H Openda wil kater met Vitesse wegspoelen 23 Miljoenendeal voor Red Bull 'Zandschulp' is al snel klaar in Doha Speelschema voor halve finale CONFERENCE LEAGUE TUSSENRONDE Met zijn goals wil spits Eran Zahavi de komende maanden stralen in de Europa Conference League. Nadat PSV door twee Europese luiken zakte, is er via een lange weg door de derde divisie van het Europese clubvoetbal tóch nog een kans op een mooie prijs. Wie vaak op het trainingsterrein van PSV komt, weet precies waar het deurtje zit waar de spelers altijd naar buiten komen. De uitbater van het Eindhovense complex kan de sleutel gerust aan Eran Zahavi ge ven. De Israëliër is steevast de man die als eerste het gras betreedt. Ook gisteren was het ritueel te zien, al was er één verschil. Zahavi voerde een kort gesprekje met trai ner Roger Schmidt, die hem onge twijfeld vroeg hoe fit hij is voor de voor PSV belangrijke ontmoeting van vanavond tegen Maccabi Tel Aviv. Voor Zahavi is het treffen met zijn vorige club een wedstrijd waarin hij zich wil bewijzen in zijn thuisland. Volgende week staat PSV in Israël bij de return nog wat te wachten, zo verzekert sportjournalist Oren Josipovich. ,,Er zijn al 25.000 kaarten verkocht voor de wedstrijd, die daarmee bijna uitverkocht is. Niet omdat het om een Europees duel gaat, niet omdat het PSV is, maar Eran Zahavi meedoet", geeft hij aan. Dat verhaal is al vaker verteld: Zahavi is een superster in eigen land. Toch is er één maar. Zijn roem vergaarde hij vooral in klei- nere competities en bij het natio nale team. Bij PSV heeft de record topscorer van Israël het nog niet waargemaakt. In gedrag is hij een voltreffer gebleken, maar de pres taties zijn achtergebleven bij de hoge verwachtingen. Zahavi is een voorbeeld voor de groep en altijd bezig om zijn lichaam voor wed strijden te prepareren. De 34-ja- rige spits wil dat zijn leven vooral bestaat uit het scoren van doel punten, maar dat is bij PSV spora disch gelukt. Tot nu toe beleeft hij pechjaren, waarbij de overval op en inbraak in zijn woning van vo rig jaar grote impact had op zijn gezinsleven. Nu ligt de focus weer volledig op het voetbal en is er een mooie kans op eerherstel: Zahavi wil met PSV schitteren in de Conference Lea gue. Om te beginnen tegen Mac- cabi, waar hij volgend jaar mis schien gaat voetballen. ,,Er zijn veel speculaties dat hij teruggaat naar Israël. Stoppen gaat hij na dit seizoen sowieso nog niet, ver wacht ik. Hij heeft altijd gezegd dat hij zeker tot 37 of 38 door wil met voetballen", zegt Josipovich over de man die bij PSV in juni aan Maccabi zal er alles aan doen om een goede indruk op hem te maken het eind van zijn contract zit. ,,Maccabi zal er alles aan doen om een goede indruk op hem te ma ken en heeft komend seizoen ook weer geld om te investeren." Mooi allemaal, maar het doel van Zahavi was om te stralen in een grote competitie, met een grote club in het buitenland. Wisselvalligheid De tijd begint te dringen bij PSV, waarvoor hij nu 26 goals heeft ge maakt in 61 officiële wedstrijden. Aardig, maar lang niet genoeg voor een mooie afbeelding op de muur in het Philips Stadion. Dat was wat hij wilde bereiken toen hij in sep tember 2020 in Eindhoven zijn eerste schreden zette, maar de rea liteit bood te veel wisselvalligheid. Ondanks zijn modale moyenne ligt Zahavi nog altijd goed in de markt. Het zal hem voor nu worst wezen, zo verzekert de biograaf. ,,Hij wil absoluut met iets tast baars Eindhoven verlaten. En als dat niet lukt, is geen enkele sup porter zo teleurgesteld als hij. Eran stelt enorm hoge eisen aan zich zelf." ,,Als kind speelde ik op de PlaySta tion op FIFA tegen al die sterren, ja ren later sta ik in het veld tegenover ze. Ik heb mijn eigen spelerskaart. Ik knijp soms wel eens in mijn ei gen arm. Maar dit is de werkelijk heid. Ik geniet van Europees voet bal. Van elk facet." Moeiteloos verhaalt de Belg, 21 jaar pas en voor het tweede jaar als huurling actief voor Vitesse over zijn avonturen op