Inhalige snurker Woelig weer, 6 ■ielH COLUI MN Hugo Borst Ik kan daar dus niet over uit. Je hebt nog maar net schaamhaar en je vindt dat je al bent uitge leerd op de Ajax Universiteit. Een stuk of vijftig wedstrijden in Ajax 1 en het is tijd om in het bui tenland te gaan oogsten. Meneer wil hogerop. In zijn geval naar Bayern München. Die schijnen tot 30 miljoen euro te willen gaan. Tja. Ryan Gravenberch - lang, lenig, atletisch - is een prachtige voetballer. De bal aan een touwtje - maar niet altijd. Hij is geconcentreerd - maar te vaak nonchalant of slordig. Niet dat scoren een probleem is - maar zijn productiviteit moet echt beter. (Bij Oranje loopt hij 1 op 10, bij Ajax 1 op 6. Net even te weinig voor een middenvelder van al lure). Het product van de jeugdopleiding heeft nog een dozijn redenen om bij Ajax te blijven. De voor naamste: hij is nog geen man. Laat staan een kerel. In een interview van twee, drie jaar geleden kraakten zijn ouders best kritische noten over hun prinsje. Er rees een beeld van een licht gemak zuchtige puber die niet heel erg sociaal in het le ven stond. Behoorlijk eigenzinnig en eigenaardig ook. Leuke anekdote: omdat zijn witte broekje een beetje vies was geworden, wilde hij zich laten wis selen. Zijn guilty pleasure: een vette bek, zeg maar patat. Uiteraard heeft Ryan gigantische stappen ge maakt. Natuurlijk zal hij het nut van een goed di eet wel inzien, en reken maar dat met Dusan Tadic in de kleedkamer een jochie van 19 jaar regelmatig wordt gecorrigeerd. En anders brengt de trainer hem de mores van het ambacht van profvoetballer wel bij. Erik ten Hag heeft het natuurtalent (een beetje) beter gemaakt. Maar het zou me verbazen als hij tegen Ryan heeft gezegd: 'Na dit seizoen ben je er klaar voor, jongen.' Zijn zaakwaarnemers zijn - say no more - Mino Raiola en José Fortes Rodriguez. De eerste doet de deal, de ander de persoonlijke bege leiding. We kunnen roman tisch, nobel of ruimden kend over dat slag mensen doen, dat ze denken aan de opbouw van de loopbaan van de speler die ze zo in tensief begeleiden, maar hun businessmodel is dat alles wat bederven kan, zo snel mogelijk moet worden verkocht. Vanuit hun standpunt begrijpelijk: ook een godenzoon kan piepjong zijn poot breken. Verhandelen dus. En wel meteen. Je hoopt dan dat de papa en mama van Ryan ge noeg invloed hebben op zoonlief. Kennelijk is dat niet zo. Zonde. Ajax wil ver gaan. Ryan kan een as tronomisch salaris opstrijken als hij verlengt (zijn huidige contract loopt in de zomer van 2023 af), maar er is besloten: Ryan Gravenberch, pas 19 jaar, gaat weg. Domoor. Zijn status nu: hij is op de bank terechtgekomen bij Ajax. Een gesjeesde ex-Feyenoorder, een in Engeland geflopte collega en de schopper Alvarez houden hem uit de basis. Als hij naar het buiten land vertrekt, dan gaat hij als wisselspeler. Het allerstomste is: eind dit kalenderjaar is er een WK voetbal. Bij Ajax heeft Gravenberch zo weer een basisplaats. Die kans is in elk geval groter dan dat hij bij Bayern wekelijks speelt. Daar komt hij nog niet als een grote meneer binnen. Meer als een kind. Ryan Gravenberch is bezig de boel grondig voor zichzelf te verzieken. Wie schudt deze inhalige snurker tijdig wakker? Gravenberch is bezig de boel grondig voor zichzelf te verzieken AZ klaar voor top EREDIVISIE PSV - HEERENVEEN Twee keer gestaakt PSV moest zich een kwartiertje kwaad maken om sc Heerenveen met niets naar huis te sturen. Momenteel draait veel om Joey Veerman, die al door het Eindhovense publiek werd toegezongen. Rik Elfrink De grote vraag bij PSV voor de wed strijd tegen sc Heerenveen was of Joey Veerman of Mario Götze zou beginnen. Zoals wel vaker had trai ner Roger Schmidt een oplossing waar niemand van tevoren over na gedacht had. Veerman startte en Götze ook, in de punt van de aanval. De laatste keuze was niet de meest succesvolle uit de loopbaan van Schmidt, maar het opstellen van Veerman loonde wel. Hij heeft zichzelfin de basis van PSV gevoet bald, dat kan niet anders. Niet al