t k it stapje voor stapje echt nog beter' Peric kan bij rentree nog niet echt juichen Kloetinge ook met tien man op stoom 11 BESLIST DOOR GOALS VAN BAKX EN SCHALKWIJK (2-0) Aaron Verwilllgen sterk speelde op het middenveld, zocht de ruimte aan de rechterkant en leverde ver volgens een voorzet op maat af. Schalkwijk stond op de juiste plaats en knikte hard raak. Schalkwi]k bracht zijn seizoenstotaal op tien competitietreffers. Na twee 2-0-overwinningen op rij, tegen DVS'33 en Goes, is Hoek gestegen op de ranglijst en heeft het na lange tijd weer eens een positief doel saldo. Zaterdag wacht een pittige uitwedstrijd tegen Excelsior'31, dat vierde staat maar toch slechts vijf verliespunten minder heeft. Goes staat na de achtste neder laag van dit seizoen nog steviger op de laatste plaats, want de concur renten onderin pakten allemaal één of drie punten. Hoewel de Beve- landse ploeg nog twintig duels te spelen heeft, wordt handhaving een heel moeilijke klus. Goes won nog niet dit seizoen en dat is ook niet zo gek als je slechts twee keer de nul hebt weten te houden en in al die andere wedstrijden altijd twee en geregeld ook drie ofvier te- gengoals hebt moeten slikken. Toch gelooft Hollander er nog in. ,,Ja na tuurlijk, honderd procent. Er zijn nog genoeg wedstrijden te spelen en nog genoeg punten te verdelen. Het wordt een moeilijk verhaal, zo eerlijk moet je zijn. Maar ik werp de handdoek niet in de ring.'' De inwoner van Middelburg kon zich voorstellen dat het publiek misschien wel iets meer had ver wacht van het niveau van de derby. Grote schietkans ,,Wij kozen ervoor om in het blok te blijven en Goes wilde niet in het mes lopen'', analyseerde Bakx. ,,Bij de 1-0 veroverden we de bal in de opbouw. Mo Jabar speelde me hard in op mijn rechterbeen en ik denk dat de aanname zo goed was dat ik meteen een grote schietkans had. Die schoot ik goed binnen, denk ik.'' Voelde het op dat moment, na 16 minuten spelen, al alsofde winst binnen was voor Hoek? Bakx: ,,Nee, dat gevoel had ik niet. Daarmee zouden we onszelf ook behoorlijk overschatten'' Mohammad Jabar Zada, goed voor twee assists, en de andere con troleur Aaron Verwilligen speelden een uitstekende wedstrijd. ,,Zulke spelers hebben vaak momenten die niet in een samenvatting komen, maar die wel bepalen of je een wed strijd wint'', zei Bakx. ,,Het mid denveld is de zone van de waarheid, als je daar de slag kunt winnen ben je als ploeg al heel ver. Dan ontlast je ook je verdediging en je keeper. Het is terecht dat zij complimenten krijgen.'' Twee keer op rij scoren, twee keer de nul en twee keer winnen, dat voelt lekker. Toch moet nog nie- mand bij Hoek tevreden of eufo risch zijn, zei oud-prof Bakx. ,,We willen een goede tweede seizoens helft spelen. In eerdere wedstrijden hebben we slechte fases gekend waarin we vaak ook tegengoals moesten slikken. De winst van de laatste twee wedstrijden is dat we slechte fases beter hebben over leefd en niks weggeven. Al denk ik wel dat we de kanttekening moeten maken dat het aan de bal nog beter moet. Als je 2-0 voor staat moet het rustig worden in het veld en moet je vooruit blijven voetballen. We zijn op de goede weg, maar het moet stapje voor stapje echt nog be ter.'' De aanvaller zag het na een vroege tegentreffer al snel verkeerd gaan. ,,We waren slordig aan de bal, cre- eerden weinig en in balverlies kwamen we de afspraken niet na. Dan ga je forceren om terug te ko men, maar daardoor geef je alleen maar meer ruimte en kansen weg." Peric voelde dat er na de 1-0 wat onrust in de ploeg sloop. ,,Ze waren echt niet veel beter dan wij, maar dan moet je wel gewoon je taak uitvoeren." Na iets meer dan een halfuur spelen kwam de nummer drie van de eerste klasse op een grotere voorsprong. Terneuzense Boys kon niet lekker in