Goes raakt twee vleugelaanvallers kwijt Voetbal Podcast 19 over stille autoritten en korte invalbeurten Middelburgse is in laatste kilometers hard voor zichzelf 11 Joey de Kok ligt eruit Dat wielrenners hard voor zichzelf kunnen zijn, bewees Yva Geluk zondag meer weer eens in de Koerspret MTB Beachrace Zeeland. Vier kilometer voor de finish sloeg de 32-jarige Mid delburgse over de kop. Ze brak haar sleutelbeen - naar later bleek op drie plaatsen - en klom helemaal dizzy weer overeind. Toch reed ze de koers nog uit. ,,Want", zo legde ze maandag uit, ,,niet finishen betekende: geen punten. En ik wilde heel graag mijn eerste plaats in het algemeen klasse ment behouden..." Geluk was één van de honderden mountainbikers die op de Kop van Schouwen de laatste wedstrijd van het Nederlands kampioenschap 'strandra- cen' reden. Van Beachclub Perry's, aan het begin van de Brouwersdam, trok het peloton met volle tegenwind rich ting de Stormvloedkering. Daar draai den ze om, om vervolgens met een rot gang weer koers te zetten richting het noorden. Diepe plas ,,We reden met z'n drieën samen", ver telde de Walcherse. ,,De nummer één in de wedstrijd lag een stukje voor op ons. Vier kilometer voor de finish zag ik een stukje strand waarop ik dacht dat het sneller zou gaan. Ik wilde nog pro beren het gat te dichten. Maar een plas waar ik door reed, bleek veel dieper dan ik had gedacht. Ik sloeg meteen over de kop en belandde met mijn hoofd onder water. Ik had gelijk veel pijn, ik wist ei genlijk meteen al dat mijn sleutelbeen gebroken was." Twee mannen hielpen Geluk over eind en zetten haar op de fiets. Aanvan kelijk reed ze de verkeerde kant op. Zo van slag was ze. ,,Die mannen zeiden wel tegen me: je kunt beter stoppen. Maar ik wilde koste wat het kost door. Het voordeel was dat de rest van het strand er goed bij lag, waardoor ik niet zo stuiterde op mijn fiets. Alleen het laatste stuk was rul. Dat was pijnlijk." De Middelburgse finishte nog wel als vierde (op maar tweeënhalve minuut van nummer één Demi de Jong) en eindigde toch nog als eerste in het alge meen klassement van de licentiehou ders. En daar was het haar om te doen... „Gelukkig was de podiumceremonie meteen, maar de beker kon ik niet meer omhoog houden." Zoveel pijn Via de huisartsenpost belandde Geluk zondagmiddag in het ziekenhuis van Ik sloeg meteen over de kop en belandde met mijn hoofd onder water Goes, waar foto's werden gemaakt en ze te horen kreeg dat ze geopereerd moest worden. Maandagochtend hoorde ze evenwel dat ze pas over drie weken aan de beurt zou zijn. Geluk: ,,Maar ik had zoveel pijn, ik wilde daar niet op wachten. Toen heb ik naar een ziekenhuis in Herentals gebeld en daar zeiden ze: kom over twee uur maar langs. Mijn vriend heeft me er meteen naartoe gereden. Dokter Claes gaat me nu dinsdag opereren. Hij heeft al veel bekende renners onder het mes ge had." Yva Geluk is een verdienstelijke amateurwielrenster, die veel traint en mooie wedstrijden opzoekt. Komende zomer wil ze meedoen aan de World Police and Fire Games meedoen in Rot terdam. In die stad werkt ze ook als 'operationeel specialist' bij de politie. ,,Een sleutelbeenbreuk herstelt meestal vrij snel", zei ze. ,,Over komende zomer maak ik me dus nog niet zo'n zorgen. Maar wel over het trainingskamp van over drie weken. Nu ik in België terecht kan, ben ik al een stuk