Kloetinge ook met tien man op stoom Selectie Kloetinge krijgt meer vorm it stapje voor stapje echt nog beter' 11 BESLIST DOOR GOALS VAN BAKX EN SCHALKWIJK (2-0) Dat gebrek aan ritme had weinig invloed op het spel, zag doelpun tenmaker Lourens. ,,We speelden goed, Brielle werd nauwelijks ge vaarlijk, alleen vergaten we om te scoren." Daar bracht de zeventienjarige aanvaller na ruim een halfuur spe len hoogstpersoonlijk verande ring in. ,,Nu gaan we door, dacht ik. Een paar minuten later stond het na een hoekschop ineens 1-1." Voor twijfels zorgde dat overigens niet. ,,Dat gevoel had iedereen ei genlijk wel in de kleedkamer." Extra energie Dat bleek te kloppen, toen Jeremy Hubregtse uit een ingestudeerde corner zorgde voor een her nieuwde voorsprong, al was die blijdschap van korte duur. Drie minuten later stond het alweer gelijk en vlak daarvoor was Roy Mulder met rood naar de kant ge stuurd. En dus was het tijd voor overleg. ,,We kwamen even bij el- kaar, om de boel op scherp te zet ten." Die preek leek te werken, want via Kyle Doesburg stond de thuis ploeg binnen de kortste keren weer op voorsprong. Door doel punten van opnieuw Lourens en Valentijn van Keulen liep de for matie van Marcel Lourens uitein delijk uit naar een ruime zege, tot tevredenheid van zoon Dano. ,,Brielle speelde vooral de lange bal of een verre ingooi, maar we zijn nauwelijks in de problemen gekomen." Na de 5-1 tegen BVCB, opnieuw een ruime overwinning. ,,Het valt vaker goed en we maken onze kansen af." Daar is Lourens met vijf treffers in twee duels mede verantwoordelijk voor. ,,Het gaat lekker, dat voel ik aan alles. Van goals krijg je ook extra energie." Van veilig printen tot werken in Zada, die samen met zijn kompaan Aaron Verwilligen sterk speelde op het middenveld, zocht de ruimte aan de rechterkant en leverde ver volgens een voorzet op maat af. Schalkwijk stond op de juiste plaats en knikte hard raak. Schalkwijk bracht zijn seizoenstotaal op tien competitietreffers. Na twee 2-o-overwinningen op rij, tegen DVS'33 en Goes, is Hoek gestegen op de ranglijst en heeft het na lange tijd weer eens een positief doel saldo. Zaterdag wacht een pittige uitwedstrijd tegen Excelsior'31, dat vierde staat maar toch slechts vijf verliespunten minder heeft. Goes staat na de achtste neder laag van dit seizoen nog steviger op de laatste plaats, want de concur renten onderin pakten allemaal één of drie punten. Hoewel de Beve- landse ploeg nog twintig duels te spelen heeft, wordt handhaving een heel moeilijke klus. Goes won nog niet dit seizoen en dat is ook niet zo gek als je slechts twee keer de nul hebt weten te houden en in al die andere wedstrijden altijd twee en geregeld ook drie ofvier te- gengoals hebt moeten slikken. Toch gelooft Hollander er nog in. ,,Ja na tuurlijk, honderd procent. Er zijn nog genoeg wedstrijden te spelen en nog genoeg punten te verdelen. Het wordt een moeilijk verhaal, zo eerlijk moet je zijn. Maar ik werp de handdoek niet in de ring.'' N RAAM DECORA1 De inwoner van Middelburg kon zich voorstellen dat het publiek misschien wel iets meer had ver wacht van het niveau van de derby. Grote schietkans ,,Wij kozen ervoor om in het blok te blijven en Goes wilde niet in het mes lopen'', analyseerde Bakx. ,,Bij de 1-o veroverden we de bal in de opbouw. Mo Jabar speelde me hard in op mijn rechterbeen en ik denk dat de aanname zo goed was dat ik meteen een grote schietkans had. Die schoot ik goed binnen, denk ik.'' Voelde het op dat moment, na 16 minuten spelen, al alsofde winst binnen was voor Hoek? Bakx: ,,Nee, dat gevoel had ik niet. Daarmee zouden we onszelf ook behoorlijk overschatten'' Mohammad Jabar Zada, goed voor twee