H Piloot Huibregtse vliegt naar zege c Aïsja is een scoringsmachine, Naomi brengt 14 Fortis en Ondo weten nu al dat het aankomt op de clash van 2 april HC Zeeland schrikt van Schrik Belangrijke zege Zeeuwse darters Stevo content na verlies De Wild weer hard onderuit Zege biedt PWG hoop De korfballers van Swift winnen voor de tweede week op rij in de overgangsklasse. Na KCR wordt ook Vriendenschaar (20-18) verslagen. De inbreng van Aïsja en Naomi Zuidweg is groot, op een verschillende manier. Het vuur spatte ervan af bij Aïsja Zuidweg, zaterdagavond bij de 20-18-overwinning van Swift op Vriendenschaar. Na al haar acht treffers balde de Middelburgse korfbalster haar vuisten en schreeuwde ze het uit. Na afloop roemde ze haar vakgenoten, die sterk afvingen onder de korf, het vuile werk opknapten of als blik semafleider fungeerden. „Daardoor was het voor mij makkelijker om steeds vrij te komen", zei ze. In Zeeland zijn er maar weinig vrouwelijke spitsen binnen het korfbal. 'Dames' die week na week kunnen uithalen zijn op een paar vingers te tellen. Aïsja Zuidweg (23) is vaak loepzuiver. Tegen KCR scoorde ze een week geleden al zes keer en zaterdag stopte de teller bij acht. Vier j aar geleden - ook in februari en ook tegen Vriendenschaar! - schoot de speelster van Swift er zelfs elf binnen. Dat is een aantal dat alleen mannen als Dirk-Jan Westmaas, Dennis Broerse, Gijs Gillissen, Stephan den Boer en Tim Dybala in de afgelopen tien jaar haalden. Zuidweg had er zaterdag voor rust (12-11) al vijf in liggen. In de tweede helft haperde de scorings- machine even, maar daarna legde de spits er in dertien minuten nog drie in. Met de 20-18 gooide ze uit eindelijk ook de deur dicht voor de tegenstander uit Hardinx- veld-Giessendam, die van Swift veel te lang had mogen aanhaken. ,,Vandaag werd Stephan (den Boer) in het andere vak aan banden gelegd. Vorige week had hij er tegen KCR nog twaalf. Vriendenschaar heeft die wedstrijd goed bestu deerd en is met een goed plan naar Middelburg gekomen", zei Zuid- weg. ,,Daardoor kwam dat vak, dat nu op een iets andere manier moest aanvallen, moeilijk tot scoren. Bij ons lag er juist wel ruimte. En door dat Joren (Gillissen) lekker stond te rebounden, Menno (Kasse) ook veel schotkracht liet zien en Sanne (Oostinga) al het loopwerk deed, kon ik lekker in de punt van de aan val staan." Door de overwinning staat Swift tweede in de overgangsklasse Db. Dat is ook precies waar de ploeg van trainer Dennis Plantinga aan het einde van de rit op uit wil komen. Dan is via de play-offs nog promo tie naar de hoofdklasse te realiseren en is al zeker dat degradatie naar de eerste klasse niet meer mogelijk is. Hernia Bemoedigend voor Swift is dat Naomi Zuidweg - op dit moment min of meer 'de zus van' - weer fit aan het worden is. De voormalige Korfbal League-speelster worstelde de afgelopen maanden met een hernia, nadat ze al langere tijd last had van haar rug. In de strijd om de bovenste plekken kan zij straks nog heel belangrijk zijn. In de eerste speelronde van de zaalcompetitie Uiteindelijk wil ik niet dat mijn rug bepaalt wanneer ik stop, maar dat ik dat zelf doe bleef ze nog op de bank, in de tweede deed ze zeven minuten mee en zaterdag kwam ze al negen tien minuten voor tijd binnen de lijnen. Binnen vier minuten scoorde ze ook al. ,,Mijn laatste volledige wedstrijd was in oktober", vertelde Naomi Zuidweg (28). ,,Daarna heb ik het best pittig gehad, ook in het dage lijks leven. Toen heb ik wel eens ge dacht: hoe belangrijk is korfbal ei genlijk nog? Wat het beste helpt, is namelijk rust. Maar ik vind het sporten nog veel te leuk. Ik ben de afgelopen tijd behandeld, heb een injectie in mijn rug gehad en het gaat nu steeds beter. Het is de be doeling dat ik bij de volgende wed strijd fit genoeg ben om te starten. Meteen na de start van de lange cross, over 10 km, nam de voor de meesten onbekende Danny Hui- bregtse de leiding. Hij werd gevolgd op een redelijke afstand door mas ter Sander Post, Eric Wolfert, David Bouwman, Sander d'Hondt en Thomas Kruisifix. In de loodzware cross moest vier keer door de car rousel gelopen worden, afgekeken van het veldrijden in Hoogerheide. Een noviteit die niet door iedereen gewaardeerd werd. In de