Ik las het onderzoek en verbaasde me over de koppigheid die ons zo typeert Lespakket moet seks onder dwang voorkomen II 6 OZCAN AKYOL imuw.geenhaatinderaad.nl Iets eerder besloot toenmalig coronaminister Hugo de Jonge op zijn beurt dat verpleeghuizen afgesloten moesten worden. In het rapport van de OVV wordt die beslissing beoordeeld als het startsein van een 'stille ramp'. Want 'ongeveer de helft' van de in totaal tienduizend overlede nen tot september 2020, stierf in een verpleeghuis. En zo slalomt de lezer van het on derzoek van de ene flater naar de andere, telkens overvallen door de vraag waarom niemand de centrale leiding eerder voor zijn of haar rekening nam.Wie het rampbeleid van onze overheid bestudeert, is misschien geneigd om mensen daar persoonlijk op aan te spreken, maar de kille wer kelijkheid is dat hier een systeem heeft gefaald, een natie die wordt geregeerd alsof er verschillende franchisers zijn. dat het hele doorgeslagen delege ren van taken uiteindelijk zorgde voor een chaos aan miscommuni catie en onwetendheid. Dat kan de overheid zich wél aantrekken. En daarna is het tijd om de boel snel anders in te richten. In Nederland worden minderj ari- gen met een licht verstandelijke beperking of jongeren met schul den, vaker uitgebuit dan hun leef tijdgenoten. Dit blijkt uit recent onderzoek van het Centrum te gen Kinderhandel en Mensen handel. Bijna de helft van de wijk agenten, jongerenwerkers en leer plichtambtenaren zegt in de afge lopen twee jaar in contact te zijn geweest met ten minste een jong slachtoffer van uitbuiting. In de praktijk worden deze slachtoffers, onder druk van com promitterende foto's of geldpro blemen, gedwongen om drugsde licten te plegen of financieel te frauderen. Vooral meisjes lopen het risico om gepusht te worden richting seks onder dwang. Het online lespakket, dat be- staat uit een film en een interac tieve module in de vorm van een chatbot, moet jongeren leren om deze ellende te ontlopen. Volgens projectleider Linda Smit zorgt een 'ervaringsgerichte, interactieve innovatie' ervoor dat jongeren de risico's beter kunnen inzien. Smit: ,,Zo gaan de jongeren via de chat in gesprek met een slacht offer, zodat ze ook begrijpen waarom die bepaalde keuzes heeft gemaakt en wat de consequenties zijn. Vervolgens heeft de dader C Vooral meisjes lopen het risico om seksuele diensten te moeten verrichten ook jouw telefoonnummer gekre gen en die gaat je op zijn beurt proberen over te halen om ook je pinpas in te leveren." In de andere verhaallijn komt de leerling in een groepsgesprek terecht tussen een meisje in een seksueel benarde positie en haar vriendin. ,,Jij kunt dan meedenken hoe ze uit deze si tuatie kan komen." De chatbot is ontwikkeld door Garage2020 samen met Noord-Holland Samen Veilig. De presentatie van het eerste deelrapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV), over de prille maanden van de coronapandemie, zal bij de meeste mensen, op hoofdlijnen, voor weinig verras singen hebben gezorgd. Neder land was slecht voorbereid op een virusuitbraak en liep daarna achter de feiten aan. om de haverklap nieuwe 'casus definities', opdat ze het sprookje intact konden houden dat vertelde dat wij voorlopig gevrijwaard zou den blijven van een pandemie. in die beginperiode nooit heldere en centralistische aansturing was. Als de spreekwoordelijke pleuris in Brabant uitbreekt en de zorg verleners daar over nut en nood zaak van testen verdeeld zijn, ge beurt dat laatste helemaal niet meer. En juist omdat er geen een duidige communicatie bestaat, kunnen er zomaar grote misver standen ontstaan, zoals de merk waardige stelling van Jaap van Dis sel (RIVM) die in de eerste fase van de pandemie de werking van mondkapjes vurig in twijfel trok. En zo slalomt de lezer van het onderzoek van de ene flater naar de andere Ik las het onderzoek en ver baasde me over de koppigheid die ons zo typeert. Dat begon alle maal al bij de eerste signalen van corona, een infectie die over de grens al zichtbaar huishield, maar waarvan wij dachten dat we haar buiten de deur konden houden. Om maar niet te erken nen dat de nieuwe ziekte ons ook kon bereiken, bedach ten beleids bepalers Schreeuwen, schelden en bedreigen horen niet thuis in de politiek. Toch zien we in Den Haag maar ook in gemeenteraden de verharding toenemen. Politiek is geen circus of talkshow. Politiek gaat over jou en mij. Over het land, het dorp of de stad waar je je thuis voelt. Alleen door met elkaar samen te werken kunnen we iets voor elkaar krijgen. Ook als we het inhoudelijk niet altijd eens zijn. Niet de grootste mond heeft gelijk, maar de mensen met een hart voor jouw dorp of stad. Stem daarom op de partij die bij jou past, maar kies geen haat in de raad! Dat is onze oproep voor 76 maart. Met vriendelijke groet, Namens heel veel CDA-lijsttrekkers Harmen Krul Lijsttrekker CDA Den Helder DONDERDAG 17 FEBRUARI 2022 GO Y @OzcanAkyol De belangrijkste les, lijkt me, is Vandaag is de lancering van 'Buit in de klas', een lespakket dat scholieren weerbaar moet maken tegen (seksuele) uitbui ting. Vooral kwetsbare jonge ren worden door criminelen gedwongen tot strafbare feiten of moeten de prostitutie in. Edwin van der Aa Alkmaar Wat mij verder opviel, was dat er Scan deze code voor meer info!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6