H 'Onveilige' accommodatie atletiekvereniging dicht De binnenstad van Terneuzen moet zichzelf opnieuw uitvinden 6 Het moet allemaal frisser, bruisender en groener. De binnenstad van Terneuzen moet de komende jaren zichzelf opnieuw uitvinden. Het Totaalplan Binnenstad Terneu zen, een boekwerk waar de toe komstvisie van hartje Terneuzen wordt omschreven. Het was no dig. ,,Het beeld rond Terneuzen is vaak negatief", verklaart wethou der Frank van Hulle. ,,Dan gaat het vaak over de winkelleegstand in de Noordstraat. Terneuzen is meer dan die tweehonderd meter Noord straat." Hoe er over de kern van de gemeente wordt gedacht is volgens Van Hulle van belang. ,,De kern van Terneuzen is de centrale kern van de gemeente. De binnenstad van Terneuzen moet zich internatio naal kunnen meten. Dat is anders voor de andere kernen in de ge meente, die hebben ook een an dere, meer regionale functie." Winkelen gebeurt voor een flink deel online. Het is te zien aan de winkelleegstand. Terneuzen heeft al een tijd geleden afstand geno men van de gedachte dat alle lege winkelpanden gevuld moeten wor den. Of zoals het in het plan om schreven wordt: 'De binnenstad is niet meer alleen the place to buy Kijk je naar veel pleintjes in de stad, dan zijn die bijna allemaal van steen maar steeds meer the place to be. Terneuzen gaat flink het mes zetten in het aantal winkelpanden. Het kernwinkelgebied moet compacter. Om het centrum toch wat leven diger te krijgen kijkt de gemeente naar horeca en cultuur. De omge ving van theater en bioscoop moet het culturele kwartier van de stad worden. Horeca concentreert zich rond de markt en in Oud Terneu- zen. Groen 'Terneuzen heeft de ruimte om de groenste binnenstad van Neder land te krijgen', is er in het plan te lezen. ,,En dat bedoelen we seri eus", verzekert projectleider Petra de Vliegher. ,,Niet alleen groener omgaan met water maar ook letter lijk meer groen in de stad. Kijk je naar veel pleintjes in de stad, dan zijn die bijna allemaal wel van steen. We hebben meerdere varian ten bij bewoners voorgelegd en er was een enorme voorkeur voor de groene variant." In totaal is er met het plan een be drag gemoeid tussen de elf en ze ventien miljoen euro. Een deel wordt ingezet in zogenaamde vliegwielprojecten. Door op strate gische plekken in een wijk een ont wikkeling in gang te zetten hoopt de gemeente dat het goede voor beeld, goed doet volgen. De Raads- ledenbuurt is een van de voorbeel den van een vliegwielproject. ,,De Raadsledenbuurt is een wijk waarvan de mensen zeggen dat ze er graag wonen maar geen woon carrière kunnen maken", weet De Vliegher. ,,Voor jonge gezinnen zijn de woningen vaak te klein en oude ren kunnen er niet een apparte ment vinden. Als er nu in die wijk appartementen gebouwd zouden worden, zul je zien dat het gaat ver schuiven. Je ziet in veel binnenste den dat het heel hip is om daar te wonen. Dan hebben we in Terneu- zen wel een stap te zetten." Resultaat Voor alles willen de Terneuzenaren zien dat er wat gebeurt in de stad. ,,Dat heeft het onderzoek ons wel geleerd", zegt projectleider De Vliegher. ,,Bewoners, onderne mers, iedereen die je erover sprak zei hetzelfde. We willen best mee denken maar we willen ook echt re sultaat zien. Ze willen helderheid. Die ene winkeleigenaar wil ant woord op de vraag of zijn pand nou een winkel kan blijven of ook een woning gaat worden. Op io maart stemt de gemeente raad over het 110 pagina's tellende plan. Een week voor de raadsverkie zingen,,Ja, ik weet dat het zo over komt, alsof we het er nog snel even doorheen willen drukken. Zo is het niet", verzekert Van Hulle. ,,Het is juist handig voor een nieuw college dat ze hier verder mee aan de slag kunnen." De accommodatie van atletiek vereniging De Wielingen in Oost burg is per direct gesloten door de gemeente Sluis. Uit een keu ring van de AtletiekUnie blijkt dat de accommodatie op veel onderdelen onveilig is. De AtletiekUnie keurt om de drie jaar alle accommodaties in Neder land op wedstrijdwaardigheid en veiligheid. De Eenhoorn in Oost burg was op 21 januari aan de beurt. Het rapport is duidelijk. Geen en kele voorziening is geschikt voor wedstrijden. Ook de veiligheid scoort op bijna alle onderdelen een onvoldoende. ,,Dit is heel ernstig", reageert Jan Ducaat, voorzitter van De Wielingen. Een verrassing is het echter niet. ,,Al jaren worstelen we met karig onderhoud. De atletiek baan is jarenlang verwaarloosd." Scheuren Ducaat zegt dat de atletiekbaan op meerdere plekken scheurvorming vertoont. ,,Ook liggen er veel scheve stoeptegels. Daar kun je zo je enkel op verzwikken. Op de baan zit ook veel mos." Verder zijn sommige on derdelen van de accommodatie versplinterd. Volgens de Atletie- kUnie zijn ook de sprintbanen en voorzieningen voor verspringen, hinkstapspringen, discuswerpen en kogelstoten onveilig. Alleen de faciliteiten voor hoogspringen en speerwerpen kunnen door de beu gel. Na alles bestudeerd te hebben, greep de gemeente vorige week in. De voorzitter staat er niet van te kijken. ,,Dit probleem speelt al ja ren. Het onderhoud schiet ernstig tekort. Het klinkt raar om dit als voorzitter van een atletiekvereni- Dit probleem speelt al jaren. Het onderhoud schiet ernstig tekort ging te zeggen, maar ik ben blij dat de baan nu gesloten is. Laat dit een wake up call zijn en dit probleem de urgentie geven die het verdient. We moeten bij de les blijven en ervoor zorgen dat we dit voor zijn." Nieuwe keuring De sluiting heeft uiteraard gevol gen voor de leden van De Wielin gen. De jeugd kan op alternatieve locaties zoals sporthallen trainen. Ducaat denkt dat de veiligheidspro blemen redelijk eenvoudig zijn op te lossen. Daar wordt nu hard aan gewerkt. „Vrijdag is er een nieuw keuringsmoment. Als de accom modatie veilig wordt bevonden, kan de jeugd vanafmaandag alweer trainen." De accommodatie ge schikt maken voor wedstrijden is een ander verhaal. ,,Daar zijn echt grote aanpassingen voor nodig. De exploitant (verantwoordelijk voor het onderhoud, red.) maakt nu een herstelplan. Dat wordt uiteindelijk gepresenteerd aan een derde partij en de AtletiekUnie." Als dat rapport goed is, verwacht Ducaat dat de eer ste wedstrijden in juni gewoon kunnen doorgaan. B en W van Sluis schrijven aan de gemeenteraad geschrokken te zijn en alles in het werk te stellen om er voor te zorgen dat de voorzieningen snel weer geschikt voor wedstrij den en veilig zijn. DINSDAG 15 FEBRUARI 2022 VL Terneuzen vanuit de lucht. FOTO CAMILE SCHEL- STRAETE Guido van der Heijden Terneuzen - Petra de Vliegher, projectleider OOSTBURG - Jan Ducaat, voorzitter AV De Wielingen - Bob Maes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 53