Jeugdsoos draait op volle toeren 5 Kloosterzande host alle coronafrustratie eruit Zaterdagavond barstte in zaal De Linde een ouderwets leutfeest los. Polonaises lopen, carnavalskrakers mee- blèren en onder een driewerf alaaf de presentatie van prins Bartolo- meüs met zijn gevolg. ,,Man, wat hebben we hier naar uitgekeken", zegt secretaris Hans Smits van de Kloosterse carnavals stichting. ,,Lekker weer uit je dak gaan. Alle opgekropte coronafrus tratie eruit gooien. Kort na onze stoet in 2020 ging het land op slot. Vorig jaar werd carnaval op volle toeren daardoor door onze neus geboord. Kloorianen leggen het bijltje er zo maar niet bij neer." ,,We hebben volgens de gel dende regels toch een alternatief programma aangepakt", gaat Smits verder. „Online met een paar bingo's en een quiz. Voor de kin deren een kleurwedstrijd. Met een speurtocht en wedstrijd voor het mooist versierde huis werd ook buiten sfeer gecreëerd. Beter iets dan niets. Oud prins Ginus (Gino Bogaert) zette als Rien Serpetien carnavalesk getinte komische vi deo's online. Je moet de leut wel warm houden. Komend carnaval ziet er in ieder geval zonniger uit met activiteiten zoals de kluun tocht op zaterdag. Als de deelne mers in de horecagelegenheden een stempelkaart vol kunnen drinken krijgen ze het 'Kloorianen kruisje 'uitgereikt. Klapper van het feest is het bal masqué op maan dagavond met vooral uitbeeldin gen op straat." Een Klooriaan die zeker staat te popelen om er weer een flinke lap op te geven is prins Bartolomeüs (Bart Neve). Twee jaar geleden werd hij op 21-jarige leeftijd als benjamin van de Kloorianen tot prins gekozen. ,,Ik was als het ware nog groen achter mijn oren. Maar wat heb ik genoten. Wel zenuwen in het begin natuurlijk. Speechen voor een volle zaal, liefst met een kwinkslag de feestvierders bena deren. Het liep eigenlijk vlotjes en ik kreeg als uithangbord van de Kloosterse leut de smaak al snel te pakken. Dan kijk je ook uit naar de volgende editie. Ja corona gooit dan roet in het eten. We hebben wel iets kunnen doen, maar zwaaien naar mensen achter het raam, dat is niks. Nu kan het ge lukkig weer. Het aangepaste pro gramma, weliswaar nog zonder optocht, staat garant voor toch veel plezier." Een delegatie van carnavalsvereni ging De Mutsen is zaterdag ook wel in voor een feestje. ,,Lekker Man, wat hebben we hier naar uitgekeken met de voetjes van de vloer om carnavalsconditie op te bouwen en het groepsgevoel behouden", roept Muts Teun Kindt in het feestge druis. Normaal carnaval Ook deze wagenbouwersgroep snakt weer naar een normaal car naval. Kindt: ,,Onze vereniging telt zo'n veertig leden. Na de laatste optocht in Ossenisse 2020 is het flink ingekakt. Er staat wel een wa gen in de steigers maar bouwen zonder een doel motiveert niet. Bovendien waren er regels en daar probeer je wel aan te voldoen. En kele onlinevergaderingen zorgden toch voor wat contact. Verder heb ben we de kas gespekt met de ver koop van paaseitjes en onlangs de Mutsenbox, een feestelijke doos met gadgets en een heleboel lek kers. Maar onze club wil meer. Bouwen, optochten rijden en vooral feesten. We hebben ook al een planning gemaakt voor carna val volgende week. Samen ergens eten en lekker op stap gaan." ,,De kinderen en ook de vrijwilli gers zijn hartstikke blij dat er groen licht gegeven is om weer te draaien als voor de pandemie", zegt vrijwil liger Tamara van Vlierberghe. Sa men met Bojoura Steijaert onder werpt ze de kinderen in de leeftijd van tien tot vijftien j aar bij binnen komst aan een ludieke coronatest. Even met een lolly aan de binnen kant van de wang wrijven en de uit slag is snel duidelijk. 'Positief', dat vinden beide testers een positieve insteek om de soos weer op te star ten. Lekker bewegen Dj Stefano krijgt in de discozaal de kleurrijk verklede jongeren al snel in beweging. Carnavalskrakers staan garant voor polonaise lopen. De cowgirls Chayenna en Lizzy zijn met hun vriendinnetje Noa niet van de dansvloer weg te slaan. Lekker bewegen en af en toe eens gek doen want dat hoort toch bij carnaval", vinden ze. Wie het hossen, dansen en sprin gen even zat is, kan terecht in de aanpalende zaal. Hier is er vermaak met airhockey, tafelvoetbal en Play station. Van Vlierberghe: ,,Normaal staan er meer spelen opgesteld. Maar het thema carnaval moet een feeststemming uitstralen en dat is zeker gelukt." Pandemie De maandelijkse jeugdsoos bestaat inmiddels 34 jaar. Het vrijwilligers- bestand is goed op peil. Tijdens de pandemie waren er wel een paar soosavonden met beperkte toe gang. De Pink Ladies Raf en Levi krijgen vrijdag nog een prijsje voor de leukste uitdossing. De kop is er af. Een week voor het reguliere carnaval namen de Kloorianen alvast een voorproefje met intoeteren. VL MAANDAG 21 FEBRUARI 2022 Wermblaozen voor Carnaval in Kloosterzande, eindelijk weer een polonaise. foto frank peters Kloosterzande - Hans Smits, secretaris Kloosterse carnavalsstichting Kijk op de site bij pzc.nl/video SINT JANSTEEN Buiten raast de storm, binnen gaat het dak er figuurlijk af. De jeugdsoos mag eindelijk weer op volle toeren draaien. Ruim 150 kinderen pakten vrijdag avond in gemeenschapscentrum de Warande in Sint Jansteen flink uit bij de carnavalssoos. - Edy de Witte Na een coronatest met een lolly kon het feest beginnen. foto frank PETERS 'Lekker weer uit je dak gaan' Edy de Witte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 54