opgeluchter dan vanmorgen." Bij de zaterdag-tweedeklasser wordt Huib van Hecke herenigd met zijn ou dere broer Guus. Naast de vleugelaan valler - voormalig speler van Kloetinge - maakte ook Elloukmani zijn afscheid bekend. De Brabantse buitenspeler gaat dichter bij huis voetballen. Samen met teamgenoot Gianni Tiebosch kiest hij voor tweedeklasser SC Kruisland. De selectie van Goes telt inmiddels diverse nieuwkomers: Tim de Winter (Kloetinge), Steve Schalkwijk (Hoek), Daniël Wissel (ASWH), Erwin Franse (Hoek), Roycel James (Hoek), Steven Smulder (Hoek), Dany van Dijk (RCS) en Dion Aerssens (Oostkapelle). Sylvio Hage en Hiep Nguyen ver lengden onlangs hun verbintenis. Reza Maipauw, Francis Kabwe Manengela, Stefan de Bert en Guillaume Clinc- kemaillie tekenden afgelopen zomer een overeenkomst voor twee seizoe nen en behoren normaal gezien ook komend seizoen tot de selectie. Aanvoerder Ruben Hollemans ver kast naar Serooskerke. Na een vol speelweekend schoof Daniël Wissel aan voor aflevering 19 van de PZC Voetbal Podcast. De aanvaller van ASWH, die terugkeert bij Goes, laat samen met presentator Juriën Dam en verslaggever Barry van der Hooft zijn licht schijnen op diverse wedstrijden. Wissel vertelt ook over de periode waarin hij zijn basisplaats bij tweede divisionist ASWH kwijtraakte. In die maanden reisde hij nog samen met trainer Rogier Veenstra heen en weer tussen Middelburg en Hendrik-Ido- Ambacht. ,,Toen heb ik wel iets min der gezegd in de auto'', vertelt Wissel. ,,Dat ik mijn basisplaats kwijt was, dat vond ik niet zo erg, dat hoort bij het voetbal. Dat Rogier steeds in een ander systeem speelde, vond ik erger. Dat paste niet bij hem als trainer." Uiteraard wordt ook de derby Hoek- Goes besproken, gaat het over Kloetin- ge-speler Valentijn van Keulen en ko men twee doelpunten van Niels Lu- teijn voor Zeelandia Middelburg aan de orde. De podcast is te beluisteren op www.pzc.nl/sport en via de diverse podcastkanalen. De mountainbikester uit Middelburg slaat over de kop op het Schouwse strand, maar stapt gehavend weer op de fiets. ,,Twee mannen zeiden: je kunt beter stoppen. Maar ik wilde door." DINSDAG 22 FEBRUARI 2022 WESTDORPE RIA speelt thuis in Axel Vanwege de ra vage die de storm heeft aan gericht bij RIA Westdorpe, is het thuisduel met Corn Boys verplaatst naar Axel. In verband met carnaval was de voetbal wedstrijd al ver schoven van de zondag naar morgenavond 20.00 uur. Nu is ook de locatie anders. Kijk voor een overzicht van alle doorde weekse duels op www.pzc.nl ANKARA Joey de Kok kwam als eerste Zeeuw in actie bij de World Cup driebanden in Turkije. De jonge inwoner van Le- wedorp verloor beide partijen in de eerste ronde en werd uitge schakeld. Eerst was de Duitser Murat Hakani Guetler met 27-30 te sterk. In zijn tweede partij was hij kansloos tegen de Ko- reaan Bong Joo Hwang. Die partij eindigde in 13-30. Yva Geluk (geheel links, nummer 151) sloeg op de terugweg van de Zeeuwse strandrace over de kop in een diepe plas water. foto katja van noort Scharendijke - Yva Geluk Huib van Hecke en Riad Elloukmani vertrekken na dit seizoen bij derde divisionist Goes. Van Hecke verkast naar de club in zijn geboortedorp, Arnemuiden. - Len Wolters VLISSINGEN Geluk pakt nationale titel mét gebroken sleutelbeen Roeland van Vliet O £L O "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43