13 VIER REDENEN Lenny Kuhr RENESSE In 1969 was ze een van de vier win naars van het Eurovisiesongfestival met het lied De troubadour. Lenny Kuhr komt naar Re- nesse en zingt uit haar grote en levendige oeu vre. Vorige maand heeft de zangeres een nieuw album uitgebracht. Een album waarop ze uit haar comfortzone is getreden met verrassende resulta ten. ,,Het is een feest om weer te kunnen spelen", vertelt de 71-jarige zan geres. „Zeker na een tijd van lockdowns en steeds veranderende maat regelen. Ik heb, net als mijn kompanen Mischa Kool op bas en Reinier Voet op gitaar, het pu bliek ontzettend gemist." Zaterdag 19 febru ari, 20.15 uur bij Theaters aan Zee in Dorpshuis Renesse. Creep In KAPELLE Creep In brengt Americana mu ziek (country, folk en blues) waarin driestem mige zang centraal staat. De band bestaat uit Paul Hagenaars (gitaar), Dagny van der Loo (zang en percussie), Greet Vervoort (basgi taar, zang en percussie) en Marleen Achten (zang, viool en basgitaar). Ze staan garant voor verstilde intimiteit en energieke songs. Liedjes van onder meer Dolly Parton, Norah Jones en Chris Stapleton krijgen door de be zetting en arrangementen een eigen sound. Vrijdag 18 februari, 20.00 uur in De Vroone in Kapelle. Roest Marjolijn Polfliet WISSENKERKE Zangeres Marjolijn Polfliet trad al eerder op bij Nut Noord-Beveland met Franse chansons en haar band Blackberry Blossom Bluegrass Band. Deze keer zingt ze Nederlands repertoire. Met haar programma Het Groot Nederlands Songbook brengt ze Nederlandse liedjes die tot het culturele erfgoed van ons land behoren. Ze brengt twee topmuzi- kanten mee in de perso nen van gitarist Arjan Verdoorn en pianist Pa trick Desmedt. Zater dag, 20.00 uur in dorpshuis Onder de Toren in Wissenkerke. Juke Joints in Porgy CONCERT ANNEKE VAN GIERSBERGEN EERT HAAR IDOOL Ze heeft een voorliefde voor metal en rock, maar is vooral een veelzijdig artiest. Anneke van Giersbergen speelde al op alle grote festivals in Europa en is nu toe aan haar vierde theatertournee. Daarin brengt ze een ode aan Kate Bush. Anneke van Giersber gen (48) is een all round zangeres. Meest bekend is ze misschien wel van haar periode bij de metalband The Gathering, waarmee ze tussen 1994 en 2007 verschillende succes sen behaalde. Maar ze deed veel meer, toerde met Devin Town- send, zong bij de Americana-band Lorrainville, stond solo in het voorprogramma van Within Temptation en was vorig jaar één van de deelnemers aan 'Beste Zan gers'. ,,Dat was een supererva ring", zegt ze. ,,Ik heb een lied in het Turks gezongen, dus ik heb er veel Turkse fans bij gekregen." Onnavolgbaar Momenteel toert de Brabantse zangeres door het land in een the atertour met liedjes van de Britse singer-songwriter Kate Bush. ,,Zij is een van mijn grote inspiratie bronnen. Ook als persoon. Ik vind het een geweldig mens en haar stem is onnavolgbaar. Zij gaat the atraal om met haar performance en met haar producties. In haar vi deoclips spreekt het visuele stuk me ook aan. Als je haar optredens vergelijkt met andere zangeressen, stijgt ze mijlenver boven de rest uit." En toch is het vooral de stem die Kate Bush tot een unieke zan geres maakt. ,,Ze reist al heel mijn leven met me mee", zegt Van Giersbergen. ,,Ik was 5 jaar toen Kate Bush haar eerste album The kick inside uitbracht. Het moment dat ik voor het eerst haar bekend ste nummer Wuthering Heights hoorde, werd ik omver ge blazen. Wat een stem, zo hoog, zo mooi. Niemand klinkt zoals zij." Geen coverbandsfeer Het weerhoudt Van Giersbergen er niet van een show te maken, vol met liedjes van haar idool. ,,'Nie- mand zou ik de muziek van Kate Bush toevertrouwen, behalve An neke van Giersbergen', twitterde een bezoeker na afloop van een van mijn optredens. Ik dacht: weet je wat, dat ga ik doen. Een theater tour volledig in het teken van haar. Het wordt zeker geen coverbands feer. Ik heb het eigen gemaakt en zal niets kopiëren. Als ik Kate Bush zou imiteren, val ik hard door de mand. Samen met mijn drie muzikanten zal ik haar grote hits in een nieuw jasje steken en ook liedjes brengen die ik zelf prachtig vind." Eén van die wat minder bekende nummers is You're the one. ,,Dat lied raakte mij meteen toen ik het hoorde. De tek sten van Kate Bush zijn poëtisch, met veel beeldspraak. You're the one heeft juist meer een praktische tekst, het gaat over een verloren liefde." Sombere periode Van Giersbergen is vooral blij dat ze het podium weer op mag. ,,Op- treden, daar word ik gelukkiger van. Net als veel anderen, zat ik in een sombere periode. Om me heen zie ik nu weer stralende ge zichten van artiesten." Woensdag avond speelt ze in het Ledeltheater in Oostburg. Ze heeft goede herin neringen aan de provincie. ,,Mijn vader was een ambachtelijke tim merman en bouwde zeilboten. Ie der jaar gingen we met de boot op vakantie en we hebben veel in Zeeland gevaren. Mijn mooiste herinnering heb ik aan het optre den samen met Blof op Concert at Sea in 2017. Peter Slager heb ik al verteld dat ik weer in Zeeland kom spelen, het zou leuk zijn als ook hij weer komt kijken." Woensdag 23 februari, Ledeltheater in Oostburg, 20.00 uur: Anneke van Giersbergen zingt Kate Bush Cellist Ramon Jaffé ZIERIKZEE De Zeeuwse Theatergroep 'The ateR TzT' speelt het stuk Roest van Jibbe Willems. Acteur Mels Hoogenboom en ac trice Tamara van As brengen een verhaal over onbe reikbaarheid en verlangen. In het stuk zien de man en vrouw elkaar al vaker, ieder voor zich, op afstand. Nu staan ze tegen over elkaar, dicht bij en zien elkaar zonder verrekijker. Gaat het zoals ze hadden gehoopt of loopt het anders af? Zondag 20 februari, 14.30 uur in FiZi in Zierikzee. GO DONDERDAG 17 FEBRUARI 2022 OM UIT TE GAAN TERNEUZEN Anneke van Giersbergen is van vele markten thuis. foto dani silvia 'Als ik Kate Bush zou imiteren, val ik hard door de mand' Hans Puik Oostburg Met hun menge ling van blues, rock roll, roc kabilly en zy- deco zetten The Juke Joints al 35 jaar nationale en internationale podia in vuur en vlam. Optredens van de band ont aarden altijd in een feeststem ming. Zaterdag 19 februari zijn ze te zien en ho ren om 20.00 uur in Porgy&- Bess in Terneu- zen. MIDDELBURG Cellist Ramon Jaffé was jaren artistiek leider van het Kamer muziekfestival Middelburg. Hij brengt nu samen met gitarist Ar- turo Muszinsky en Anne Reim (dans en cajon) het programma Fantasias Fla- mencas met Spaanse muziek van barok tot en met flamenco. Zondag, 15.30 uur, Zeeuwse Concertzaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41