m Kickboksers Nieky Holzken en Errol Zimmerman bij opening tattooshop Testament kan veel familieleed voorkomen én geld besparen 7 De broers Kenan en Dzenan Halilovic uit Bosnië hebben de openingsdatum van hun nieuwe tattooshop in Zierikzee nog niet eens officieel bekendgemaakt, maar nu al zitten ze de eerste week na opening tjokvol. De broers Kenan (35) en Dzenan (30) Halilovic openen in het week end van 2 en 3 april de deuren van tattooshop Goons&Queens in 't Vrijpoortje in Zierikzee. Niet om daar zelf tattoos te gaan zetten. Dat wordt straks door tattoo-artiesten uit heel de wereld gedaan. Kenan is de grootste tattoogek van de twee. Hij heeft er verschil lende en is van plan om op zijn rug nog meer te laten zetten. Dzenan heeft er één. ,,Maar ik hou van de kunst op zich. Als je ziet wat er al lemaal wordt gemaakt. Dat is heel bijzonder." Van gedetailleerde portretten tot dotwork, maar ook finelines en chicano's (tatoeages in een Mexi caans-Amerikaanse stijl): geen tat too is hetzelfde. Het is supergespe- cialiseerd werk en dat sluit perfect aan bij de franchiseopzet van Goons&Queens, vertellen ze. De beste van de beste Professionele tattoo-artiesten uit heel de wereld rouleren tussen de over de tien Goons&Queensshops die er zijn; de eerste shop opende een paar jaar geleden de deuren in Brugge. De Zierikzeese zaak is de vierde Goons&Queens in Neder land. ,,We hebben hier straks elke dag twee of drie tattoo-artiesten aan het werk. Die allemaal gespe cialiseerd zijn in een eigen stijl. Dat is het mooie ervan. Dit zijn de beste van de beste. Het is echt ge weldig wat ze doen", zegt Kenan. Was een tatoeage ooit vooral iets voor zeemannen en criminelen, inmiddels is de huidversiering niet meer weg te denken uit het straatbeeld. Jong en oud, stoer of lief typje: de tattoo is algemeen ge accepteerd en wordt door de meest uiteenlopende mensen omarmd. ,,Dat is precies wat wij ook willen: iedereen moet het leuk vinden om hier binnen te komen lopen. Bij ons is iedereen welkom." Van de twee stoelen die er vast komen te staan, is er zomers één zichtbaar achter glas. Leuk voor mensen die door het historische Vrijpoortje lopen, denken de broers. Maar wie privacy wil kan ook prima bij de Zierikzeese shop terecht. Er komt een shutter te hangen waarmee de tweede stoel kan worden afgeschermd. Het wordt een mooie 'classy' mix van een historisch pand met eigen tijdse elementen, zoals een graffiti op de muur. De twee broers verschillen in veel opzichten als dag en nacht van elkaar. Maar één ding hebben ze gemeen: hun eigen tattoos zijn heel persoonlijk. Allebei hebben ze een tatoeage als herinnering aan hun vader die in 1993 sneu velde in hun geboorteland Bosnië. Kenan heeft daarnaast ook nog tattoos die gewijd zijn aan zijn vrouw en dochtertje. Hij gaat full time in de shop aan het werk. Dze nan, die ook als rapper bekend is, komt parttime in de zaak te wer ken. De Zierikzeeënaar combi neert dat werk met zijn baan als begeleider van minderjarige vluchtelingen. De tweedaagse opening wordt een spektakel waar onder anderen de bekende kickboksers Nieky Holzken en Errol Zimmerman aanwezig zullen zijn. Ook de ra- zendpopulaire Bosnische influen- zer Erko Jun, die alleen al op Insta- gram 1,1 miljoen volgers heeft, reist naar Zierikzee af. ,,We willen er wel een beetje spektakel van maken." Een deel van de opbrengst van het openingsweekend wordt ge schonken aan de Bas Stichting, die geld inzamelt voor onderzoek naar juveniele dermatomyositis waar aan de 9-jarige Bas van den Ouden uit Zierikzee in 2010 overleed. ADVERTENTIE ERFRECHTPLA N www.erfrechtplan.nl SD DONDERDAG 17 FEBRUARI 2022 Goons&Queens zit al barstensvol Esme Soesman Zierikzee Dzenan (l) en Kenan Halilovic voor de deur bij hun tattooshop Goons&Queens in 't Vrijpoortje in Zierikzee. foto sandra schimmelpennink ZIERIKZEE- Er bestaan veel misverstanden over de verdeling van een nalatenschap wanneer één van de twee partners overlijdt. De meeste vijftigplussers denken dat de afwikkeling van een erfenis in Nederland prima bij wet geregeld is. Maar niets is minder waar, stelt erfrechtspecialist Rodger Schoen makers van Erfrechtplan. Volgens hem kan een goed testa ment veel familieleed én geld besparen. 