3 Reinn Geervliet op de restanten van de ga rage in de tuin aan de Van Woelderenlaan in Vlissingen. De houten constructie overleefde Eunice niet. foto lex de meester Met een kraan wordt puin geruimd bij Cycle Hub in Middelburg. De muur van de stalling van de fietsenwinkel en opleidingsbedrijf werd vrijdag volledig omver geblazen. foto eldridge pentury Timmerman Maarten Stroo stabiliseert in een hoogwerker de dakrand van een woning aan de Amstelstraat in Oost-Souburg die door Eunice de complete zijgevel kwijtraakte. foto lex de meester Timmerman Willem Kerkhove (links, op de achtergrond) staat bij de ravage in de Souburgse Amstelstraat. foto lex de meester uit Zeeland. De rest is van Bra- er gemeld wordt verwacht ik dat we bantse klanten'', zegt Edwin uiteindelijk uitkomen op ongeveer Goetheer, afdelingshoofd schade. 3000 meldingen. Uit ervaring we- ,,Als ik kijk naar het tempo waarop ten we dat onze klanten geduldig zijn en ook na het weekend nog zul len bellen.'' De totale teller in Zeel and zal nog veel hoger uitvallen, omdat sommige Zeeuwen zijn aan gesloten bij een andere verzekeraar. Volgens Goetheer lopen de scha- demeldingen uiteen. Van losgesla gen dakpannen tot compleet weg gevaagde daken. ,,Wat nu wel op valt is dat er meer schade aan auto's is gemeld, vaak veroorzaakt door gevallen dakpannen of andere ge- veldelen. Een nieuw fenomeen vor men de afgewaaide zonnepanelen. Daarvan zijn er ook veel op auto's beland.'' 'Geen houden aan' Eunice haalde vrijdag op sommige plekken snelheden van dik 130 kilo meter per uur. Een bewakingsca mera van een overbuurman legde vast hoe de wind vat kreeg op de ge vel van het huis in de Amstelstraat. ,,Je zag de wind blazen en zuigen. Geen houden aan'', zegt Kerkhove, wijzend naar de spouwankers die nu blootliggen. ,,Die zijn helemaal afgerot.'' De volgende klus voor het Jozias- se-trio wacht in de Vlissingse Bloe- menlaan. Wéér een gehavende bui tenmuur. De omgeving van het huis is op last van de brandweer af gezet met linten. ,,We stonden erbij en keken ernaar'', vertelt bewoner Daivy Beerens. De Vlissinger stond vrijdagmiddag buiten met zijn va der en vriendin Nadia, omdat ze net dakpannen teruggelegd hadden op een lager deel van het huis. ,,Op deze plek komt de wind extra hard binnen'', zegt hij wijzend in de verte, naar de flats op de boulevard. ,,De wind komt zo door de straten op ons huis af. Toen die harde windvlaag kwam, begon de hele zijmuur te bewegen. Vervolgens viel een deel op de grond.'' Houten garage Vooral bij Nadia zat de schrik erin. ,,Maar zelf heb ik wel ergere dingen meegemaakt. Explosies, dingen ka pot zien gaan'', zegt Daivy, die als militair onder meer op missie in Irak is geweest. ,,Het is natuurlijk vervelend, maar er liggen geen ar men of benen af. Ik ben blij dat er geen stenen door de ramen zijn ge vallen. Verder is het allemaal mate riaal, dus vervangbaar. Dit is werk voor de verzekering.'' Een stuk verderop is de schade veel groter voor Marga Geervliet. Zij woont met haar man in de Van Woelderenlaan, vlak achter de Sar- dijntoren. ,,Door de hoogbouw op de boule vard zuigt de wind hier enorm en draait die langs ons huis.'' Bij storm Corrie bleef de schade nog beperkt tot enkele losse dakpannen, maar vrijdag liet Eunice niks heel van de houten garage. ,,We waren ang stig'', zegt ze. ,,Maar gelukkig stond de auto nog buiten en mankeren we zelf niks.'' PC MAANDAG 21 FEBRUARI 2022 WISSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 23