leen door zijn goal na rust, maar vooral door de manier waarop hij ploeggenoten weet aan te spelen als er ruimte ligt. Bij de 1-0 van de Eindhovenaren had de miljoenenaankoop van deze winter een ietwat gelukkige rol. Hij lanceerde via een paar Friese benen Noni Madueke, die het net aan de westzijde van het Philips Stadion eventjes harder liet trillen dan storm Eunice afgelopen week deed. Het leek de opmaat naar een fee stavond voor PSV, op de dag dat de stadions weer volledig gevuld mochten worden. De praktijk bleek een stuk vervelender voor de Eind- hovense toeschouwers, want PSV dreigde in het eigen Philips Stadion over de beslijkte vloer te struikelen. De Eindhovenaren hebben nog een GOALALERT Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! VRIENDEN LOTERIJ [6 I5,5] [5,5 miniem kansje om kampioen te worden, maar gaan de veldencom- petitie dit seizoen sowieso niet winnen. Slachtoffer Een van de slachtoffers van de be roerde grasmat werd Érick Gutier rez, die zich de afgelopen maanden in de hiërarchie bij PSV zo knap had opgewerkt. Na een ongelukkig mo ment viel hij uit. De onfortuinlijke Mexicaan moest via een brancard naar de kleedkamer. Zijn PSV kende onderwijl een in zinking die Schmidt aan het den ken moet hebben gezet. De coach die zo graag wil dat zijn ploeg ne gentig minuten de tegenstander kan afjagen en in de klem kan ne men, zag hoe PSV door omschake lingen zomaar aan flarden werd ge speeld. Mede door defensieve afwe- zigheid van Philipp Max kon Tibor Halilovic zomaar de gelijkmaker aantekenen. Rondom dat soort momenten ontbeert PSV soms de sturing van een echte leider, die het team aan de bal en ook zonder bal kan sturen. André Ramalho was dat eerder dit seizoen, maar ook met hem aan boord was de organisatie soms he lemaal zoek. Gutiérrez was een van de weinige PSV'ers die tegen sc Heerenveen in de wedstrijd zat en zelfs de 1-2 ver- Late 2-2 van Brenet De fans die de regen trotseerden in de Kuip werden verwend met wonderschone doelpunten in het met 3-1 gewonnen duel met Cambuur. Feyenoorders Luis Sinisterra en Alireza Jahanbakhsh gaan op voor goal van de maand. De meegebrachte regenponcho's waaiden weg, de supporters van Feyenoord zaten zeker twee uur in de slagregens en harde wind, maar na het laatste fluitsignaal van arbi ter Jochem Kamphuis ging het Le gioen toch echt vrolijk fluitend naar huis. De 3-1 overwinning te gen Cambuur was uiteraard één PAVLIDIS AZ blijft maar winnen in de eredivisie. Za terdag won de club van Hera cles (2-1) waardoor het nummer drie Feyenoord in de nek blijft hijgen. Vange- lis Pavlidis (foto) maakte de winnende treffer. De club kijkt nu uit naar de ko mende duels tegen Feyen oord en Ajax. MAANDAG 21 FEBRUARI 2022 PC UTRECHT Een bewogen editie van FC Utrecht-Vi tesse eindigde in 1-1. In het duel, dat tot tweemaal toe gestaakt werd, maakten Moussa Sylla en Danilho Doekhi (92ste minuut) de doelpunten. Na de 1-0 lag het een half uur stil omdat er vuurwerk op het veld werd gegooid. Veerman speelt Eindhoven Activeer nu gratis PZC.NL7G0ALALERT Mede mogelijk gemaakt door: PSV - HEERENVEEN E65 Drommel t55 Mauro Junior ^5 Max Teze Boscagli Sangaré q Gutiérrez Madueke 46. Doan 6,5 Sarr 43. Vinicius 5,5 Veerman 90. Vertessen - Q Gakpo Götze 82. Van Ginkel - 46. Bruma 5,5 Van Hooijdonk E5 72. Musaba - Halilovic Q 82. Van der Heide - Madsen 87. Tahiri - De Jong 72. Al Hajj - Haye 87. Ras - Dresevic Van Beek Woudenberg Van Ewijk Mulder PSV/HEE lli PSV/HEE 13. Madueke 1-0 Doelpogingen 13/9 36. Halilovic 1-1 Balbezit 60/40 46. Götze 2-1 Overtredingen 7/7 50. Veerman 3-1 Hoekschoppen 9/5 FC TWENTE FC Twente sleepte op de valreep een punt uit het vuur tegen Go Ahead Eagles. De Enschede- ers stonden met 2-0 achter maar knokten zich via Joris Kramer en kort voor tijd invaller Joshua Brenet (foto) terug naar 2-2 en hadden zelfs kans op 3-2. Alireza Jahanbakhsh juicht nadat hij de fraaie 3-1 voor Feyenoord heeft gescoord. foto kay in 't veen/pro shots ROTTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38