'Wie dan leeft, wie dan zorgt', wordt weieens gezegd. Toch kan het leven van een achterblijvende partner na een over lijden, los van alle verdriet en rouw, door het ontbreken van een testament op een regelrecht drama uitlopen. Door wets wijzigingen in de afgelopen decennia, is het vaak onduidelijk hoe het erfrecht nu wettelijk is geregeld. "Met een testament weet men vooraf al precies waar ze aan toe zijn wanneer een dierbare wegvalt", zegt Rodger Schoenmakers. "Bij verhalen over testamenten en erfenissen wordt vaak ge dacht dat het iets is voor vermogende mensen", gaat Rodger Schoenmakers verder. "Binnen de generatie vijftigplussers heeft misschien niet iedereen een kapitaal op de bank opge bouwd. Een groot deel heeft wel een eigen huis dat (bijna) hypotheekvrij is. Ook dat is vermogen waarover erfbelasting verschuldigd kan zijn." Aan de hand van een simpel rekensommetje legt Rodger Schoenmakers uit dat bij het ontbreken van een testament, het overlijden van een partner tot een financieel drama voor de achterblijvers kan leiden. "De nog levende partner heeft weliswaar een grote vrijstelling van erfbelasting, maar deze ouder moet de erfbelasting over de erfdelen van de kinderen al wel direct afrekenen. Zo'n acht maanden na het overlijden van een partner ligt de blauwe envelop op de deurmat. Als de erfenis voor het merendeel bestaat uit het huis, hoe ga je dan die erfbelasting betalen?" Rodger Schoenmakers kent meerdere voorbeelden van men sen die hierdoor in financiële problemen zijn gekomen. "On nodig familieleed, dergelijke schrijnende situaties zijn te voor komen door het opstellen van een testament. Maar je moet het wel even doen." Vreemd genoeg is het maken van een afspraak bij een nota ris voor veel mensen nog een erg grote stap. Dat ziet Rodger Schoenmakers ook. "Mensen vrezen vaak dat het handenvol geld kost of dat de materie erg ingewikkeld is. En nadenken of praten over een testament is ook niet de leukste bezigheid die je kunt bedenken, dus schuiven ze het opstellen van een testament voor zich uit. Soms té ver." Het is daarom verstandig om bij leven samen een volmacht vast te laten leggen in een levenstestament. Is dat niet het geval, dan zal het er in de praktijk op uitdraaien dat de part ner van iemand die bijvoorbeeld door ziekte wilsonbekwaam is geworden ineens voor alledaagse zaken bij de rechter om toestemming moet vragen." De kosten van een testament wegen niet op tegenover de las ten die anders voor rekening van nabestaanden en partners komen", zegt Rodger Schoenmakers tot slot. "Laat staan het onvoorziene leed dat er mee gemoeid kan zijn. Dat wens je niemand toe." Lezing op locatie Donderdag 10 maart om 13:00 uur of om 15:30 uur geeft Rodger Schoenmakers een lezing over de noodzaak van een testament en levenstestament. U kunt een van deze lezingen kosteloos bijwonen door u in te schrijven op www.erfrechtplan.nl ofte bellen naar 085 - 8000101. Bij binnenkomst wordt naar een coronabewijs gevraagd. Dit kan een vaccinatie-, herstelbewijs of een negatief testresultaat van een PCR- of antigeensneltest zijn. Ook dient u zich te legi timeren zodat we de echtheid van het Coronabewijs kunnen controleren. In de wet is inmiddels geregeld dat bij het overlijden, de over blijvende ouder en de kinderen samen erven. De langstleven de is eigenaar van alle eigendommen en de kinderen zijn wel iswaar erfgenaam maar krijgen nog niets in handen. Ze krijgen een soort tegoedbon op de overblijvende ouder. ■s 085 8000 101 Erfrechtplan heeft in samenwerking met een groot aantal no tariskantoren een laagdrempelige service ontwikkeld, waarbij op heel persoonlijke wijze een testament kan worden opge steld. Bovendien blijven de totale kosten inzichtelijk en relatief laag. "Onze erfrechtspecialist komt bij de mensen thuis om de wensen en verzoeken op te tekenen en vertaalt dit naar een concept-testament in begrijpelijke taal. De erfrechtspecialist gaat samen met de klant naar de notaris om het definitieve testament te laten bezegelen. We verlagen niet alleen de drempel naar de notaris, we ontzorgen ook. Naast een testament kan ook een levenstestament familiedra ma's voorkomen, legt Rodger Schoenmakers uit. "Stel, één van de twee partners wordt wilsonbekwaam, dan is het niet vanzelfsprekend dat de ander zonder meer kan be schikken en beslissen over de (gezamenlijke) eigendommen. Blijft u liever thuis? Geef u dan op voor onze online lezingen. Deze worden dagelijks gehouden op verschillende tijdstippen. U bepaalt zelf wanneer u de lezing volgt via uw eigen compu ter, tablet of smartphone. Locatie: Datum: Aanvang: Inschrijven kan via: FiZi filmtheater Kerkhof 3 4301 BZ Zierikzee donderdag 10 maart 2022 13:00 uur of 15:30 uur www.erfrechtplan.nl 085 - 8000 101

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 50