I Deze krant is nergens zonder bezorger €200, van vergezichten op Walcherse taferelen van levensbelang Ga snel naar krantenbezorgen.nl Of scan de QR-code 7 Het goede nieuws is dat de enorme schilderijen van Panorama Walcheren niet in stukken hoeven te worden gezaagd. Het slechte nieuws is dat het tentoonstellen van de doeken van het jonge Zeeuwse museum niet meer kan. Leo Groenleer, dagelijks coördina tor én voorman van de vrijwilli gers van Panorama Walcheren, draait er niet omheen. Het is na tuurlijk een opluchting dat de tien vergezichten op Walcherse tafere len niet verloren gaan nu uitzet ting uit de Machinefabriek in Vlis- singen voor de deur staat. Maar een verhuizing van de enorme kunstwerken naar de krochten van het museumdepot van Covra is ook een soort doodvonnis. ,,Als mensen de schilderijen niet meer kunnen zien, verdwijnt de belang stelling voor Panorama Walche ren. Bovendien raken we veel, veelal op leeftijd zijnde, vrijwilli gers kwijt", schetst Groenleer een donker toekomstperspectief. Museumzalen Om dat doemscenario te voorko men is Panorama Walcheren naar stig op zoek naar expositieruimte. Het liefst in Vlissingen, want die stad zien de meeste betrokkenen als thuisstad. Maar als er een of meer mooie museumzalen, al dan niet tijdelijk, in Veere of Middel burg te vinden zijn zegt het stich tingsbestuur geen 'nee', bevestigt Groenleer. Het stichtingsbestuur overlegt met eigenaren van enkele mogelijke tentoonstellingsruim ten. Welke mogelijke onderkomens in beeld zijn, wil Groenleer niet kwijt. Het Mijnenmagazijn in Veere is, zoals eerder verwacht, af gevallen. ,,Moeilijk bereikbaar voor mensen die slecht ter been zijn en erg donker." Of de gesprek ken over gebruik van geschiktere panden iets opleveren, durft de bezorgde Leo Groenleer niet te voorspellen. ,,We blijven in elk ge val proberen een aantal panora ma's onder te brengen, desnoods op twee of drie locaties. Als men sen zes of zeven van de tien verge zichten op Walcherse landschap pen kunnen bewonderen, hopen we de belangstelling levend te houden." Panorama Walcheren moet over drie maanden uit de Machinefa briek zijn vertrokken. Half mei kan een aannemer aan herstel van het casco van de ruim een eeuw oude fabriek beginnen, verwach ten burgemeester en wethouders van Vlissingen. Net als het bestuur van Panorama Walcheren vroegen enkele raadsfracties zich af of de werkzaamheden wel echt tegen die tijd aanvangen. Wethouder John de Jonge liet zich tijdens de laatste raadsvergadering enigszins vermurwen en zegde half en half toe dat de verhuizing met een aan tal werkdagen kan worden uitge steld tot eind mei. Uitstel Groenleer en de zijnen blijven ho pen op langer uitstel. De vrijwilli gers van het nieuwbakken mu seum, eind vorig jaar kreeg Pano rama Walcheren de status 'Zeeuws museum', hebben een demontagemethode en vervoers systeem uitgedokterd dat hen in staat stelt de tien panorama-schil derijen binnen twee weken te ver huizen. Als de gemeente hen twee, drie weken van tevoren laat weten dat vertrek echt niet langer kan wachten, hebben ze tijd ge noeg om de doeken te verhuizen. Panorama Walcheren zwaait in elk geval - behalve op de vaste maandagmorgen - vanaf vrijdag 1 april de deuren weer open op de gebruikelijke openingsdagen: vrij dag- tot en met zondagmiddag van één tot vijf uur. Ook tijdens de Paasdagen zullen gezichten op on der meer Vlissingen, Middelburg, Domburg, Westkapelle en het bos van Oranjezon in de Machinefa briek te bewonderen zijn. Zoek je iets nieuws? Start als krantenbezorger! Goed, je moet vroeg uit de veren, maar als Nederland wakker wordt heb jij je geld al verdiend. Naast een prima vergoeding ontvang je na drie maanden bezorgen ook nog eens een bonus van 200,-. Dus wat let je? Bezorg jezelf - en onze lezers - een plezier en meld je vandaag nog aan! Word ook krantenbezorger! Start jouw dag actief in de buitenlucht Lees gratis deze krant Doe mee aan winacties speciaaL voor bezorgers WA DONDERDAG 17 FEBRUARI 2022 Panorama Walcheren zoekt expositieruimte René Hoonhorst Vlissingen Een zes jaar geleden door Jo Dumon Tak geschilderd Domburgs tafereel met het Badpaviljoen op de duinen. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 35