMELING MAG ARGENTIJN VAN IND IN NEDERLAND BLIJVEN OPLUCHTING De Argentijnse tangozanger Omar Mollo (72) en zijn echtgenote Graciela Minervino (63) mogen alsnog in Nederland blijven. Vorig jaar trok de IND hun verblijfsvergunning nog in. it is geweldig nieuws.'' Gra- ciela Minervino, tevens de mana ger van haar man, reageert dolblij op het be richt van de Immigratie- en Na turalisatiedienst (IND) dat zij en haar man toch niet Nederland uit moeten. ,,We zijn enorm opge lucht en mijn man is super dank baar. De afgelopen maanden wa ren niet gemakkelijk voor ons.'' De nachtmerrie van Mollo en Minervino begon eind oktober. De IND meldde toen uit het niets dat hun verblijfsvergunning werd ingetrokken. Op advies van hun accountant had het echtpaar in woonplaats Amsterdam een bijstandsuitkering aangevraagd. ,,Door de pandemie kon mijn man al geruime tijd niet werken, al onze optredens waren gecan- celd. Ons spaargeld raakte op.'' Probleempje: de IND kreeg deze informatie ook doorgespeeld. Weliswaar mag het stel hier blij ven omdat Mollo ook een Spaans paspoort bezit, maar ze moeten wel hun eigen broek ophouden. Nu ze een beroep deden op Ne derlandse sociale voorzieningen, trok de immigratiedienst hun verblijfsvergunning resoluut in. 'Het is in het belang van de Nederlandse overheid dat vreemdelingen geen last zijn voor het economisch welzijn van het land', viel in de brief te lezen. 'U moet Nederland binnen vier weken verlaten. Als u dat niet doet, kunt u worden uitgezet.' Donderslag Het nieuws kwam als een don derslag bij heldere hemel bij Mollo en Minervino, die hier in 2017 neerstreken en hun hart aan Nederland hebben verpand. Mol- lo's eerste Europese optredens waren in Amsterdam. Zo trad hij onder meer op met de bekende bandeonist Carel Kraayenhof en het Amsterdamse Sinfonietta. Minervino wilde als jong meisje naar ons land nadat ze het Dagboek van Anne Frank las. ,,Toen zei ik: op een dag zal ik in Amsterdam wonen. Mijn eerste trip in Europa was naar Neder land.'' Crowdfunding De aanvankelijke wanhoop ('We waren ten einde raad') maakte al snel plaats voor een strijdbare houding. Met hulp van een advo caat tekende het echtpaar be zwaar aan tegen het IND-besluit. Vrienden en kennissen zetten vervolgens een crowdfunding met benefietconcert voor hen op. Bij een opbrengst van 10.000 euro of meer zou de IND zijn be sluit waarschijnlijk herzien. Dat gehoopte bedrag werd We zijn blij en dankbaar, we voelen ons enorm op ons gemak in jullie land ruimschoots gehaald: voor, tij dens en na het op 16 januari ge houden concert kwam bijna het dubbele binnen: circa 19.000 euro. ,,Een ongelooflijk resul taat'', zegt Graciela Minervino. De afgelopen weken wachtten Mollo en Minervino met span ning op bericht van de IND. Maandagavond kwam het verlos sende bericht binnen bij hun ad vocate Sofie de Schutter. Uit een nieuwe controle door de immi gratiedienst is gebleken dat hun banksaldo hoog genoeg is om hier te kunnen blijven. ,,We zijn blij en dankbaar, we voelen ons enorm op ons gemak in jullie land en hebben zoveel lieve vrienden en kennissen hier.'' Minervino is optimistisch over de toekomst, zeker nu de strenge coronamaatregelen zijn terugge draaid. ,,Hopelijk kan mijn man snel weer optreden en concerten geven. Er zijn al de nodige dingen binnengekomen waar we mee bezig zijn. Ook hoopt Omar ko mend jaar een nieuw album in Nederland te kunnen opnemen.'' Beiden hopen nieuwe proble men met de IND te voorkomen. ,,Wij hebben niet veel nodig om gelukkig te zijn en zijn happy met onze studio in Amsterdam.'' België had om overlevering van De K. gevraagd. Justitie in Den- dermonde wil hem vervolgen voor moord dan wel doodslag en kinderontvoering. Het lichaam van Dean werd maandagavond 17 januari op het werkeiland Neeltje Jans bij Vrouwenpolder in Zeel and gevonden. De K., eerder ver- oordeeld vanwege de fatale mis handeling van een 2-jarig kind, was toen al aangehouden omdat hij het jongetje zou hebben mee genomen vanuit het Belgische Sint-Niklaas. Hij was de oppas van het kind en werd opgepakt in het Utrechtse Meerkerk. De Belg ont kent de beschuldigingen. Hij wilde in Nederland worden be recht, volgens zijn raadsman om dat de omstandigheden in de ge vangenis in Dendermonde on dermaats zijn. Dat zou met name gelden voor de toegang tot ge zondheidszorg voor gedetineer den. De 25-jarige Nederlandse vrien din van De K. is medeverdachte in de zaak. Zij zit vast in België. - ANP GO WOENSDAG 23 FEBRUARI 2022 i David Bremmer Amsterdam - Omar en Graciela AMSTERDAM De 34-jarige Dave De K., die wordt verdacht van betrokken heid bij de ontvoering en het overlijden van de 4-jarige kleu ter Dean, kan worden overgele verd aan België. Dat heeft de Internationale Rechtshulpka mer (IRK) van de rechtbank in Amsterdam gisteren bepaald. A De uit vaart van kleuter Dean was op 29 ja nuari, in Beve- ren. Verdach te Dave De K. komt in België voor de rech ter. FOTO'S BELGA, ANP Tangozanger kan wel dansen van geluk E Omar Mollo hoopt na de versoepeling van de corona maatregelen op veel optredens in Nederland. foto riki cieri

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 15