laatste ronde was de voor sprong van Huibregtse opgelopen tot 40 seconden. Hij liep naar een eindtijd van 40 minuten en 16 se conden. Na zijn finish liet de loper van het Gonzalez Runningteam weten dat hij na zijn voetbalcarrière bij De Noormannen in zijn woon plaats genoeg had van het bankzit- ten, ook al omdat hij door zijn werk als piloot bij het Luxemburgse Cargo Lux de doordeweekse trai ningen niet kon meemaken. In de Den Inkelcross finishte hij al als vierde en in Westdorpe boekte hij zijn eerste zege. Eric Wolfert gaat na zijn tweede plaats aan de leiding in de crosscompetitie, maar met nog twee wedstrijden te gaan is het nog niet zeker of hij de winst meeneemt naar huis. Sander Post gaat aan de leiding bij de masters H40. Noor Dekker Noor Dekker liep, na haar persoon lijk record op de 10 km van 37 minu ten vorige week in Amsterdam, ook nu weer een sterke race. Tussen de mannen noteerde ze een tijd van 43 minuten en 44 seconden. Daarmee had ze een voorsprong van vier mi- MAANDAG 21 FEBRUARI 2022 PM KORFBAL In de overgangsklasse legden de korfballers van Fortis titelfa- voriet Sporting Delta het vuur na aan de schenen. De Sou- burgse defensie dwong de Dordtse aanval een paar keer buiten de schotklok. ,,Dat is knap, gezien de power die Sporting in huis heeft", klonk het trots uit de mond van Sjaak Baas, die zijn ploeg in de slot fase met minimaal verschil (20 21) zag verliezen. Ondo leed in dezelfde poule een afgete kende nederlaag (22-13) tegen Valto. In de openingsminuten sputterde de ploeg van Jouri van den Broeke nog wat tegen, maar al snel speelde het euvel op waar de Sint Laurenaren mee te kampen hebben: ge brek aan scorend vermogen. In de komende twee 'returns' te gen Sporting Delta en Valto hopen beide Zeeuwse over- gangsklassers op een stuntje, maar Fortis en Ondo houden al rekening met het cruciale on derlinge duel op 2 april. Op het spel staat dan plaats drie, waarmee twee degradatiedu els worden ontlopen. RUGBY Tovaal liet zich niet tegenhouden door de vooraf omge waaide palen, maar in de strijd tegen degradatie verloren de Goesenaren wel met 7-24 van RC Aachen. HANDBAL De handballers van HC Zeel and hebben een 'leerzame' nederlaag geleden op bezoek bij GHV in Goirle. Het groot ste verlies was Jesse Schrik, die het tien minuten voor de rust uitschreeuwde van de pijn na een knieblessure. Tom Verwest zag zijn jonge en ge schokte ploeg zonder aan speelpunt Schrik nog knap terugkomen, maar de Zeeu wen moesten in de slotfase wel het hoofd buigen: 23-18. DARTS De verre reis naar Heerhugo- waard leverde voor de dar ters van ZDF Sport Pub Goes het beoogde resultaat op. De directe concurrent Prima Darts om een plaats bij de top vijf in de overgangsklasse van de Superleague werd met 6-4 verslagen. Zonder vaste waarden Rowdy Schoremans en Wesley Bour pakte de Goese ploeg een comforta bele 4-1 voorsprong, om uit eindelijk met 6-4 te winnen. VOLLEYBAL De volleyballers van Stevo legden het in een vijfsetter na 106 punten af te gen VC Volt: 2-3. Die nederlaag voelde echter als een morele over winning. ,,Ik ben trots'', zei Harry van Putte. ,,We hebben het passend en ver dedigend heel goed opgepakt. Voor hetzelfde geld had den we nog gewon nen, want in de vijfde set gingen we tot 13-13 gelijk op.'' RUGBY In het Rugby Eu ropa Championship leden de Oran je-vrouwen -met Liza de Wild de hele wedstrijd bin nen de lijnen- op nieuw een zware nederlaag tegen re gerend kampioen Spanje: 0-69. DAMMEN Na een klinkende 12-4-overwinning op het tweede team van CTD Arn hem ziet de toe komst voor PWG 's-Gravenpolder er ineens veel roos kleuriger uit. Het was de grootste zege voor PWG dit seizoen en was ge zien de positie van beide teams op de ranglijst broodno dig: voor de verlie zer zou de nacom- petitie wel heel dichtbij komen. Het vuur van de Roeland van Vliet Middelburg - Naomi Zuidweg WESTDORPE De lange Scheldesportcross is zaterdag verrassend gewonnen door Danny Huibregtse uit West- kapelle. Eric Wolfert deed bij af wezigheid van Yunis Stitan goede zaken in het algemeen klassement van de Zeeuwse crosscompetitie, met zijn tweede plaats. Noor Dekker liep naar een ruime zege bij de vrou wen, voor Leonie Ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 46