In Terneuzen krijgt De Nachtwacht achttien verschillende draaien Stilzitten is er niet meer bij in Mannee 4 c Hotel, restaurant en casino Naast een aanpak van de binnenstad heeft het Terneuzense college met een hoteltoren, restaurant en casino ook grote plannen voor de omgeving van de skihal. Een 65-meter hoge hoteltoren met 220 kamers, een restaurant, een ca sino met speelautomaten, een bow lingbaan en parkeerruimte voor dat alles. Onder de naam Zuidpoort Business Park moet de omgeving van de skihal een flinke impuls krij gen. Een en ander vindt ruimte in het gebied ten oosten van de skihal. Opvallend in het plan is ook de komst van een casino/speelauto- matenhal. Het onderwerp gokken leverde in het verleden stevige dis cussies op in de Terneuzense ge meenteraad. Volgens verantwoordelijk wet houder Frank van Hulle kan de speelhal nu wel komen omdat aan de eerder gestelde voorwaarde is voldaan. ,,We hebben in het verle den afgesproken dat een speelhal alleen in beeld komt als daarmee ook een restaurant en hotel ont wikkeld zou worden. Dat is hier nu het geval. We zijn als partij nooit per se tegen een speelautomatenhal geweest. Voorwaarde is natuurlijk wel dat er een goeie begeleiding is vanwege het risico op gokversla ving." De raadscommissie Omgeving mag zich er woensdag over buigen. De meningen lijken verdeeld. Het zou ten koste gaan van dat andere grote plan, is de vrees. Afschieten ,,Wij gaan het in ieder geval af schieten", kondigt PvdA-fractie- voorzitter Laszlo van de Voorde al aan. ,,Net nu we praten over miljoe nen te investeren in het opnieuw verlevendigen van de binnenstad, gaan we met dit soort ontwikkelin gen aan de rand van de stad begin nen? Zo'n hoteltoren, daar heeft het bedrijfsleven kennelijk een be hoefte aan. Dat wil ik best geloven maar kan dat niet in de binnenstad? Daar kunnen we ook wel de ruimte vinden voor een hotel. Moeten we met een bowlingbaan en food niet eerst denken aan het vullen van de skihal voordat we nog een put slaan?" Ernst Jonker (GroenLinks) is net zo weinig te spreken over het plan. Ook hij ziet liever de volle aandacht naar de binnenstad gaan. ,,Het plan staat haaks op de ontwikkeling om de beleving in de binnenstad te ver beteren." Net als Van de Voorde vindt Jonker het vreemd dat er niet naar ruimte is gezocht in de al lang leegstaande ruimtes onder de ski hal. „Hoelang is men al niet op zoek naar invulling voor de skihal en dan begin je daarnaast gewoon leuk een bowlingbaan?" Levendigheid Wethouder Van Hulle denkt niet dat de ontwikkelingen aan de zui delijke rand ten koste zullen gaan van de binnenstad. ,,Ik denk dat het goed is voor de stad. Het zal zorgen voor meer levendigheid, meer be weging en dat is per definitie goed. Daar zal ook de binnenstad van profiteren." Rembrandt is hot. In Terneuzen krijgt De Nachtwacht, zijn beroemdste werk bij KULT/Toonbeeld de komende weken achttien verschillende draaien. Levensgroot moet het worden. ,,Misschien veertig centimeter la ger dan het origineel", corrigeert Arjelien de Rijke. De Rijke, een van de schilderdocenten bij Toonbeeld, organiseert en schil dert mee, samen met zeventien andere docenten en serieuze amateurs. ,,We verdelen het werk in acht tien schilderijen. Van linksboven Ai tot rechtsonder C6." Het ruikt er die zaterdag naar terpentijn in de werkruimte. Het hoeft van De Rijke niet in de stijl van de oude meester. ,,Ik weet van een van de schilders die het helemaal in roze tinten wil doen." De jongste Siebe Leeflang is met veertien jaar de jongste. Hij neemt Ai on der zijn hoede. Veel lijkt er op het eerste gezicht niet te gebeuren op de uithoek van het werk. Geen mensen, hooguit een hellebaard en een stuk vlag in het halfduis ter. ,,Ik ben er tevreden mee", zegt Siebe kort. ,,Lekker simpel. En als je goed kijkt, zie je toch ge noeg interessante dingen." Omdat de schilders ieder een eigen stukje nachtwacht krijgen, ontdekken ze details die ze eerder niet zagen of waar ze het fijne niet van wisten. Het felverlichte meisje in deel B2 van De Nachtwacht is voor Harmien Hamelink. ,,Wist je dat ze een kip op de rug vasthoudt? Dat zou iets symbolisch zijn. Mo gelijk was het een meisje van het weeshuis dat gebruikt mocht worden door de heren." Na de eerste opzet gaan de doe ken mee naar huis waar de arties ten er verder aan werken. Op 19 maart wordt er bij Toonbeeld op nieuw gepast en gemeten of alles nog klopt. Wie door Mannee loopt ofrijdt, kan binnenkort zomaar iemand aan treffen die op het trottoir aan het opdrukken of squatten is. Die per soon volgt dan waarschijnlijk de beweegroute. Deze begint en ein digt bij De Vaete, het centrale groene plein van de wijk. Op verschillende plekken kun nen deelnemers oefeningen doen. Soms op toestellen, maar vaak staat er alleen maar een paaltje met daarop een plaatje van de oefening en een QR-code. Wie die code scant, krijgt ook nog een filmpje te zien met de oefening die 'moet' worden gedaan. Leuk voor iedereen Moet tussen aanhalingstekens, want iedereen doet uiteraard alleen wat hij of zij wil doen. ,,Het leuke aan deze route is dat er voor ieder een wel iets tussen zit'', zei Marjo lein Zevenbergen van de gemeente zaterdag bij de opening. ,,Of je nu jong of oud bent. En of je de route nu rustig met een kinderwagen loopt of juist op een heel actieve manier.'' De route kan wandelend en hardlo pend worden afgelegd. Hij gaat ook een stukje over de Kattendijksedijk. Het idee voor de route is in de wijk zelfontstaan. Het is een samenwer king geworden tussen onder meer de gemeente, de wijkvereniging, basisschool De Wingerd en Inno vate Personal Training. Die school en sportschool zitten zelfook in wijk. De gemeente hoopt in de toekomst in meer wijken be- weegroutes te kunnen aanleggen. Maar ook andere manieren om mensen in beweging te krijgen zijn denkbaar. ,,De gemeente wil graag dat elke inwoner in de eigen woon omgeving wordt uitgedaagd om te bewegen'', aldus Zevenbergen. mi fSEIl J Grootse plannen bij skihal MAANDAG 21 FEBRUARI 2022 VL TERNEUZEN Guido van der Heijden Terneuzen - Guido van der Heijden GOES Het kan haast niet anders of Mannee is binnenkort de spor tiefste wijk van Goes. Zaterdag werd daar de eerste beweeg- route in de gemeente geopend. - Rob Paardekam de opening Lia Verburg oefent op één van de toestellen tijdens van de beweegroute in Mannee. foto johan van der heijden Pieter Bosscher en Harmien Hamelink zijn buren in 'De Nachtwacht'. Samen zorgen ze ervoor dat hun werken netjes overlopen. foto frank peters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 53