Het feest kan beginnen cJF c Minister versoepelt snel in drie stappen JOL In de natuur lijkt het al maart Klappen voorde kürvan Lindsay Ruimere openingstijden, geen 1,5 meter afstand meer en de QR- code vervalt. Niets staat een leuk carnaval nog in de weg. Bij Eric Buijsse van Party Max in Hulst, de enige echte feestwinkel in Zeeuws-Vlaanderen, hangen de kledingrekken en schappen vol. De meute kan komen. ,,Het wordt een gekkenhuis.'' C P7 en ZEELAND 2 Van de strengste lockdown in Europa tot alle remmen los. Nu de omikronpiek voorbij is, kiest het kabinet voor het plotsklaps loslaten van bijna alle coronaregels volgende week. Het moet kunnen, oordeelt minister Ernst Kuipers (Volksgezondheid). Na kritiek dat het kabinet te voor zichtig opereerde en later juist een overbodige lockdown afkondigde in december, kiest Kuipers nu een versoepelversnelling hoger. ,,We lijken over de piek heen, de moge lijkheid te versoepelen grijpen we met beide handen aan", zei de mi nister gisteren tijdens de corona persconferentie. ,,Het land gaat weer open. We nemen een risico, maar het beeld is nu echt: het kan." In drie stappen wil het kabinet naar een open land in de lente. Per direct vervalt het maximumaantal gasten thuis en kunnen werkne mers weer de helft van de tijd naar kantoor. Komende vrijdag gaan dan de eerste extra versoepelingen in, inclusief ruimere openingstij den en een kortere isolatieduur. En een week later, op 25 februari, gaan bijna alle remmen los. De 1,5 meterplicht vervalt dan, de mond- kapregels en de coronapas (3G) gaan eveneens in de prullenbak. Alleen in het ov en op luchtha vens blijft het dragen van een mondneusmasker verplicht. En bij grote binnenevenementen zonder vaste plaatsen (van 500 gasten of meer) moet iedereen worden ge test (iG). Maar verder is het zo veel mogelijk van het 'oude normaal'. We nemen een risico, maar het beeld is nu echt: het kan Op 15 maart worden de laatste res tricties weer tegen het licht ge houden. Kuipers spreekt van 'grote stap pen'. ,,We mogen optimistisch zijn, maar we moeten ook realis tisch zijn. Bijvoorbeeld ook als je carnaval viert, ga naar het café, maar mijd grote groepen. Ik kan niet garanderen dat we niet weer maatregelen moeten nemen, maar ik verwacht het echt niet." Het kabinet vindt steun bij het Outbreak Management Team (OMT). Dat stelt dat Nederland de omikronpiek voorbij is en denkt dat de aantallen patiënten snel zullen afnemen. En de toege voegde waarde van de coronapas blijkt na nieuwe doorrekeningen zeer beperkt. Maar voor veel restricties geldt: voorlopig zijn ze van de baan. Na eerdere coronaverrassingen beseft het kabinet dat het najaar zomaar wat naars in petto kan hebben, met nieuwe varianten die plots toch weer kunnen nopen tot het ne men van maatregelen. C P4 Grutto was nog nooit zo vroeg in Friesland Nieuwsmedia BEIJING TOK- Scholieren in Breda zijn apetrots op hun ster Het land gaat weer open Tobias den Hartog Niels Klaassen Den Haag - Ernst Kuipers, minister Weeroverzicht lange termijn: C P16 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging MEDAILLESPIEGEL SHORTTRACK 12.30 uur: 1500 meter (v), kwart- en halve finales; 14.18 uur: A-finale Met Suzanne Schulting, Xandra Velzeboer en Rianne de Vries. 13.32 uur: Relay (m), B-finale met Itzhak de Laat, Sjinkie Knegt, Jens van 't Wout en Sven Roes. C P9 en P23

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1