't Carnavalsmis f c Zwemscholen lassen stops in en worstelen met lange wachtlijsten f I Mandy zingt het liefst vintagemuziek Zeeuwse zwemscholen hebben sinds twee jaar niet alleen last van het eeuwige tekort aan zwemonderwijzers, maar ook nog eens van corona. Het gevolg: lange wachtlijsten of zelfs een volledige inschrijfstop. 'Wegens de grote belangstelling voor onze zwemlessen kunnen we momenteel helaas geen nieuwe kinderen inschrijven', staat op de website van Blije Kinderen, een 'minizwemschooltje' op strand- park De Zeeuwse Kust in Renesse. Joan Luijendijk geeft er al twaalf jaar heel persoonlijk zwemles, in groepjes van zes. Een gewild con cept: precorona was de wachtlijst al een jaar. Nadat corona toesloeg zag Luijendijk de wachttijd oplopen tot twee en zelfs drie jaar. Luijendijk: ,,Ik vond dat niet kun nen. Om me heen hoorde ik wel van zwemscholen die met grotere groepen gingen werken om de wachtlijsten weg te werken, maar dat wil ik niet. Ik heb de inschrij ving tijdelijk helemaal stopgezet. Mijn groepen, ik heb er nu elf, lopen door die hele lockdown en corona achter. Daar ga ik me eerst volledig op richten. De eerste nieuwe groe pen beginnen pas half april." Vol tot 2024 Vooral voor populaire tijden en da gen (woensdag, zaterdag) lopen de wachttijden op. Zwemschool Zeel and in Vlissingen besloot daarom zeven maanden lang minder aan meldingen te accepteren. Zo kon de groei van de wachtlijsten enigszins binnen de perken blijven. Toch is We hebben gezegd: we gaan niks afraffelen, elk kind zwemveilig afleveren 2023 nu al volgeboekt. „Kinderen komen aan de beurt op datum van aanmelden", vertelt Corrie Mar- teijn van de Zwemschool. „Tijdens corona zagen we dat ouders dat in schrijven uitstelden, omdat ze zich niet wilden laten testen en zonder QR-code niet mee naar binnen mochten met hun kind. Dat mag, maar als die nu bellen omdat ze haast hebben, is het antwoord toch: degene die het eerst ingeschreven is, komt het eerst aan de beurt." Bart van den Heuvel van het Om nium in Goes stipt ook het gebrek aan zwemleraren aan. „Eigenlijk staan er altijd wel vacatures open." Omnium heeft nu 96 wachtenden voor het A-diploma en 19 voor B. ,,Voor corona ging het om 60 kinde ren. We hadden vorige zomer de bestaande wachtlijsten bijna volle dig weggewerkt, dus ze zijn snel weer opgelopen." Het Vrijburgbad, tussen Middel burg en Vlissingen, heeft de wacht lijst - vooral voor de favoriete dagen - aan zien groeien tot zes maanden. Ook locatiemanager Cees van Don gen wijst op de gevolgen van co rona. Kinderen liepen vertraging op tijdens lockdowns, waardoor ze nu nog moeten afzwemmen. ,,We hebben gezegd: we gaan niks afraffelen, elk kind zwemveilig afleveren en dan pas komt er een plaats vrij. Ja, dat stropt. En dan had je nog dat ouders vanwege de be perkingen niet mee naar binnen mochten met hun kind. Die eerste keren dat een kind gaat zwemmen is dat toch lastig. Dan geef je het niet zomaar mee naar binnen. Veel mensen hebben daarom gewacht. Net als na de vorige lockdown merk je nu aan het aantal telefoontjes en inschrijvingen dat er een inhaalslag is." Extra examens Nico Scherbeijn van De Vliegende Vaart in Terneuzen heeft extra exa mens ingelast om de achterstand weg te werken. Ook hij zag in het eerste coronajaar de wachttijd op lopen, tot anderhalf jaar. ,,In het tweede coronajaar zijn we alleen in de zomer dicht geweest voor zwemlessen. Daar hebben we hard ons best voor gedaan. Er staan nu 246 kinderen op de wachtlijst voor A. De wachttijd is tien maanden, voor B zes weken en voor C is er geen wachtlijst. Vorige maand heb ben we zestig nieuwe A'tjes kun nen oproepen. Dat schiet lekker op." I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl maandag 21 februari 2022 It 3? Zeeland ZEELAND6 KWADENDAMME FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN V, t Naar de kerk in je extra speciaal, omdat Gerald cadeau een eigen dorpswapen. door de gemeente wordt toege- handen van burgemeester Ger- carnavalsoutfit. Eén keer per Doene (Prins Geert) na 23 jaar Doene werd zelf ook verrast. Hij kend aan mensen die zich op ben Dijksterhuis kreeg Doene jaar kan dat in Kwadendamme. afscheid nam als Prins Carnaval. mag zich voortaan Heer van een bijzondere manier hebben het bijbehorende speldje en een Zondag was deze carnavalsmis Hij schonk Kwadendamme als Borsele noemen, een titel die ingezet voor de samenleving. Uit oorkonde. Zwemles? Achteraan aansluiten Ondine van der Vleuten Vlissingen - Cees van Dongen, locatiemanager Vrijburgbad G Een tekort aan instruc teurs en ver traging door corona heb ben de wacht tijden voor zwemles be hoorlijk doen oplopen. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 21