wereldgoals én de winst voor Feyenoord ■L6' O ■6 Schmidt wil over twee weken beter gras ■M mm 7 C Tegen Heerenveen bleek toch weer dat PSV naar eredivisie begrippen een brede selectie heeft, die veel leed kan opvangen ijdelde, maar viel dus weg. Dat gold ook voor Madueke en Cody Gakpo, die tijdens de rust in de kleedkamer achterbleven. Ze za ten niet goed meer in de wedstrijd en Gakpo had op het slechte veld enkelklachten opgelopen. Brede selectie Daarna bleek toch weer dat PSV naar eredivisiebegrippen een brede selectie heeft, die veel leed kan opvangen. De omzettingen van Schmidt sorteerden effect, want mede dankzij de invallers Ritsu Doan, Carlos Vinicius en Ar- mindo Bruma werd PSV iets ge vaarlijker dan voor rust, waarin Madueke dus trefzeker was ge weest namens de Eindhovenaren. Wat Schmidt zichzelfmoet aan rekenen, is dat hij PSV tegen een tegenstander als sc Heerenveen voor rust opnieuw liet spelen in een systeem zonder echte diepe spits. Dat de coach dat vorige maand tegen Ajax deed, viel te be grijpen maar hoe doet tegen an dere tegenstanders wel erg veel concessies aan de reguliere speels tijl. Hoewel de bijdrage van Vini cius niet moet worden overdreven, bleek opnieuw dat PSV zeker in ei gen huis beter voor de dag komt in een 4-2-3-1-bezetting met een echte nummer negen. In j aren lag het veld er niet zo slecht bij, iets wat mede is veroorzaakt door regenval en een behoorlijk aantal wedstrijden. Over twee we ken speelt PSV pas weer thuis, maar trainer Roger Schmidt wil dat de club niks aan het toeval overlaat. Tijdens de persconferentie liet hij weten dat beter gras noodzakelijk is om tot goed voetbal te komen. Hij wendde zich tot Toon Gerbrands, die met de deskundigen de situatie in kaart zal brengen. Een nieuwe grasmat is kostbaar, maar op een slecht veld is het gevaar dat PSV spelers verliest door blessures. Schmidt was over de uitvoering van zijn ploeg bij PSV-sc Heeren veen niet helemaal tevreden en vond dat de ploeg wat vermoeid oogde. Schmidt: ,,We hadden nieuwe energie nodig en kregen die via onze invallers." van de oorzaken. Maar wat vooral tot de verbeelding sprak, waren twee van de drie Rotterdamse doelpunten. De manier waarop de buitenspelers Luis Sinisterra en Alireza Jahanbakhsh toesloegen in de Kuip, die voor het eerst in zo'n drie maanden weer lekker gevuld was, was fraai. Het zorgde voor een ouderwetse voetbalmiddag waar de supporters zo lang naar hadden uitgekeken. De doelpunten, die zullen na dit seizoen nog met regelmaat terug keren in de overzichten die onge twijfeld gemaakt zullen worden. De 22-jarige Colombiaan poetste met zijn kiezelharde afstandsschot in de bovenhoek naast keeper Sonny Stevens de voorsprong van Cambuur weg en de Iraniër knakte de bezoekers uit Leeuwarden kort na rust met zijn vlammende pegel in de kruising. De aanhang klapte bij die prachtige doelpunten de handen warm én stuk. En er was meer om vrolijk over te zijn. Orkun Kök^ü die inmid dels vier wedstrijden op rij heeft gescoord in de eredivisie. Na NEC, Sparta en RKC moest ook Cam- buur een treffer van de Turkse in ternational toestaan. Al kwam daar een flinke dosis geluk bij kij ken, omdat Calvin Mac-Intosh de bal van richting veranderde en zo keeper Stevens kansloos maakte. En wat ook tot tevredenheid stemde, was de vuurdoop in de Kuip van de Zweed Patrik Wale- mark, de speler waar Feyenoord deze winter meer dan drie miljoen euro voor neerlegde. Zijn eerste treffer bleef uit, maar de Kuip maakte via een fraaie solo voor het eerst kennis met de speler die door kenners wordt gezien als de linkspoot die Feyenoord op ter mijn een forse transferopbrengst moet brengen. ,,Of ik dit een ouderwetse voet balmiddag vond? Dan denk ik zelf meer aan een zonnetje'', zei trai ner Arne Slot lachend. ,,Ik vond het vooral mooi dat al die mensen er waren. Veel mensen zaten in dit fantastische stadion in de regen, we hebben ze een overwinning en prachtige goals kunnen geven. Daar ben ik wel blij om. Dat we uit relatief kleine kansen scoorden, betekent niet dat we verder geen kansen hebben gecreëerd. We hadden er meer kunnen maken.'' En de mooiste treffer? ,,Die van Sinisterra, denk ik'', zegt Slot. ,,Daar ging een schitterende aan name aan vooraf. Dus als ik moet kiezen, dan Luis. Maar het waren allebei schitterende goals.'' Linksback Tyrell Malacia koos juist voor de 3-1 van Jahanbakhsh. ,,Omdat die van Ali nog de lat raakte'', zei Malacia. Ef8 c' iMwi GO MAANDAG 21 FEBRUARI 2022 zichzelf de basis in De grasmat in het Philips Sta dion zag er gistermiddag na PSV-sc Heerenveen nog net niet uit alsof een peloton veldrijders met eikaar de strijd had aange bonden. Rik Elfrink Eindhoven Roger Schmidt tijdens PSV Heerenveen. foto pro shots FEYENOORD - CAMBUUR Geertruida Malacia - Mikos Gouka Bijlow Trauner Senesi Aursnes Q Kök$ü Til 76 Hendrix - |6,5| 88. Bassett - Q Jahanbakhsh Q Sinisterra 66. Walemark - Linssen 76. Toornstra - E5 Boere Q Joosten 62. Breij 1 - Kallon 77. Sambissa - 77. Doodeman - Hoedemakers Maulun 77. Ter Heide - Paulissen S. Jacobs - Schouten Mac-Intosch ES n 62. Tol - Bangura Stevens FEY/CAM 17. Boere 0-1 45. Kökgü 2-1 24. Sinisterra 1-1 49. Jahanbakhsh 3-1 Joey Veerman na zijn treffer tegen zijn oude club Heerenven. Ibrahim Sangaré is er snel bij om hem te feliciteren. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 39