assists, en de andere con troleur Aaron Verwilligen speelden een uitstekende wedstrijd. ,,Zulke spelers hebben vaak momenten die niet in een samenvatting komen, maar die wel bepalen of je een wed strijd wint'', zei Bakx. ,,Het mid denveld is de zone van de waarheid, als je daar de slag kunt winnen ben je als ploeg al heel ver. Dan ontlast je ook je verdediging en je keeper. Het is terecht dat zij complimenten krijgen.'' Twee keer op rij scoren, twee keer de nul en twee keer winnen, dat voelt lekker. Toch moet nog nie- mand bij Hoek tevreden of eufo risch zijn, zei oud-prof Bakx. ,,We willen een goede tweede seizoens helft spelen. In eerdere wedstrijden hebben we slechte fases gekend waarin we vaak ook tegengoals moesten slikken. De winst van de laatste twee wedstrijden is dat we slechte fases beter hebben over leefd en niks weggeven. Al denk ik wel dat we de kanttekening moeten maken dat het aan de bal nog beter moet. Als je 2-0 voor staat moet het rustig worden in het veld en moet je vooruit blijven voetballen. We zijn op de goede weg, maar het moet stapje voor stapje echt nog be ter.'' De nieuwe gezich ten volgend sei zoenbij Kloetinge zijn middenvel der Gianni Van- depitte (die over komt van Kozak ken Boys) en ver dediger Koen Plank (die overkomt van Roosendaal). Eerder maakte Kloetinge al de komst be kend van aanvaller Jorik Mijnhij- mer (Baronie) en verdediger Jesse van der Linden (MZC'11). De 21-jarige Vandepitte traint al een tijdje mee met het keurkorps van trainer Marcel Lourens. ,,Wel- licht is hij dit seizoen nog te be wonderen in het Kloetinge shirt.'' Hij is het jongere broertje van Re- guillo Vandepitte die sinds dit sei zoen bij Kloetinge speelt. Gianni Vandepitte begon bij RCS, waarna hij via JVOZ bij NAC terecht kwam. De afgelopen jaren moest hij meerdere keren zien afte reke nen met blessureleed. Koen Plank is een boomlange rechter centrale verdediger. De 23-jarige Brabander kwam in beeld nadat Jarreau Manuhuwa bij Kloetinge had aangekondigd te stoppen met voetballen Hij komt uit het netwerk van Jurri- aan van Poelje, de nieuwe trainer van Kloetinge. Selectie Ook maakte de club de contract verlenging be kend van zestien spelers uit de hui dige selectie. Keepers: Mitchell Braafhart, Milan Zabicki en Youri Bal. Verdedi gers: Rico van Nielen, Klaas van Hecke, Huub Wolters, Jop Dekker. Middenvelders: Roy Mulder, Va- lentijn van Keulen, Reguillo Van depitte, Ufuk Kahveci. Aanval lers: Jeremy Hubregtse, Jefry Dijkstra, Dano Lourens, Thomas de Rijke, Kyle Doesburg. Manuhuwa, Tim de Winter en Marijn Wijkhuijs hebben hun vertrek al kenbaar gemaakt. Met Mart de Kroo, Jeroen de Jonge en Aidan Milot is Kloetinge nog in gesprek over hun toekomst. PM MAANDAG 21 FEBRUARI 2022 g Goes over knie KLOETINGE Echt de kans om sinds de her start weer in een ritme te komen kreeg Kloetinge tot nu toe nog niet, maar van dat feit leek de ploeg van Marcel Lou- rens zaterdag weinig last te hebben. Vooral in de tweede helft kende de eersteklasser, mede door twee treffers van Dano Lourens, weinig moeite met hekkensluiter Brielle: 5-2. Dano Lourens viert een tref fer. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN KLOETINGE Goes-aanvaller Riad Ellouk- mani zoekt naar een opening, maar wordt ingesloten door de Hoek-spelers Jaïr Oosterlen (links), Aaron Verwilligen en Ist- van Bakx (4). foto frank peters 11veslsMt - Barry van der Hooft De selectie van Kloetinge voor volgend seizoen krijgt vaste vorm. Kort na de wedstrijd tegen Brielle (5-2-zege) maakte de club de komst van twee nieuwelingen bekend als mede het aanblijven van zes tien spelers uit de huidige se lectie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43