het internatio nale podium. En dat is niet gek. Kijk naar zijn prille ervaringen. Openda heeft in de Champions League ge staan. Met Club Brugge. Tegenover Borussia Dortmund, Atletico Madrid, Galatasaray, AS Monaco, Paris Saint-Germain én de grootste club ter wereld: Real Madrid. Hij kan voor dit seizoen in Arnhemse dienst terugkijken op heerlijke clashes met RSC Anderlecht, Tot tenham Hotspur en Stade Rennais. De spits is, met recht, trots op die lijst. ,,En nu wacht Rapid Wien", ver telt Openda enthousiast. ,,Dat is an ders dan Real, ja. Maar dat maakt mij niets uit. Rapid Wien is een grote, mooie, oude club. Ik kijk echt uit naar die wedstrijden. Naar het Europese decor. Internationaal voetbal. De trip naar Wenen. De sfeer is anders. Betoverend. Die ma gie zit in alles. Het gevoel daar te staan, vooral. Dat is niet te beschrij ven. Dat is kippenvel." Klasse Vitesse vormt de uitvalsbasis van alle dromen. Maar vooral internati onaal voetbal, ook de wedstrijden met Jong België, vormen de beves tiging van zijn klasse. Openda is 'one to watch', zo stelt de UEFA. Een topper in de dop, prijkend op een lijst met de grootste talenten op het Europese podium. ,,Of wij klaar zijn voor Rapid Wien? We zitten met vier nederla- gen op rij in een dip", rekent Openda, met een heel diepe zucht, voor. ,,Dat is geestelijk zwaar. Maar dit is ook een kans op rehabilitatie. Hier kunnen we aantonen wel de gelijk goed te zijn. En we kennen het genot van Europees succes. De wedstrijden tegen Tottenham en Rennes gaven ons bakken met energie." De spirit van Londen en Bretagne is nu ook weer nodig. De eerzucht en de kracht. ,,Ik geloof in het team", zegt Openda. ,,We moe ten strijden in Wenen. We moeten zorgen dat we een goede uitgangs positie creëren voor de return in Arnhem. Het zou geweldig zijn nog een ronde verder te komen." GO DONDERDAG 17 FEBRUARI 2022 FORMULE 1 Formule 1-renstal Red Bull heeft een meervoudige sponsordeal gesloten met Bybit, een handelsplatform voor cryptomunten. Volgens het team van Max Verstap pen gaat het om de groot ste sponsorbijdrage van een aan cryptomunten gelieerd bedrijf in de internationale sport. Red Bull geeft de hoogte van de bijdrage niet prijs. Bronnen rond het team beweren dat het gaat om zo'n 132 miljoen euro, uitge smeerd over drie jaar. Vo rige week werd al bekend dat het Amerikaanse soft warebedrijf Oracle zich als titelsponsor aan het team verbond. Die deal zou een waarde hebben van ruim 260 miljoen voor vijf jaar. TENNIS Botic van de Zandschulp (26, foto) is in de tweede ronde van het toernooi van Doha uitgeschakeld. De als vierde geplaatste Marin Cilic (33) was in twee sets te sterk: 6-3 7-5. Van de Zand schulp had na de verloren eerste set in de tweede nog een voorsprong van 5-2, maar de vijf games daarna gingen naar de ervaren Kroaat. Tallon Griekspoor bleef steken in de openings ronde van het ATP-toernooi van Marseille. De als zesde geplaatste Nederlander liet zich in drie sets verrassen door de Fransman Lucas Pouille, de mondiale num mer 154: 7-5 3-6 6-1. BEKERVOETBAL De KNVB heeft het speel schema bekendgemaakt voor de halve finales van de beker. Het eerste duel gaat in Deventer tussen Go Ahead Eagles en PSV, op woensdag 2 maart om 20.00 uur. Een dag later ontvangt AZ Ajax voor de andere plek in de finale om 20.00 uur. Door deze wed strijden is het speelschema in de eredivisie het weekend erna aangepast. AZ zou za terdag 5 maart op bezoek gaan bij NEC, maar het duel in Nijmegen gaat naar zon dag om 16.45 uur. Ook de thuiswedstrijd van PSV te gen Heracles gaat een dag naar achter, naar zondag 6 maart 12.15 uur. Eran Zahavi wil stralen Rik Elfrink Eindhoven Eran Zahavi neemt met een sierlijke omhaal het Twente-doel onder vuur. foto dc media - Oren Josipovich VOETBAL Loïs Openda is de troefkaart van Vitesse voor succes in Europa. Ook vanavond in de uitbeurt bij Rapid Wien. De Belg geniet van het internationale podium.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 23