Stilzitten is er niet meer bij in Mannee 5 c Norah, Lucas en Junior proberen de kassa te laten rinkelen 'Hé, een nieuw winkeltje!' Dat een pandje aan de Papegaaistraat in Goes zaterdag plots weer was gevuld, verraste velen. Maar het was maar voor één dag. f H ijk, we hebben ook een printer. Hij kost maar vijftien euro! Dat is niet veel geld, toch?' Lucas Bergmans (10) toont zich zaterdagochtend meteen een echte ondernemer. Samen met zijn zusje Norah (8) en vriend Ju nior Huges (10) runt hij voor één dag een pop-up-winkel aan de Pa pegaaistraat in de Goese binnen stad. In de voormalige stoffenwin- kel van Joke Pouwels proberen de drie jonge ondernemers de kassa te laten rinkelen door onder meer speelgoed, boeken en kle ding te verkopen, allemaal voor een schappelijk prijsje. ,,Het was altijd al mijn droom om een keer een winkeltje te hebben'', vertelt Norah. Toen de ouders van Junior (die bevriend zijn met de ouders van de twee andere kinderen) onlangs het winkelpand in de Pape gaaistraat kochten, was één plus één twee. ,,In de toekomst willen we het gaan verhuren'', zegt Wies Huges-Voerman, de moeder van Junior. ,,Maar nu het toch nog leegstaat, leek het ons een leuk idee om de kinderen voor één dag hun spulletjes te laten verko pen.'' Het meeste dat vandaag wordt verkocht, is tweedehands. ,,Dat is goed voor het milieu'', weet Norah te vertellen. ,,Want dan hoeven er minder nieuwe din gen te worden gemaakt.'' Lucas knikt: ,,Er worden al zoveel goede spullen weggegooid.'' Een uurtje nadat de pop-up- store open is gegaan, hebben de drie jeugdige ondernemers al goede zaken gedaan. ,,Kijk, dat roze skipakje hebben we al ver- kocht'', zegt Lucas, wijzend naar de achterkant van de winkel. ,,Het wordt straks opgehaald. En we hebben ook al een stoel verkocht voor vijftig euro.'' Maar niet alles wat de drie kin deren verkopen, is tweedehands. Er hangen ook nieuwe kleding stukken, gemaakt door Junior. De 10-jarige Goesenaar is helemaal gek op het maken en ontwerpen van kleding. ,,Een aantal jaar gele den zei ik tegen mijn moeder dat ik een naaimachine wilde'', vertelt hij. ,,Dat mocht. 'Maar dan ga je ook op naailes', zei ze. Dat heb ik toen gedaan. Ik zit daar zelfs nog steeds op.'' De jonge couturier, zelfs in het bezit van een eigen website, maakt veel verschillende kledingstukken. ,,Vaak verkoop ik ze ook, bijvoorbeeld via Face- book'', vertelt hij. Ook familiele- Ik mocht een naaimachine, maar dan moest ik ook op naailes gaan den maken gebruik van zijn dien sten. Zo loopt zijn ene oma in een door Junior gemaakt vest en zijn andere in een unieke jurk. Een an dere jurk van de hand van Junior is vandaag één van de pronkstukken van de eendaagse winkel. De 10-ja- rige is trouwens een multitalent, want ook de cakejes die het win kelend publiek vanaf de toonbank verleidelijk aankijken, zijn door hem gebakken. Geen vrijmarkten Hoewel de kinderen het reuze naar hun zin hebben, is de pop up-store dus een eenmalig avon- tuur. Het is uiteraard de bedoeling dat het pandje aan de Pape gaaistraat weer plaats gaat bieden aan een echte winkelier. ,,Maar het is ontzettend leuk dat ze dit voor één dag kunnen doen'', zegt Sop hie van 't Grunewold, de moeder van Norah en Lucas. ,,Met name Norah wilde dit zo graag. Door co rona zijn de vrijmarkten de afgelo pen jaren ook al niet doorgegaan.'' Of het meisje later ook echt een winkel wil beginnen, weet ze nog niet. Dat hoeft natuurlijk ook hele maal niet als je nog maar 8 bent. ,,Maar het zou zeker kunnen, hoor!'' Wie door Mannee loopt ofrijdt, kan binnenkort zomaar iemand aan treffen die op het trottoir aan het opdrukken of squatten is. Die per soon volgt dan waarschijnlijk de beweegroute. Deze begint en ein digt bij De Vaete, het centrale groene plein van de wijk. Op verschillende plekken kun nen deelnemers oefeningen doen. Soms op toestellen, maar vaak staat er alleen maar een paaltje met daarop een plaatje van de oefening en een QR-code. Wie die code scant, krijgt ook nog een filmpje te zien met de oefening die 'moet' worden gedaan. Leuk voor iedereen Moet tussen aanhalingstekens, want iedereen doet uiteraard alleen wat hij of zij wil doen. ,,Het leuke aan deze route is dat er voor ieder een wel iets tussen zit'', zei Marjo lein Zevenbergen van de gemeente zaterdag bij de opening. ,,Of je nu jong of oud bent. En of je de route nu rustig met een kinderwagen loopt of juist op een heel actieve manier.'' De route kan wandelend en hardlo pend worden afgelegd. Hij gaat ook een stukje over de Kattendijksedijk. Het idee voor de route is in de wijk zelfontstaan. Het is een samenwer king geworden tussen onder meer de gemeente, de wijkvereniging, basisschool De Wingerd en Inno vate Personal Training. Die school en sportschool zitten zelfook in wijk. De gemeente hoopt in de toekomst in meer wijken be- weegroutes te kunnen aanleggen. Maar ook andere manieren om mensen in beweging te krijgen zijn denkbaar. ,,De gemeente wil graag dat elke inwoner in de eigen woon omgeving wordt uitgedaagd om te bewegen'', aldus Zevenbergen. BE MAANDAG 21 FEBRUARI 2022 Voor één dag 'n winkel in Goes Rob Paardekam Goes - Junior Huges GOES Het kan haast niet anders of Mannee is binnenkort de spor tiefste wijk van Goes. Zaterdag werd daar de eerste beweeg- route in de gemeente geopend. - Rob Paardekam I ^sZaterrf§£i^-^- I pop-up-wHke I alhier I Norah Bergmans (8 jr) Lucas Bergmans (10 jr) Junior Huges (10 jr) Organiseren hier hun pop tip winkel van 1(1 nn -16.00 uur teukp "dingen' "êrdienen een 2' ians én Lucas Bergmans (10), Norah Bergmans (8) en Junior Huges (10) hadden zaterdag voor één dag hun eigen winkel in de stad. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN 191 i^l Hl Lia Verburg oefent op één van de toestellen tijdens de opening van de beweegroute in Mannee. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 52