en duin slechter dan storm Eunice 2 Storm Eunice heeft een spoor van vernielingen achtergelaten in Zeeland. De schademeldingen stroomden dit weekend binnen bij de verzekeraars. ,,We waren angstig" zegt gedupeerde Marga Geervliet. Waterschap Scheldestromen was vrijdag 'in staat van paraatheid' en hield vanwege de kracht van Eunice rekening met een waterstand van NAP 3,40 bij Vlissingen. Zaterdag keken waterschaps medewerkers hoe groot de schade was aan de Zeeuwse kust. ,,De verwachtingen waren hoog gespannen, maar het water kwam maar tot 3,20. Het viel dus mee. We hebben meer werk aan de bomen die langs verschillende wegen zijn omge waaid'', zegt Poppelaars. Voordat het begon te stormen, was er de vrees dat - net als bij Corrie - veel zand op de stranden en stukken duin zou worden weggeslagen. ,,Maar de wind stond in een gunstige richting en blies daardoor juist zand terug in plaats van weg. Daar aan zie je hoe onvoorspelbaar de natuur kan zijn'', zegt Poppelaars. De dijkgraafspreekt van 'licht herstel', al zijn de stranden ook weer niet helemaal schadevrij ge bleven. Zo zijn in West-Zeeuws-Vlaanderen en kele palen van de paalhoofden gesneuveld. ,,Maar die waren al rot en hadden vervangen moeten worden'', reageert Poppelaars. „Globaal geschetst valt het mee en lokaal kan het misschien iets an ders zijn. De zandsuppletie, die we na Corrie ge pland hebben, blijft noodzakelijk.'' Dat geldt sowieso voor het Banjaardstrand, waar eerst na storm Corrie en vrijdag opnieuw zand is verdwenen. ,,En dan staat ons storm Fran klin nog te wachten", zegt Jos van Halst van Stran- dexploitatie Kamperland. ,,In de branding is het water zo enorm krachtig dat elke golf een lading zand meepakt." De trappen zweven Met metershoge muren van zand en het station van de reddingsbrigade waaronder zoveel zand is weggeslagen dat de trappen zweven, biedt het Noord-Bevelandse strand een vervreemdende aanblik. Om de toeristen komende zomer weer strandvertier te bieden, moeten volgens Van Halst weer bergen werk worden verzet. ,,Ik denk dat we in het voorjaar drie tot vier weken bezig zullen zijn met het verplaatsen van zand. Dat gaat ons en de gemeente waarschijnlijk veertig- tot vijftig duizend euro kosten." Waterschap Scheldestromen blijft alert, omdat storm Franklin gisteren en afgelopen nacht voor zware windstoten zorgde in de provincie. Dat leidde op verschillende plekken tot overlast en schade. ,,Maandag maken we de balans opnieuw op'', aldus Toine Poppelaars. PZC.NL Dreiging met taser brengt rust ZLM KRIJGT ALLEEN AL UIT ZEELAND DUIZEND MELDINGEN Politie zoekt getuigen mishandeling Een dag nadat Eunice door het land raasde, kan het puin ruimen begin nen. Het is zaterdagochtend 8.00 uur als Willem Kerkhove, Maarten Stroo en Remon Verhage arriveren in de Amstelstraat in Oost-Sou burg, waar bijna de complete bui tenmuur van een drive-inwoning naar beneden is gekomen. Meer dere geparkeerde auto's zijn be schadigd, een grijze Citroën Picasso lijkt het zwaarst getroffen. De wa gen ligt vol met bakstenen. De be woonster van de getroffen woning, een vrouw van in de negentig, is ondergebracht bij familie. ,,Wat we nu vooral doen is de schade beperken'', zegt Kerkhove. ,,Omdat het vanmiddag weer gaat Het is vervelend, maar er liggen geen armen en beven af waaien, halen we het deel van de muur dat nu nog los zit, weg om te voorkomen dat het alsnog valt.'' Vanuit een hoogwerker duwt col lega Maarten het laatste stukje gevel naar beneden en trekt hij de losse isolatieplaten van de muur. De timmermannen van bouwbe drijf Joziasse zijn erop uitgestuurd door verzekeraar ZLM, die zaterdag was voorbereid op een stortvloed aan schademeldingen. De schade- afdeling werkt met een bezetting als op een doordeweekse dag. De te lefoons staan roodgloeiend. ,,Tot nu toe hebben we 1731 meldingen ont vangen. Daarvan komen er duizend MAANDAG 21 FEBRUARI 2022 PC MIDDELBURG Vaagde storm Corrie vorige maand hele stuk ken strand en duin weg, de schade na Eunice lijkt wat dat betreft in Zeeland mee te vallen. ,,Op sommige plekken is zelfs sprake van licht herstel'', zegt dijkgraaf Toine Poppe- laars. - Eldridge Pentury H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Weekeinde: Ik ben bang voor een nieuwe storm (2481 reacties) KAPELLE Een verward persoon is in de nacht van zater dag op zondag tot bedaren ge bracht onder dreiging van een stroomstootwa pen. De politie kon zo voorko men dat die per soon een mes zou gebruiken om iemand te verwonden. De wijkagenten schrijven op In- stagram dat ze nog maar net de opleiding voor de taser hebben afgerond. Nu al kon het nieuwe wapen ingezet worden om con trole over een dreigende situa tie te krijgen. Zo kon voorkomen worden dat er geweld moest worden toege past. Eens Oneens De politie zoekt beelden van een mishandeling van een 15-jarige jongen die vrij dagavond 11 fe bruari plaats vond op het NS-station in Goes. De jongen stapte rond 22.45 uur uit de trein vanuit Mid delburg. Hij kreeg ruzie met een groep en werd in elkaar geslagen. Hij kreeg onder an dere trappen te gen zijn hoofd en raakte buiten be wustzijn. De vol gende dag is hij naar het zieken huis gegaan voor verder on derzoek en later deed hij aangifte bij de politie. De politie roept getuigen op zich te melden. Eldridge Pentury Nieuwe stelling: De Spelen zijn geslaagd voor Nederland Vlissingen - Daivy Beerens, oud-Irakganger reageert koel op de schade aan zijn huis J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22