VAN DE STRAAT Verhalen van mensen liggen op straat. Tekst Arie Westeneng, foto Marcelle Dl 7 Elly de Bruijn Op weg naar de kaasboer Wie: Elly de Bruijn Locatie: Dorpsstraat, Wemeldinge Tijdstip: donderdag 17 februari, 16.05 uur e kaasboer staat vandaag op het plein. Ik ga vier ons Affiné ha len, een puur Hollandse kaas met een Franse naam. Het was echt tijd om even naar buiten te gaan. Ik had net het zevende deel uit van een historische romanreeks van Jeffrey Archer. Die gaat over de familie Clifton en je gaat in dat boek door de 20e eeuw.' Grensoverschrijdend ,,In het laatste boek ging het opeens over grensoverschrijdend seksueel gedrag. Ik was verrast, het is natuurlijk ook hele maal een onderwerp van nu. Eén van de hoofdpersonen pakt dat heel direct aan, dat was grappig om te lezen. Ze is be stuurslid in een ziekenhuis en hoort dat een arts verpleegsters lastigvalt. Zij zet hem voor het blok, of je vertrekt, of ik ga naar de Daily Mirror en alles komt in de krant. Hij gaat dan snel zelf weg.'' Toeristen ,,Ik ga binnenkort weer zoeken naar een ander boek, we hebben een geweldige bi bliotheek hier. Wonen in Wemeldinge is heel fijn. 's Zomers heb je de gezelligheid van de toeristen en er zijn veel restau rantjes. Ik ben ook graag op het strandje, tussen april en augustus zit ik daar vaak.'' ,,Ik woon nog maar zes jaar hier, daar voor woonden mijn man en ik in 's Gra venpolder. Hij is een Zeeuw en ik groeide op in Den Haag, midden in de stad. Ik ben eigenlijk niet zo'n stadsmens, ik ben heel graag in de natuur.'' Vrijheid ,,Mijn man en ik kwamen elkaar tegen in Oostenrijk aan de Wolfgangsee. Ik was een jaar of 24. Ik kwam daarna voor de liefde naar Zeeland. Ik kon gelukkig ook snel leuk werk vinden. Voor mijn pensi oen, 16 jaar geleden, werkte ik in Yerseke bij een wetenschappelijk instituut. Dat was heel leuk, ook door de internationale contacten. Ik treur er niet om dat ik niet meer werk, de vrijheid nu en lekker aan de waterkant zijn is fijn." GO MAANDAG 21 FEBRUARI 2022 'Ik ben niet zo'n stadsmens' Arie Westeneng Wemeldinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 27