het eigen ritme komen, vertelt Peric. ,,Wij moes ten het spel maken, daarin waren we niet geduldig genoeg." Snel na rust werd de achter stond nog groter, tien minuten voor tijd mocht de aanvalsleider zelf vanaf de stip iets terugdoen, maar ook dat lukte niet. ,,Die keeper kende mijn hoek, want ik heb al twee keer eerder een pe nalty bij hem gescoord. Ik besloot toch weer links te schieten, helaas dacht hij dat ook. Na afloop sprak ik hem. Hij wist het nog, zei hij." Frustratie Het past tot dusverre in het sei zoen van Peric, dat mede door blessures nog weinig hoogtepun ten kende. ,,Tijdens de voorberei ding liep ik een buikblessure op, nu ben ik pas klachtenvrij." Daar door kwam de spits nog niet tot scoren en dat zorgt voor frustra ties. ,,Dat gaat ook in je hoofd zit ten. Hopelijk valt het mee met mijn knie." Het volgende puntje van zorg. ,,Ik kreeg een tik op mijn knie en hoorde 'krak'. Nu kan ik eigenlijk alleen maar rechtdoor lopen." Pe- ric hoopt er volgende week, in het duel met BVCB, bij te zijn. ,,We draaien goed mee, maar het blijft ieder weekend strijden." weer gelijk en vlak daarvoor was Roy Mulder met rood naar de kant gestuurd. En dus was het tijd voor overleg. ,,We kwamen even bij el kaar, om de boel op scherp te zet ten." Dat gebrek aan ritme had weinig invloed op het spel, zag doelpuntenmaker Lou rens. ,,We speelden goed, Brielle werd nauwelijks gevaarlijk, alleen vergaten we om te scoren." Daar bracht de ze ventienjarige aanvaller na ruim een halfuur spelen hoogstpersoonlijk verandering in. ,,Nu gaan we door, dacht ik. Een paar minuten later stond het na een hoekschop ineens 1-1." Voor twijfels zorgde dat overigens niet. ,,Dat gevoel had iedereen eigenlijk wel in de kleedkamer." Dat bleek te kloppen, toen Je remy Hubregtse uit een ingestu deerde corner zorgde voor een hernieuwde voorsprong, al was die blijdschap van korte duur. Drie minuten later stond het al- Vertrouwen en energie Die preek leek te werken, want via Kyle Doesburg stond de thuis ploeg binnen de kortste keren weer op voorsprong. Door doel punten van opnieuw Lourens en AAiyi Valentijn van Keulen liep de formatie van Marcel Lourens uiteindelijk uit naar een duidelijke zege, tot tevredenheid van zoon Dano. ,,Brielle speelde vooral de lange bal en werd af en toe gevaarlijk met een verre ingooi, verder zijn we nauwelijks in de problemen geko men." Na de 5-1 tegen BVCB, van twee weken geleden, opnieuw dus een ruime overwinning. ,,Het valt nu gewoon wat vaker goed dan in het begin en we maken onze kansen af." Daar is Lourens met vijf tref fers in twee duels medeverant woordelijk voor. ,,Het gaat heel lekker, dat voel ik aan alles. Van doelpunten krijg je steeds meer vertrouwen en extra energie." VL MAANDAG 21 FEBRUARI 2022 g Goes over knie Goes-aanvaller Riad Ellouk- mani zoekt naar een opening, maar wordt ingesloten door de Hoek-spelers Jaïr Oosterlen (links), Aaron Verwilligen en Ist- van Bakx (4). foto frank peters - Barry van der Hooft DORDRECHT Terneuzense Boys was zater dagmiddag ongetwijfeld vol goede bedoelingen afgereisd naar Dordrecht voor het treffen met Oranje Wit, maar die plan nen konden al na vier minuten de prullenbak in. Zag ook Miroslav Peric die na lang bles sureleed voor het eerst in de basis mocht beginnen, al kon ook hij niet voorkomen dat zijn ploeg ruim verloor: 4-0. Ewoud van Troost zet zich schrap. foto richard van hoek KLOETINGE Echt de kans om sinds de her start weer in een ritme te komen kreeg Kloetinge tot nu toe nog niet, maar van dat feit leek de ploeg van Marcel Lou- rens zaterdag weinig last te hebben. Vooral in de tweede helft kende de eersteklasser, mede door twee treffers van Dano Lourens, weinig moeite met hekkensluiter Brielle: 5-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 56